İçeriğe atla

Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Su Kaçak Tespiti Yapan Tesisat Firması

Su kaçakları genellikle eski yapılarda ortaya çıksa da yeni yapılarda da zaman zaman aynı sorun meydana gelebiliyor. Bunun en önemli nedenleri arasında ise kalitesiz borular yer alıyor. Çünkü inşaat firması maliyetten kısmak amacıyla korozyona ve ısıya dayanıklı olmayan borular kullanabiliyor. Bu da zamanla borularda aşınma meydana getirebiliyor. Aşınmaya bağlı yırtılma, kırılma ya da çatlama gibi sorunlar su kaçaklarını meydana getiriyor. teknoloji henüz bu kadar gelişmemişken su kaçaklarının tespiti tüm döşemeler kırılarak yapılırdı. Çünkü suyun tam olarak nereden geldiğini bulmak için sorunlu boruya ulaşmak gerekirdi. Hatta bu sızıntı mutfaklarda ise tezgahlar dahi kırılırdır. Beyaz eşyalar mutfaktan çıkarılır hummalı bir kırma işlemi başlatılırdı. Ancak teknoloji geliştikçe tesisat alanında da bazı cihazlar verilmeye başlandı. Özellikle termal kameralar, suyun akışına hassasiyet gösteren akustik cihazlar ve boru içi kameralar sayesinde artık borulardaki sorunu tespit etmek daha kolay bir hale geldi. tabi her tesisat firması gelişime ayak uyduramamakta. Eski sistem devam eden tesisat firmalarının varlığından söz etmek hala mümkün. Ancak bizler Sistem Tesisat firması olarak gelişime ayak uydurabilen nadir tesisat firmalarından biriyiz. Bu sayede çok sayıda müşterimize erişebiliyor ve aynı gün hızlıca tespit işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Kırmadan su kaçağı tespiti yapmak müşteri memnuniyetini kazanmamızı sağlamıştır.

Su kaçaklarını anlamak nasıl mümkün olur?

Su kaçakları her zaman suyun yüzeye çıkması ile kendini göstermez. Özellikle duvar içi gizli su kaçakları ve çok az miktarda akan su kendini uzun süre gizleyebilmektedir. Ancak belli bir süre sonra belirtileri ortaya çıkar. Bu belirtilerden en sık karşılaşılanları ise şöyledir,

  • Banyolarda ve mutfaklarda bulunan fayansların aralarında bulunan derz dolguları renk değiştirmeye ve küflenmeye başlar,
  • Duvarlarda genellikle küf renginde ve sarımsı bir renk değişimi oluşur,
  • Yine duvarlarda kabartılar ve nem gözlemlenir,
  • Çamaşırlarınız deterjanlı kalır ve temiz yıkanmaz,
  • Evinizde rutubet ve küf kokusu ortaya çıkar, dışarıda unuttuğunu ekmek ya da yemekleriniz çabuk bozulur,
  • Evlerinizde hamam böceği, gümüş böceği ya da nemi seven diğer böcekler türemeye başlar,
  • Alt kat komşunuz sizden su geldiği konusunda şikayetlerde bulunur,

Özellikle apartmanlarda meydana gelen su sızıntılarının hangi daireden kaynaklandığını bulmak zordur. Aslında zordu demek daha doğru olur. Çünkü artık bu cihazlar sayesinde tespit aşaması dakikalar sürüyor. Cihazla su kaçağı tespiti yapan firmamız aynı gün içinde sorunun hangi boru ve daireden kaynaklandığını bulabilir. Böylelikle vakit kaybetmeden önlem alınmış olur ve kısa sürede sorun ortadan kaldırılır. Bu kaçaklara neden olan borunun değişimi gerekir ise onu da firmamız üstlenmektedir. Çelik ve korozyona dayanıklı borularımız sayesinde bir daha asla su sızıntısı yaşamamanızı sağlıyoruz.

Su Faturalarınızı Karşılaştırın

Bu belirtilerden bir ya da birkaçını yaşıyor ancak sorunun kendi dairenizde olup olmadığını bilemiyor musunuz? O halde su faturalarınıza tekrar bir göz atmanızda fayda var. çünkü su kaçaklarının en sık neden olduğu konulardan biri de yüksek faturalara sebep olmalarıdır. Yani gizli su kaçakları genellikle sizlere yüksek faturalar getirir. Eğer geçmiş dönemlerde ödediğiniz tutarları biliyor ya da faturalarınızı saklıyorsanız bunları karşılaştırarak da sorunun sizde olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Eğer son zamanlarda daha fazla su faturası ödemeye başlamışsanız sorun muhtemelen sizlerden kaynaklanıyordur. Bu tarz bir durumda endişeye kapılmayın ve hemen bizler ile iletişime geçin. Bizler kısa sürede tespit işlemini sağlar ve profesyonel ustalarımız ile onarım işlemine geçeriz.

ŞİMDİ ARA