İçeriğe atla

Su kaçağı bulma teknikleri

Su Kaçakları Sizi Korkutmasın

Su kaçakları hiç kimsenin yaşamak istemeyeceği bir tesisat problemidir. Çünkü su kaçakları çoğu zaman hayatı felç eden sonuçlar ortaya çıkarır. Özellikle de kış aylarında meydana gelen su kaçakları hem boruların donmasına hem de kaloriferin v peteklerin etkilenmesine yol açar. Su kaçakları konusunda hızlı davranmak her zaman daha profesyonel sonuçlar ortaya çıkarır. Banyonuzdaki fayanslarda oluşan renk değişimleri, kalorifer suyunun azalması, su faturasının anormal yüksek gelmesi, duvar ve zeminlerde sızıntıların olması su kaçaklarının en büyük işaretlerindendir. Bu tarz durumlarda asla beklenmemeli ve hemen harekete geçilmelidir. Bizler su kaçağı tespitleri konusunda uzman olan bir ekibiz. Her çalışanımız tesisat konusunda deneyimli ve eğitimli kişilerdir.

Nasıl Tespit Gerçekleştiriyoruz?
bizi diğer tesisat firmalarından ayıran en önemli özelliğimiz tesisat teknolojilerini kullanıyor olmamızdır. Yani eski sistem kırma ve dökme yöntemlerini asla kullanmıyor, duvar ve zeminlerinize su kaçağı bulurken zarar vermiyoruz. Çünkü kullandığımız termal kameralar kırmadan da sorunlu boruyu tespit edebilmemizi sağlıyor. böylelikle sizler kırılmış zemin ve duvarlarınızı yeniden onarmak için ekstra bir masrafa katlanmak zorunda kalmıyorsunuz. Su kaçağı bulma konusunda diğer bir farkımı ise her daim aynı gün içinde hizmet veriyor olmamızdır. İşin ciddiyetinin farkında olan donanımlı ekibimiz bir telefonunuz ile hemen geliyor ve aynı gün içinde sorunu ortadan kaldırıyor.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçakları eğer duvarların içinde gerçekleşiyor ise duvar yüzeyinde renk değişimi ve küflenme meydana gelir. Ayrıca duvar yüzeyi baloncuklar şeklinde kabarabilir. Eğer su kaçağı uzun süredir devam ediyor ancak duvar içinde olduğu için dikkate almıyorsanız rutubet ile de karşılaşmanız olasıdır. Bunun yanı sıra nemi seven kalorifer ce gümüş böceklerinin sayısında artış olacaktır. Evi kaplayan koku eğer lağım kokusuna benziyor ise gider borularından birinde meydana gelen bir kırık ya da çatlak söz konusu olabilir. Bu da önlemi alınmaz ise uzun süren bir lağım problemine yol açacaktır.

Eski Sistem Tekniklerden Uzak Durun

Günümüzde hala kırma sureti ile sorunlu boruyu arama tekniğini kullanan firmalar ve ustalar bulunuyor. Bu uygulama biçimi çeşitli demir aletler ve balyozlar ile sağlanır. Yani tesisattaki kırık ya da çatlak boru tespit edilirken diğer borularda bu kırmanın şiddeti ile ciddi zarar görürü. Üstelik kırılan duvar ve zeminlerin de haddi hesabı yoktur. bu nedenle kırma yöntemi ile su kaçağı tekniklerini kullanan usta ve firmalardan uzak durulmalıdır. Çünkü yeni nesil uygulamalar sayesinde buna artık gerek duyulmuyor. Akustik cihazlar duvar yüzeyinden de su akıntısını kontrol edebiliyor. Sizler de duvarlarınızı, zemininizi ya da tesisatınızı yeniden onarmanın masrafına girmiyorsunuz. Bizler teknolojik cihazlarımız sayesinde birkaç saat içinde su sızıntısından iz bırakmıyoruz. Üstelik kırma ve dökme gibi eski sistem teknikleri asla kullanmıyoruz.

Su kaçağı bulma teknikleri

Eskiden teknolojideki yetersiz cihazlardan dolayı uzun ve meşakkatli geçen işlemlerin tamamı günümüzde kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır.

Özellikle yapı sistemi içerisinde meydana gelen su kaçağı problemi bütün ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmişti.

Elde olmayan nedenler ile meydana gelen bu problemin önüne geçilmesi de neredeyse imkansızdır ancak erken fark edip, su kaçağı bulma tekniklerini iyi bilen bir firmadan yardım almanız olası zararlarınızı minimuma indirecektir.

Tek başınıza başa çıkamayacağınız, bu problemlerin özellikle tespit işlemi oldukça güçtür. Tespit işlemi tamir işleminden daha masraflı olan bu problemleri, adından sıkça söz ettiren ve yaptığı işler nedeniyle güçlü referanslara sahip olan su tesisatçı firmamızdan yardım alarak sorundan kurtulabilirsiniz.

Su kaçağı problemi neler doğurabilir ? 

Su borularından sızan suların zamanla betonu delerek ya da fayans aralarından gün yüzüne çıkması ile anlaşılan bu problem, daha çok eski yapılarda ortaya çıkmaktadır.

Eski yapıların banyo gibi suyun yoğun olarak kullanıldığı bölümlerde sık sık karşılaştığınız bu problem son dönemlerde artan inşaatlar ile birlikte yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır.

Yeni yapılan inşaatlarda kullanılan düşük kaliteli su boruları ya da ustaların tesisat sistemine yanlış eğim vermeleri sonucunda meydana gelen bu problem oldukça can sıkıcıdır.

Ev hanımlarının bütün plan ve programlarını alt üst eden bu problemi firmamız, geliştirdiği su kaçağı bulma teknikleri ile kısa süre içerisinde üstesinden gelmektedir.

Su kaçağı bulma teknikleri

Genel olarak bu problem karşısında eskiden de kullanılan ve klasik yöntem olarak bilinen kırma dökme işlemi uygulanır. Teknolojik cihazların olmaması nedeniyle kullanılan bu teknik her ne kadar günümüzde tarihe karışmış olsa da sokak aralarında amatör su tesisatçı firmaları hâlâ eski teknikleri kullanarak sizleri masrafa sokmaktadır.

Tesisat sistemi içerisinde bu sorun ile karşılaşır karşılaşmaz vakit kaybetmeden güçlü referans sahibi su tesisatçı ustalarından yardım almanız gerekmektedir.

Aksi durumda rastgele evin çeşitli yerlerini kıracak olan ustaları, daha tespit aşamasındayken bile sizleri oldukça masrafa sokacaklardır.

Rastgele kırılan yerlerin altında kalan sağlam olan su borularının zarar görmesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi teferruatlar aylarca sürmekte ve planlarınızı alt üst etmektedir.

Su su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı cihaz ile en zorlu sorunları bile kısa süre içerisinde tespit ederek sizlere hizmet vermektedir.

Su sesine karşı duyarlı olan akustik dinleme adlı cihazın noktasal olarak tespit ettiği yerde titiz bir çalışma yürüten ustalarımız, fazladan tek bir seramiğinizi dahi kırmadan arızayı tamir etmektedir.

İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine hizmet götüren firmamız, Abbasağa, Dikilitaş, Akatlar, Etiler, Bebek semtlerine aynı gün içerisinde servis imkanı sunmaktadır. 

 

ŞİMDİ ARA