İçeriğe atla

Akustik Dinleme Cihazı İle Kaçak Bulma

Evlerde karşılaşılan sorunlardan biri olan su kaçağı göz ardı edilmemesi gereken tamir edilmediğinde daha büyük sorunlara yol açan bir durumdur. Su kaçağı sorunu acilen çözülmesi gereken tesisat sorunu olarak ciddi boyutlarda zararları önlenmek için kontrol altına alınması için çeşitli yeni cihazlar bulunur. Akustik dinleme cihazı da kaçak bulmada etkili cihazlardan biri olarak en fazla yangın hidrant sistemlerinde tercih edilir. Bu cihazın nemölçer özellikte ve termal kameraya sahip olması su kaçağı tespitini kolaylaştırır. Kameralı sistem sayesinde toprak altında yer alan borulardaki kaçak sorunlarına çözüm getirilir. Cihazın toprak sağlama çubukları sayesinde su sesi aktarılarak çözüm yolu bulunmasını kolaylaştırır. Tesisat işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için hesaplamalar yapılır. Sistemde ne kadar kimyasal ilaç takviyesine ihtiyaç var ve ne kadar teknik malzeme gerekli belirlendikten sonra tamir aşamasına geçilerek plan uygulanır. Kimyasal ilacın verilmesi ise ısıya göre gerçekleştirilir. Su takviyesinin gerçekleştirildiği esnada barın sabitlenmesine kadar devam edilir.

Nokta Dedektör İle Su Kaçağı Tespiti

Görüntülü olarak su kaçağını tespit etmede en hızlı olan cihazlardan biri akustik dinleme cihazıdır. Noktasal tespit yapabilen dedektörlere gözle tespitin zor olduğu durumlarda başvurulur. Bu noktada termal kameralı sistemler, boyalı su, nemölçer cihazları ve akustik dinleme cihazı sızıntının kaynaklandığı noktayı bulabilir. Elektromanyetik su kaçağı cihazları, elektro akustik cihazı gibi teknolojik aletlerin de yardımıyla basitçe su kaçakları tespit edilerek kontrol altına alınır. Termal kameraların görüntülü tespit olanağı sunması ekibin yanılma payını ortadan kaldırarak su kaçağının yer aldığı noktayı basitçe belirler. Tespitin ardından tamir edilmek üzere bölgenin kırılması gerekiyorsa kırılarak yapıya en az zarar ile çözüm tekniği uygulanır.

Su kaçağının erken tespit edilmesi önemli olduğundan sızıntının başlangıcında mutlaka durum ele alınmalıdır. Sızıntı başlangıç seviyesinde iken anlaşıldığında daha kolay ve kısa sürede çözüm olanağı sunulur. Su sızıntısı belirtisi ilk fark edildiği zamanda firma ile iletişime geçilmesi halinde su kaçağının görülme yerleri olan temiz ve pis su tesisatına gerekli teknik uygulanır. Uzman kişiler tarafından muayenenin ardından uygulanan bu teknikler hasar verilmeden yapının yüzeyi korunarak gerçekleştirilir.

Su Kaçağı Tespiti Cihazlarının Fiyatı

Su kaçağı tespit cihazları günümüzde birçok firmanın edindiği tesisat sistemlerden biridir. Zamanla deforme olmuş ve çatlamış boruları bulmada tespit cihazları günümüzün en etkili sistemidir. Rutubet, su damlatma durumları su kaçağı problemlerinin belirtileri iken bunları kontrol altına almak için profesyonel destek gerekir. İş yerlerinde ya da dairelerde oluşan su kaçağı sorunu tespit cihazları ile algılanabilir. Bu cihazlar ile patlayan borunun yerini bularak ve noktasal veri alarak kırma ve dökme işlemleri olmaksızın tespit edilerek onarma aşamasına geçilebilir.

Su kaçaklarının kameralar ile izlenerek nerede oluştuğunun ve neyden kaynaklandığının bulunması cihazların kullanımına bağlıdır. Cihazları edinen firmalar ekibine gerekli eğitimi vermelidir ki tespit sonrası hata engellenmelidir. Su kaçağı servisi olarak il ve ilçelere kaçak tespiti, tıkanıklık giderme ve petek temizleme hizmetleri vermekteyiz. Bu hizmetleri verirken müşteri memnuniyeti çerçevesinde güvenilirlik esası etrafından şekillenen misyon ile hareket edilir. Kaçak su tespiti ardından anında müdahaleler ile başarılı bir süreci imza atılır. Gerek malzeme gerekse usta hatası durumları ile karşılaşmayacağınız ekibimiz ile sorunlarınızın kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz. Daha iyi yaşam için ev ve ofislerini koruyarak güvenilir hizmetin adresi olan firmamızı her türlü tesisat sorunu ve bakımı için tercih edebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Akustik dinleme cihazı, termal kameralı sistemler, su sızıntısı belirtisi, su kaçağı, kaçak su tespiti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA