İçeriğe atla

Cihazla su kaçağı tespiti

Termal Kameralar İle Su Kaçağı Tespiti

Zaman zaman alt kat komşunuz sizlerden su sızdığını iletebilir. Belki sizin bulunduğunuz katta böyle bir sorun yoktur. Ancak alt kata taşan bir su var ise bunun sizden kaynaklandığını söylemek de zor değildir. Ayrıca zamanla su faturanızın daha yüksek gelmeye başlaması, çamaşır ya da bulaşık makinalarınızın temiz yıkamaması ve sık bozulması, banyo ve tuvaletlerinizde bulunan fayansların dolgularında meydana gelen renk değişimleri, tavan ve duvarlarınızda kabartıların oluşması ya da renk değişimleri, evinizde alakasız böceklerin türemesi ve kombi suyunuzun azalması olası bir su kaçağı ile karşı karşıya olduğunuzu gösterir. Eğer göz ile görülebilen ve sürekli akan bir su fark ettiyseniz hemen bu suyun üzerine kumaş parçaları koyabilir ve suyun alt katlara ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Sonraki aşama ise elbette bizleri aramak. Bizler Sistem Tesisat firması olarak kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti konusunda uzmanız. Tüm bu sorunlarınızdan çok kısa bir süre içinde, hem de hiçbir döşemeniz zarar görmeden kurtulmak istiyorsanız hemen bizleri arayın.

Pis Su Sızıntıları İçin Teknolojik Kameralar

Kanal görüntüleme kameraları pimaş gibi pis su gideri boruları görüntülemeye yarar. Su sızıntısı her zaman temiz olmayabilir. Özellikle mutfak, banyo ve tuvaletlerdeki pimaş borulardan sızan suların pek çoğu kirli su sızıntısıdır. Bu su sızıntısı temiz suya göre çok daha büyük boyutlarda felaketlere yol açar. Örneğin evde kökü ve keskin bir koku hakim olur, lağım taşkını söz konusu olabilir ve eşyalarınız mahvolur. Bu tıkanıklıklar için kullandığımız kanal görüntüleme cihazları bizlere sorunun tam olarak nerede olduğunu gösteriyor. Borularda meydana gelen yırtılma, kırılma ya da çatlama gibi problemler için kullandığımız bu sistem, bizlere kısa sürede sorunu ortadan kaldırma imkanı sunuyor. Bu aletleri kullanan personellerimiz kapsamlı bir eğitimden geçerek işe başlıyor. Böylelikle hiçbir şeyi şansa bırakmamış oluyoruz. Pimaş borularınızda meydana gelen hem tıkanıklık hem de su sızıntısı problemlerinizde her zaman yanınızdayız.

Temiz Su Sızıntıları İçin Akustik Dinleme Cihazları

Temiz su sızıntıları da yine tuvalet, banyo ve mutfaklarda görünmektedir. Temiz suyun geldiği boruların zarar görmesi ile ortaya çıkmaktadırlar. Bizler temiz su sızıntıları için akustik dinleme cihazları kullanmaktayız. Bu cihazlar sayesinde kısa sürede tespit işlemi gerçekleştiriyoruz. Zemin üzerinde ve personelin kulağında bulunan iki farklı parça bizlere su sızıntısının tam olarak hangi bölgede olduğunu gösteriyor. Temiz su sızıntısı tespiti için de kullanılan eski sistem kırma teknikleri artık tarih olmuş durumda. Bizler su kaçakları ve tıkanıklık açma konusunda deneyimli olan ekibimiz sayesinde aynı gün hizmet güvencesi sunuyoruz. Günün her saati bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Sıcak Su Kaçakları İçin Geliştirilen Termal Kameralar

Su kaçakları için sıkça kullanılan diğer bir teknolojik aletler de termal kameralardır. Su sızıntısı eğer sıcak ya da ılık ise genellikle kalorifer borularından kaynaklanıyor olabilir. Bu tip su sızıntısı tespitlerinde sıcak suya duyarlı olan termal kameralardan destek alınmaktadır. Görüleceği üzere her tip su sızıntısı için farklı teknikler uygulanmaktadır. Böylelikle eski sistem, her tip su kaçağı için kullanılan kırma tekniği tarih oluyor. Sağlam olan tesisatınıza ya da kalorifer borularınıza zarar vermeden termal kameralar ile tespit işlemi sağlıyoruz. Akabinde akıntıya neden olan borunun üzerinde bulunan kısmı kaldırıyor ve onarımı gerçekleştiriyoruz. Elbette tüm bu işlemleri uygulayabilmek için sizlerin de onayını alıyoruz. Kaliteli ve doğru bir su sızıntısı tespiti için hemen bizleri arayın.

Kırmadan Su Kaçak Tespiti Yapan Tesisat Firması

Su kaçakları genellikle eski yapılarda ortaya çıksa da yeni yapılarda da zaman zaman aynı sorun meydana gelebiliyor. Bunun en önemli nedenleri arasında ise kalitesiz borular yer alıyor. Çünkü inşaat firması maliyetten kısmak amacıyla korozyona ve ısıya dayanıklı olmayan borular kullanabiliyor. Bu da zamanla borularda aşınma meydana getirebiliyor. Aşınmaya bağlı yırtılma, kırılma ya da çatlama gibi sorunlar su kaçaklarını meydana getiriyor. teknoloji henüz bu kadar gelişmemişken su kaçaklarının tespiti tüm döşemeler kırılarak yapılırdı. Çünkü suyun tam olarak nereden geldiğini bulmak için sorunlu boruya ulaşmak gerekirdi. Hatta bu sızıntı mutfaklarda ise tezgahlar dahi kırılırdır. Beyaz eşyalar mutfaktan çıkarılır hummalı bir kırma işlemi başlatılırdı. Ancak teknoloji geliştikçe tesisat alanında da bazı cihazlar verilmeye başlandı. Özellikle termal kameralar, suyun akışına hassasiyet gösteren akustik cihazlar ve boru içi kameralar sayesinde artık borulardaki sorunu tespit etmek daha kolay bir hale geldi. tabi her tesisat firması gelişime ayak uyduramamakta. Eski sistem devam eden tesisat firmalarının varlığından söz etmek hala mümkün. Ancak bizler Sistem Tesisat firması olarak gelişime ayak uydurabilen nadir tesisat firmalarından biriyiz. Bu sayede çok sayıda müşterimize erişebiliyor ve aynı gün hızlıca tespit işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Kırmadan su kaçağı tespiti yapmak müşteri memnuniyetini kazanmamızı sağlamıştır.

Su kaçaklarını anlamak nasıl mümkün olur?

Su kaçakları her zaman suyun yüzeye çıkması ile kendini göstermez. Özellikle duvar içi gizli su kaçakları ve çok az miktarda akan su kendini uzun süre gizleyebilmektedir. Ancak belli bir süre sonra belirtileri ortaya çıkar. Bu belirtilerden en sık karşılaşılanları ise şöyledir,

  • Banyolarda ve mutfaklarda bulunan fayansların aralarında bulunan derz dolguları renk değiştirmeye ve küflenmeye başlar,
  • Duvarlarda genellikle küf renginde ve sarımsı bir renk değişimi oluşur,
  • Yine duvarlarda kabartılar ve nem gözlemlenir,
  • Çamaşırlarınız deterjanlı kalır ve temiz yıkanmaz,
  • Evinizde rutubet ve küf kokusu ortaya çıkar, dışarıda unuttuğunu ekmek ya da yemekleriniz çabuk bozulur,
  • Evlerinizde hamam böceği, gümüş böceği ya da nemi seven diğer böcekler türemeye başlar,
  • Alt kat komşunuz sizden su geldiği konusunda şikayetlerde bulunur,

Özellikle apartmanlarda meydana gelen su sızıntılarının hangi daireden kaynaklandığını bulmak zordur. Aslında zordu demek daha doğru olur. Çünkü artık bu cihazlar sayesinde tespit aşaması dakikalar sürüyor. Cihazla su kaçağı tespiti yapan firmamız aynı gün içinde sorunun hangi boru ve daireden kaynaklandığını bulabilir. Böylelikle vakit kaybetmeden önlem alınmış olur ve kısa sürede sorun ortadan kaldırılır. Bu kaçaklara neden olan borunun değişimi gerekir ise onu da firmamız üstlenmektedir. Çelik ve korozyona dayanıklı borularımız sayesinde bir daha asla su sızıntısı yaşamamanızı sağlıyoruz.

Su Faturalarınızı Karşılaştırın

Bu belirtilerden bir ya da birkaçını yaşıyor ancak sorunun kendi dairenizde olup olmadığını bilemiyor musunuz? O halde su faturalarınıza tekrar bir göz atmanızda fayda var. çünkü su kaçaklarının en sık neden olduğu konulardan biri de yüksek faturalara sebep olmalarıdır. Yani gizli su kaçakları genellikle sizlere yüksek faturalar getirir. Eğer geçmiş dönemlerde ödediğiniz tutarları biliyor ya da faturalarınızı saklıyorsanız bunları karşılaştırarak da sorunun sizde olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Eğer son zamanlarda daha fazla su faturası ödemeye başlamışsanız sorun muhtemelen sizlerden kaynaklanıyordur. Bu tarz bir durumda endişeye kapılmayın ve hemen bizler ile iletişime geçin. Bizler kısa sürede tespit işlemini sağlar ve profesyonel ustalarımız ile onarım işlemine geçeriz.

ŞİMDİ ARA