İçeriğe atla

Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti

Çekmeköy Su kaçağı sorunu, hem su faturalarınızda artışa, hem evinizde, rutubet, ıslaklık, duvarlarda dökülme ve alt katınıza su sızdırma gibi istenmeyen problemleri ortaya çıkarır. Su kaçağı, tesisat borularının zaman içerisinde zedelenmesi ile borularda oluşan su sızıntıları sonucu ortaya çıkan ciddi bir tesisat problemidir. Eskiden sadece eski binalarda görülen bu sorun, günümüzde artan inşaatlarda kullanılan kalitesi düşük borulardan dolayı yeni yapılarda da ortaya çıkmaktadır. Yeni yapılarda su tesisatına verilen yanlış eğim de su kaçağına yol açan önemli sebeplerdendir.

cekmekoy-su-tesisatcisiSu kaçağı bulma çekmeköy sorunu tamiri sırasında gerçekleşen zorlu işlemlerden dolayı herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir. Öyle ki çoğu kez bu sorun görmezden gelinir ve zorlu işlemlerden kaçınılırdı. Ancak görmezden gelinen sorun ileride daha ciddi masraflar çıkaracağından erken müdahalede bulunmanız sizlerin avantajına olan bir durumdur. İstanbul gibi metropol kentlerinde daha sık görülen bu soruna eğer bir apartman dairesinde yakalandıysanız kısa süre içerisinde alt katınızda oturan komşunuzun evini de su basacak demektir.

Ayrıca su sızıntısından dolayı musluklarınız kapalıyken bile su sayacınız hızla dönmeye devam edecek ve sizlere oldukça yüksek maliyetler çıkaracaktır. Su borularının gözle görünür olmaması büyük bir dezavantajdır. Eskiden su kaçağı tespitinde yapılan tek işlem, fayans ve betonların rastgele kırılması ile su sızıntısının bulunmasıydı. Ancak bu işlem hem sonrasında hem de işlem anında sizlere oldukça masraf çıkarırdı.

Rastgele kırılan betonların altındaki su boruları çoğu kez sağlam olsa da kırma işleminden dolayı zarar görürdü. Ayrıca kırılan yerlerin yeniden yapılması ve temizlik gibi işler de uzunca bir süre planlarınızı ertelemenize neden olurdu. İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak çekmeköy su kaçağı tespit işlemi gerçekleştiren firmamız, teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı cihaz ile su kaçağınızı noktasal olarak kırmadan tespit eder. Evet yanlış okumadınız.

Su sesine karşı duyarlı olan akustik dinleme adlı cihaz en zorlu kaçağı bile dakikalar içerisinde tespit eder ardından alanında uzman tesisat ustalarımız tarafından bu sorun titiz bir çalışma ile sadece bir fayansın altından tamiri gerçekleştirilir. % 100 garantili olan bu işlemden yararlanmak ve firmamız hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için lütfen iletişim numaralarından bizleri arayın.

Çekmeköy Cihazla Su Kaçaklarını Bulma

Su kaçağı sorunu eskiden elde olmayan teknolojik ekipmanlar yüzünden sadece kırma ve dökme işlemi uygulanarak tespit edilen bir problemken çağımız teknolojisindeki gelişmeler sayesinde tek bir fayansınız bile kırılmadan su kaçağı tespit işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

cekmekoy-kacak-tespitiSu kaçağı tamir işlemi aslında basit bir işlemdir ancak su tesisat sisteminde yer alan boruların beton veya fayans altlarında yer alması su sızıntılarının tespit edilmesini zorlaştırmaktadır bu nedenle eskiden su kaçağı tespit işlemi sırasında tesisat sisteminin geçtiği bütün fayans ve betonlar gelişigüzel kırılır ve altından su kaçağı tespit edilmeye çalışılırdı. Oldukça kaba ve masraflı olan bu işlem, rastgele gerçekleştiğinden çoğuz kez sağlam olan borularda kazma kürekten dolayı kırılırdı.

Günümüz teknolojisindeki ilerlemeler her ne kadar bu sorunu ortadan kaldırdıysa da sokak aralarında iş yapan tesisatçılar, hâlâ bu gelişmelere ayak uyduramadığından su kaçaklarını yine kırarak ve dökerek tespit etmektedir. İlkel yöntemler ile iş yapan tesisatçılara yakalanmamanız konusunda oldukça dikkatli ve titiz davranmalısınız. Çekmeköy Su kaçağı sorunu erken müdahale isteyen ciddi bir problem olduğundan çoğu kez önünüze gelen ilk amatör tesisatçıya girer ve yardım talep edersiniz. Ancak unutmamalısınız ki işi bilmeyen tesisat ustaları sizlere tam olarak hizmet veremeyeceği gibi, boşu boşuna hem zaman hem de parasal açıdan zarara uğratırlar.

 

Su kaçağı sorunu özellikle bir apartman dairesinde meydana geldiyse, alt katta oturan komşunun evine su sızdıracağından oldukça gerilimli bir sorun haline de gelir. Sizden kaynaklı sorun yüzünden evine su dolan komşunuz bu durumdan rahatsız olacağından sizlerle tartışma yaşar ve komşunuz ile olan ilişkileriniz de zedelenir.

Bütün bu sorunları yaşamadan sorunu tespit ettirip, tamirini gerçekleştirtmeniz ise oldukça kolaydır. İstanbul su kaçakları denince akla gelen İstanbulluların en çok tercih ettiği firma olan İstanbul kırmadan dökmeden su kaçağı tespit servisimiz, sizleri hem maddi hem de zaman açısından oldukça kâra geçirecek teknolojik cihazlar ile hizmet verir. Akustik dinleme adlı cihaz sayesinde en zorlu su sızıntılarını bile noktasal olarak tespit eden firmamız, ardından tek bir fayansınızın altında tamir işlemini gerçekleştirerek sizlere garanti de vermektedir.

Çekmeköy Su Tesisatçı Kaçak Tamiri

su-kacagi-cekmekoy-servisiSu kaçakları kendini hemen belli etmeyen sinsice evinizin betonunu çürüten önemli bir su tesisatı problemidir. Su boruları tesisat sisteminde gözle görünmeyen yerlerde olduğundan meydana gelen sızıntılarında hemen anlaşılması pek mümkün değildir.

Zaman içerisinde aşınan borulardan sızan sular birikerek su kaçağı sorununu ortaya çıkarmakta ve bu aşamada da sizlere oldukça ciddi zararlar vermektedir. Yapınızda su kaçağı olup olmadığını öğrenmek için bir tesisat ustası çağırmanıza gerek yoktur.
Su kaçağının olup olmadığını anlamanın bir kaç yolunu birazdan sizlerle paylaşacağız. Ev, iş yeri, okul hastane gibi su sisteminin olduğu her yapıda meydana gelmesi muhtemel olan su kaçağının en önemli belirtileri, oluşan keskin rutubet kokusu, yüksek gelen su faturaları, duvarlarda oluşan ıslaklıklar gibi belirtilerdir.

Bu sorunlardan herhangi biriyle bile karşılaşırsanız hiç vakit kaybetmeden firmamızı aramanız gerekmektedir. Firmamız diğer tesisat sorunlarınızda olduğu gibi su kaçağında da sizlerin yanında yer alarak kısa süre içerisinde sorunu çözüme kavuşturmaktadır.

Eskiden kullanılan yöntemlerin aksine teknolojideki gelişmeleri takip ederek son model cihazlarla gerçekleştireceğimiz işlemleri görünce sizlerde çok sevineceksiniz. Su kaçağında bildiğiniz gibi en önemli konu, su kaçağı tespitidir.

Su kaçağı tespit işlemi yapıldığında neredeyse bütün fayanslarınız rastgele kırılır ve altında su sızıntısı tespit edilmeye çalışılırdı. Oldukça kaba ve masraflı olan bu işlemler son zamanlarda ilerleyen teknolojik gelişmeler ve firmamızın yıllardan aldığı tecrübe sayesinde ortadan kalkmıştır. Kırmadan dökmeden tek bir seramiğin altında noktasal olarak su kaçağınızı tespit eden firmamız sizleri oldukça rahatlatacaktır.

Su sesine karşı oldukça hassas hale getirilen akustik dinleme adlı cihaz, en zorlu su kaçağını bile dakikalar içerisinde tespit eder. Tespit edilen yer üzerinde çalışan işinin ehli tesisat ustalarımız bir veya iki fayansınızı kaldırarak altında kalan su borusunun tamir işlemini veya değişimini gerçekleştirmektedir.

Firmamız alanında uzman ve geniş kadrosu ile İstanbul’un bütün ilçelerine aynı gün servis imkanı sizlere sağlamaktadır. Teknolojik cihaz ve sağlam ekip arkadaşlarına güvenen firmamız sizlere sağlamış olduğu bütün hizmetler için sizlere garanti vermektedir. İletişim bölümünde yer alan telefon numaralarından firmamızı arayarak daha detaylı bilgi alabilir ve randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA