İçeriğe atla

Duvardaki rutubetin sebepleri

 Duvardaki rutubetin sebepleri

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların birçoğu, zaman içerisinde müdahale edilmemesi durumunda daha ciddi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların başında su tesisatı sorunu yer almaktadır. Su tesisatı sisteminin en zahmetli ve masraflı sorunu olarak bilinensu kaçağı problemi özellikle tespit aşamasında sizleri oldukça yormaktadır. Bu nedenle çoğu kez, bu sorun görmezden gelinmektedir. Görmezden gelinen bu problem kısa süre içerisinde yapınızdaki betonları çürütecek ve ev ya da işyerinizde ciddi tahribatlara yol açacaktır.

Duvardaki rutubetin sebepleri arasında hiç kuşkusuz bu problem yer almaktadır. Su borularından sızan sular duvar aralarında dolaşarak, duvarda rutubet oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle erken müdahale edilmesi gereken konuların başında yer almaktadır.

Erken müdahale edilerek olası zararları minimuma indirmek ve yapınızda ciddi sorunların oluşmasını engellemek sizlerin elindedir.

Tavandaki su kaçağına bağlı rutubet

Alanında uzman ve bilgili su tesisatçı ustalarından alacağınız yardım ile kısa süre içerisinde bu problemden kurtulacaksınız.

Su kaçağının yapınıza verdiği zararlar

Su borularından sızan sular öncelikle yapınızdaki duvarları çürütmekte ve ciddi sorunlara neden olmaktadır.

Ev ya da işyerinizde su kaçağı sorunu olup olmadığını öğrenmek için su tesisatçısı çağırmanıza gerek yoktur. Bazı belirtileri gördükten sonra, yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Su borularından sızan sular, yapıdaki duvarlarda ıslaklık, rutubet, dökülme, kombi barında sürekli düşüş, su faturalarında fahiş artış ve evde keskin rutubet kokusu gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle bu sorunlardan herhangi biri ile bile karşılaşmanız durumunda vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Su kaçağı bulma teknikleri

Bu problem özellikle tespit aşamasında uzmanlık gerektirdiğinden tek başınıza mücadele etmeniz neredeyse imkansızdır. Bu nedenle kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı tespit işlemi sağlayan firmamızdan yardım almanız gerekmektedir.

Firmamız eskiden olduğu gibi kırarak ya da dökerek değil, teknolojinin son harikası olan cihazlar ile tespit ve tamir işlemini gerçekleştirmektedir.

Eskiden uzun ve meşakkatli geçen işlemleri teknolojiyi yakından takip eden firmamız, tarihe karıştırmıştır. Lakin klasik yöntemleri tercih eden amatör su tesisatçıları eski usul teknikleri kullanmaya devam etmekte dolayısıyla sizleri masrafa sokmayı da sürdürmektedir.

Firmamız en zorlu sorunlar karşısında bile teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı su sesine karşı duyarlı cihaz ile sizlere hizmet sunmaktadır.

Akustik dinleme diye tabir edilen cihaz, bilim insanları tarafından su tesisatçı ustaları için özel olarak üretilmiştir.

Ustalarımız sorunun olduğu yeri tespit ettikten sonra yapılacak olan işlemler ile ilgili sizleri bilgilendirir ve ardından, titiz bir çalışma sonucu bir veya iki seramiğinizi kırarak tamir işlemini sonlandırır.

İstanbul’daki bütün ilçe ve semtlere servis imkanı sunan firmamız, Beylerbeyi, Çiçekçi, Çengelköy gibi semtlere aynı gün içerisinde servis imkanı sunarak % 100 garanti vermektedir.

ŞİMDİ ARA