İçeriğe atla

petek temizliği

Petek Temizlik Merkezi

Kalorifer radyatörlerinin, peteklerinin ısıyı yeterince yansıtamadığı, iletemediği durumlarda peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Bu işlem ise profesyonel eller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Petek temizlik merkezi personeli, uygun kimyasallar kullanarak ve radyatörlerinizi sökmeden kısa süre içinde işi tamamlayacaktır. Oysa sorunu kendiniz çözmeye çalıştığınızda ya da diğer yöntemleri kullanan ustalardan yararlandığınızda farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Peteklerin sökülmesi, uygun kimyasalların kullanılmaması ya da kullanılan kimyasalların sağlık sorunlarına yol açması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Üstelik bu yöntemler sorunuzun çözülmesini sağlamayabilir. Dolayısıyla petek temizliği işinin profesyoneller tarafından, petek temizlik ustası personeli tarafından yapılması yerinde olacaktır. Böylece daha önemli sorunlarla karşılaşmadan, ısınma problemi yaşayabileceğiniz kış aylarını beklemeden önleminizi almış olursunuz.

Petek temizliğinin yapılması için bazı belirtilerin ortaya çıkmasını bekleyebilirsiniz. Farklı odalardaki peteklerin aynı ısıyı sağlayamaması ya da petek yüzeyinin sadece bir kısmının, üst kısmının ısındığı ve alt bölümünün soğuk kaldığı durumlarda petek temizliği yapılması gerekecektir. Yani ısıtma sisteminizde bu tip sorunlar olduğunu gözlemliyorsanız petek temizliği yaptırmanız uygun olur.  Ama petek temizliği yaptırma amacıyla, Sistem Tesisat ile temasa geçmek için bu durumların meydana gelmesini beklememeniz uygun olur. Genellikle her iki yılda bir, gerekli olduğunu düşünüyorsanız her yıl yaptıracağınız petek temizliği ile ısıtma sisteminizin beklenen performansı sergilemesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem kış aylarında ısınma problemleri ile karşılaşmamayı hem de yakacak sağlamak için katlanmak zorunda olduğunuz maliyetlerin önemli miktarda düşmesini sağlayabilirsiniz. Bu tasarruf miktarı ise faturalarınızın %40’ına kadar çıkabilir. Ama normalde %20 gibi bir seviyede kalacaktır. Bu da 6-8 ay kullanılan petekleriniz nedeniyle ödediğiniz faturaların birkaç tanesi kadar tasarruf etmeniz anlamına gelecektir. Yani petek temizlik uzmanı tarafından verilen hizmetten faydalanmak için ödediğiniz miktarın birkaç katı kadar tasarruf elde etmiş olursunuz. Üstelik yapılan bakım ısıtma sisteminizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kısacası petek temizliği yaptırarak kış aylarını konforlu bir şekilde geçirmeyi garantilemiş ve önemli miktarda maddi tasarruf yapmış olursunuz.

İşin diğer yönü ise petek temizliğinin yapılması için gerekli olan süreyi ayırmaktır. Bu da çok önemli olmayacak. Çünkü petek temizlik merkezi tarafından kullanılan yöntem sayesinde iş çok kısa bir süre içinde tamamlanacak. Kullanılan petek temizleme makinesi ve petek temizliği için özel olarak üretilmiş olan kimyasallar sayesinde, petekleri yerinden sökmeden işi yapmak mümkün olacak. Yani hem garantili bir sonuç hem de para tasarrufu yapmak için sadece 1 saat gibi bir zaman ayırmanız gerekecek. Bu bir saat ve iş için ödeyeceğiniz para, kış aylarında ısınma problemleri ile karşılaşmanızı önleyecek ve ısınma amacıyla katlandığınız maliyetlerin önemli ölçüde düşmesini sağlayacak. Dolayısıyla kafanızın bu konuda rahat olmasını istiyorsanız, petek temizliğini uygun aralıklarla ve düzenli olarak yaptırmanız yerinde olacaktır.

Firmamız tüm su tesisatı ihtiyaçlarınızda yanınızda

İstanbul’un bütün noktalarına hizmet taşıyarak, aranılan su tesisatı firmalarından biri olmayı başarmış olan Firmamız, mesleğinin öneminin farkında olarak Avrupa’da kullanılan modern ve teknolojik cihazları tercih ederek ve kadrosunu profesyonel çalışanları tarafından oluşturarak, güvenilir ve kaliteli bir firma olmanın hakkını vermiştir. Sizler de tüm tesisat işlemlerinizde, disipline, titizliğe ve güvenilirliğe önem veriyorsanız, Firmamızı tercih ederek; bu firmanın ayrıcalıklı hizmet anlayışından yararlanabilirsiniz. Artık Firmamız sayesinde İstanbul’un neresinde ya da hangi yakasında olursanız olun, su kaçaklarınızın önüne geçebilecek ve bu can sıkıcı durumdan minimum süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

Firmamız, yaşadığımız herhangi bir yapıda en önemli faktörün alt yapı ve su tesisatının yapılar için ne kadar önemli bir alt yapı parçası olduğunun farkındadır. Su borularınızda yaşanan tıkanmalar, genellikle duvarlarda küf ya da su damlası olarak gözlemlenebileceği gibi bazen siz hiç farkında olmasanız bile su borularında tıkanma yaşanan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu duruma gizli kaçak denmektedir ve ancak profesyonel cihazlarla bu kaçakları, duvarlarınıza zarar vermeden tespit etmek mümkün olabilmektedir. Firma, kırma, delme vb. zarar verici hiçbir işlem gerçekleştirmez çünkü sahip olduğu modern cihazlar, direkt olarak su kaçaklarını tespit edebilme becerisine ve özelliğine sahiptir. Kısacası, artık duvar ya da fayans kırma gibi zahmetli işlemlerin tercih edilmesine gerek kalmadığını ve bu zahmeti çekmek zorunda olmadığınızı söyleyerek, sizlere bu konuda garanti verebiliriz. Yer bulma özelliği olan bu cihaz ve araçlar sayenizde, tıkanıklığın sebepleri ve su sızmaları, anında tespit edilerek bu durumdan saatler içerisinde kurtulmanız sağlanabilecek. Artık tuvalet ya da lavabolarınız tıkandığında panik yapmanıza gerek kalmayacak ve Firmamız’a teşekkür edeceksiniz.

Petek ve radyatör temizliği ise firmanın su tesisatı dışında usta olduğu bir diğer hizmet alanıdır. Kaloriferlerin ısıtma amaçlı İstanbul’da ne kadar yaygın olarak kullanıldığını düşünecek olursak, yılda bir temizlenmesi gereken kaloriferlerinizi de Firmamız farkıyla temizletebilir ve kombilerinizden yaklaşık %25 tasarruf ederek, maliyetleri kısmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

 

ŞİMDİ ARA