İçeriğe atla

su kaçağı

Su Kaçağı Nasıl Belirti Verir ?

Su kaçağı çeşitli yapılarda karşılaşılma ihtimalinin bulunduğu problemlerden biridir. Ortaya çıktığında tedirginlik veren bu durumun çözümü için farklı yollar denenebilir. Su tesisatının yer aldığı her yapıda oluşabilen bu sorun günümüz teknik ekipmanları ile daha kolay çözülür. Teknik ekipmanların gelişmesi ve profesyonel cihazların geliştirilmesi ile su kaçağı korkulur bir durum olmaktan çıkar. Bir yapıda su kaçağı olup olmadığı nasıl anlaşılır? Su kaçağının varlığından birkaç şekilde şüphe duyulabilir. Su kaçağı nasıl belirti verir aşağıda verilmiştir.

  • Binada kötü bir koku uzun süredir devam ediyorsa,
  • Ağır kokunun beraberinde nemlilik de görülüyorsa,
  • Yüzeyin zemininde ya da duvarında ıslaklık, nemlilik gibi sızıntı belirtileri varsa binada yüksek ihtimalle su kaçağı sorunu bulunur.

Su Kaçağı Tespiti İçin Hangi Yönteme Başvurulur

Sıkıntının meydana geldiği yerin tespiti için farklı elektro manyetik özelliğe sahip cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde nem ölçülebilir. Sızıntının temas edebileceği komşulara gerekli bilgilendirilmelerin de yapılmasının ardından suyun akmaması için su vanası kapatılır. Su kaçağının neden oluştuğunu tespit etmek için ne yapmak gerekir sorusu konu hakkında merak edilenlerin başında gelir. Su tesisatı, bina donanımı ve binanın yapı iskeleti gibi bilgilere sahip olmayı gerektiren bir konudur. Su kaçağı gibi durumlarda en iyi çözüm profesyonel eller tarafından yapılandır. Organize eden firmamız ile iletişime geçerek su tesisat tamirinizi yaptırabilirsiniz.

Profesyonel çalışan firmalar su kaçağı tespit için çeşitli yöntemleri kullanır. En sık tercih edilen cihaz ise Akustik Dinleme Cihazıdır. Ses frekansları ile problemin tespitini en hızlı şekilde gerçekleştiren cihaz günümüzde manuel çalışan firmaların dışında yenilikçi her firmada bulunur. Bu aletle ses frekans dalgaları ölçülür ve kaçağın oluştuğu nokta belirlenir. Bir diğer tespit yolu ise görüntüleme kameralarıdır.

İç boruları ve kanalları görüntüleyen cihazlar ile su kaçaklarını tespit etmek kolaylaşmış durumdadır. Tıkanıklık bulunuyorsa bu durum kısa sürede tespit edilerek onarılma aşamasına geçiliyor. Bu cihazlar sayesinde sorunun neden kaynaklandığı hızlıca bulunabiliyor ve bu sayede müşterilerin aklındaki sorulara da kısa sürede cevap verilmiş oluyor. Su kaçağı tespit ekipleri termal kamera yöntemini kullanarak sıcak suyun bulunduğu yerlerdeki kaçakları kontrol edebiliyor. Isı tespiti yapılarak sorun giderilen bu yöntem de oldukça başarılı olanlardan. Bir diğer su kaçağı tespit cihazı ise nemölçerdir. Bu cihaz ile nemliliğin yoğunluk derecesi ölçülür. Bu sayede yapıdaki kaçak durumu kontrol altına alınır.

Su Kaçağı Tamiri İçin Kırmaya Son!

Su kaçağı komşudan şikâyet gelmesi ya da sıkıntıyı fark etme ile öğrenilir. Akıtan musluklar, duvardaki nemlilik ve kötü kokular su kaçağı belirtileridir. Aynı zamanda bu sorun duvarlarda ya da meydana geldiği zeminde küflenme yapabilir. Böyle durumlarda kırmadan tamir etmek mümkündür. İşin tabi ki uzman ekipler tarafından yapılması şarttır. Sorunun göz ardı edilmesi ve yardım alınmadan halledilmeye çalışması daha büyük sorunların baş göstermesine sebep olabilir. Uzman ekipler ise sorunun kaynağını kısa bir süre içerisinde bularak su kaçağı tamiri yapar. Teknolojinin getirdiği olanaklardan faydalanan şirketler, müşterilerini ek masraftan kurtararak sorunun tekrarlanmasını önleyecek şekilde tamir işlemlerini yaparlar. Üstelik su kaçağı tespitleri artık duvarı kırmadan da gerçekleşebiliyor. Manuel yöntemlerin yerine cihazlar kullanılarak sızıntının geldiği nokta net olarak belirlenebilir. Evlerdeki duvarları ve fayansların kırılmasına başvurulmadan uzman ekipler gerekli cihazlarla tespit yapabiliyor. Bu sayede yüklü bir masraftan kurtulan müşterilerimiz de su kaçağı tamiri için ekibimize güvenerek aynı sorunu tekrar yaşamamış olur.

Anahtar kelimeler: Su kaçağı nasıl belirti verir, Su kaçağının neden oluştuğunu tespit etmek için ne yapmak gerekir, su kaçağı tespit, su kaçağı tespit cihazı, su kaçağı tamiri

Akustik Dinleme Cihazları İle Su Kaçağı Tespit

Akustik cihazlar suyun akışına hassasiyet gösteren cihazlardır. Boruların içinden giden suların tıkandığı ve yavaşladığı noktaları bu cihazlar il tespit etmek kolaydır. Bir diğer su sızıntısı tespiti için kullanılan cihazlar da termal kameralardır. Boruların için kontrol etmeye yarayan bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın ve sızıntının nerede olduğu dakikalar içinde tespit edilebilir. Bu cihazların kullanılıyor olması pek çok avantajı da beraberinde getirir. İşte bunlardan bazıları,

  • Eski sistem kırma tekniği kullanılmadığı için tesisatın sağlam borularına da zarar gelmemiş olur,
  • Su sızıntı ve tıkanıklık tespitleri bu cihazlar sayesinde birkaç dakikada gerçekleşir,
  • Su kaçaklarının tespiti ya da tıkanıklık açma gibi tesisat sorunlarında ev ya da işyerlerinizi boşaltmak zorunda kalmazsınız,
  • Tıkanıklığa neden olan cismi ya da tortuyu görebilme şansınız olur ve buna bağlı daha geniş önlemler alabilirsiniz,
  • Su sızıntısı ya da tıkanık açma gibi işlemler yapılırken işlerinizi yarıda bırakmak zorunda kalmazsınız,
  • Aynı gün içinde hem tıkanıklık hem de sızıntı sorunundan kurtulmuş olursunuz,
  • Seramik ya da fayanslarınız bu işlemler sırasında asla zarar görmez ve sizlerde bu yapılarınızın tamiratı için ekstradan bir maliyete katlanmak zorunda kalmazsınız

Bizler Sistem Tesisat olarak kullanmış olduğumuz tesisat teknolojileri sayesinde sızıntı, kaçak ve tıkanıklıklarınızı aynı gün içinde açıyoruz. Hem su baskını ya da lağım taşkını gibi tehlikeler ile karşı karşıya kalmamış oluyorsunuz hem de ekonomik fiyatlara bu sıkıntıdan kurtulmuş oluyorsunuz.

Gider Borularındaki Tıkanıklıklara Çözüm

Pimaş gider boruları tıkanmaya en müsait borulardır. Çünkü mutfak ve tuvaletlerde gidere kaçan yabancı cisimler bu boruların tıkanmasına yol açar. En sık karşılaşılan belirtileri arasında ise taşma söz konusu olur. Bu tip problemlerde erken önlem almak lağım taşkını gibi en istenmeyen tesisat sorunlarının önüne geçmeye yardımcı olur. Eğer ev ya da işyerinizde hoş olmayan bir koku hakimse, klozetlerdeki pislikler gitmek bilmiyorsa ya da lavabolarınız taşıyorsa hemen bizleri arayın. Termal kameralarımız ile pimaş borularınızın içlerini kontrol eder ve tıkanıklığın tam olarak nerede olduğunu tespit ederiz. Pimaş tıkanık açma hizmetleri veren ekibimiz günün her saati sizlere hizmetlerini sunar. Çözüm odaklı ustalarımız sayesinde bu sorundan tamamen kurtulursunuz. Hem ev hem de işyerlerinizde kullanılamayan tuvalet ve lavabolara dur demenin zamanı. Etraf kırılıp dökülecek korkusu ile hareket etmenize gerek yok. Çünkü bizler eskiden kalan bu yöntemleri asla kullanmıyoruz, kullanmaya gerek duymuyoruz. Çünkü son teknoloji sistematik cihazlarımız ile hem çok kısa sürede tespit sağlıyoruz hem de aynı gün onarım hizmet sunabiliyoruz. Böylelikle hem su kaçağı onarımlarınız hem de tıkanık açma işlemleriniz günlerce sürmemiş oluyor.

Koku ve Rutubete Son

Su sızıntısının olduğu her ortamda rutubet de vardır. Evinize ya da işyerinize girdiğinizde keskin bir rutubet kokusu burnunuza dolar. Bu hem sağlığınız hem de psikolojiniz açısından hoş olmayan bir durumdur. Üstelik su sızıntıları yalnızca rutubete neden olmaz. Özellikle duvar içine akan sular zamanla yapınızın içten içe çürümesine yol açar. Böceklenme oluşur ve su ile çalışan eşyalarınızda bozulmalar meydana gelir. Örneğin bulaşık ya da çamaşır makinanızın yeterince temiz yıkamamasının nedeni az su ile çalışması olabilir. Duvar içine akan sular bu cihazlarınıza yeterli miktarda su gitmesini engeller. Tabi bunu anlamak için bir su kaçağı tespiti firması ile çalışmanız gerekecektir. Siz de bu tip bu kaçaktan şüpheleniyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve sonuç odaklı hizmet almanın keyfini yaşayın.

Firmamız tüm su tesisatı ihtiyaçlarınızda yanınızda

İstanbul’un bütün noktalarına hizmet taşıyarak, aranılan su tesisatı firmalarından biri olmayı başarmış olan Firmamız, mesleğinin öneminin farkında olarak Avrupa’da kullanılan modern ve teknolojik cihazları tercih ederek ve kadrosunu profesyonel çalışanları tarafından oluşturarak, güvenilir ve kaliteli bir firma olmanın hakkını vermiştir. Sizler de tüm tesisat işlemlerinizde, disipline, titizliğe ve güvenilirliğe önem veriyorsanız, Firmamızı tercih ederek; bu firmanın ayrıcalıklı hizmet anlayışından yararlanabilirsiniz. Artık Firmamız sayesinde İstanbul’un neresinde ya da hangi yakasında olursanız olun, su kaçaklarınızın önüne geçebilecek ve bu can sıkıcı durumdan minimum süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

Firmamız, yaşadığımız herhangi bir yapıda en önemli faktörün alt yapı ve su tesisatının yapılar için ne kadar önemli bir alt yapı parçası olduğunun farkındadır. Su borularınızda yaşanan tıkanmalar, genellikle duvarlarda küf ya da su damlası olarak gözlemlenebileceği gibi bazen siz hiç farkında olmasanız bile su borularında tıkanma yaşanan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu duruma gizli kaçak denmektedir ve ancak profesyonel cihazlarla bu kaçakları, duvarlarınıza zarar vermeden tespit etmek mümkün olabilmektedir. Firma, kırma, delme vb. zarar verici hiçbir işlem gerçekleştirmez çünkü sahip olduğu modern cihazlar, direkt olarak su kaçaklarını tespit edebilme becerisine ve özelliğine sahiptir. Kısacası, artık duvar ya da fayans kırma gibi zahmetli işlemlerin tercih edilmesine gerek kalmadığını ve bu zahmeti çekmek zorunda olmadığınızı söyleyerek, sizlere bu konuda garanti verebiliriz. Yer bulma özelliği olan bu cihaz ve araçlar sayenizde, tıkanıklığın sebepleri ve su sızmaları, anında tespit edilerek bu durumdan saatler içerisinde kurtulmanız sağlanabilecek. Artık tuvalet ya da lavabolarınız tıkandığında panik yapmanıza gerek kalmayacak ve Firmamız’a teşekkür edeceksiniz.

Petek ve radyatör temizliği ise firmanın su tesisatı dışında usta olduğu bir diğer hizmet alanıdır. Kaloriferlerin ısıtma amaçlı İstanbul’da ne kadar yaygın olarak kullanıldığını düşünecek olursak, yılda bir temizlenmesi gereken kaloriferlerinizi de Firmamız farkıyla temizletebilir ve kombilerinizden yaklaşık %25 tasarruf ederek, maliyetleri kısmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

 

ŞİMDİ ARA