İçeriğe atla

su kaçak uzmanı

Tesisat Sorunlarınıza Teknolojik Çözümler

Tesisatlar genellikle tıkanıklık ya da su sızıntısı gibi sorunları meydana getirirler. Özellikle mutfak, banyo ve tuvaletlerin kullanılamayacak duruma gelmeleri bir çeşit tesisat sorunlarından kaynaklanır. Su taşkını ya da tıkanıklık gibi sorunlar tesisatı oluşturan boruların aşınması ya da tıkanmasından ortaya çıkar. Tuvaletiniz ve mutfağınız kullanılamaz hale gelir, her taraf ıslanır ve rutubet, küf, nem ortaya çıkar. Daha kötüsü pis su sızıntılarıdır. Çünkü bu su sızıntıları etkin bir kötü kokuya neden olur. Özellikle işyerlerinin bu noktada son derece titiz davranması gerekmektedir. Çünkü kimse lağım kokan bir noktadan hizmet almak istemez. Ayrıca ortamın hijyeni bu taşkınlar nedeniyle yok olur çeşitli hastalıklar baş gösterir. Evlerinizde ya da işyerlerinizde meydana gelen pis su sızıntıları hayatınızı felç edebilir. Bu nedenle klozetteki ya da lavabodaki su yavaş gittiğinde, fayanslarınızdaki dolgularda renk değişimi baş gösterdiğinde, evinizde ya da işyerinizde rutubet ve kötü koku hakim olduğunda, su faturanız kabarık gelmeye başladığında, duvar ve tavanlarınızda nemlenme oluştuğunda hemen bizleri arayın. Bizler aynı gün içinde gelir ve dakikalar içinde sızıntı tespiti yaparız. Cihazla su kaçağı bulma tekniğinde kullanmış olduğumuz termal kameralar ve akustik cihazlar bizlere sorunlu borunun yerini göstermektedir. Böylelikle asla döşemelerinize zarar vermeyiz.

Su Kaçaklarının Tespitini Nasıl Yapıyoruz?
Su kaçaklarının tespitini son teknoloji cihazlarımız ile yapıyoruz. Bu cihazlar bizlere yüzey üzerinden borularınızı görüntüleme imkanı sağlıyor. Ayrıca akustik cihazlar sayesinde suyun hangi noktada patlak verdiğini de bulabiliyoruz. Yalnızca birkaç saat içinde sizlere sapasağlam bir tesisat teslim ediyoruz. Aynı şekilde tıkanıklık açma konusunda da bu cihazlardan faydalanıyoruz. Cihazla tıkanık açma tekniklerimiz sayesinde fayanslarınız, tezgahlarınız, klozetleriniz, küvetleriniz ya da seramikleriniz zarar görmüyor. Çünkü eski sistem kaçak ya da tıkanık bulma yöntemlerinde bu saydıklarımızın hemen hepsi zarar görür, kırılırdı. Ancak bu durum artık teknoloji ile birlikte tarih oldu. Sizler yalnızca bizi arayın ve üstün hizmet kalitesini yaşayın. Tek bir cihaz ile tıkanıklığa neden olan pisliği, çatlak ya da kırık boruyu dakikalar içinde tespit ediyoruz.

Kırılmış Duvarlara Son

Genellikle önceki yöntemlerde nemlenmiş duvar kırılır ve bu kırıktan sorunlu boru tespit edilmeye çalışılırdı. Tespit edilemediğinde kırık biraz daha büyütülürdü. Birkaç metreye kadar kırılan duvarlar tesisat onarıldıktan sonra tekrar örülmek zorunda kalınırdı. Aynı şet mutfak ve banyolarda da fayanslara uygulanırdı. Ne yazık ki bu yöntemleri hala kullanmakta olan tesisat firmalarının varlığından söz edebiliriz. Ancak tüm bu yöntemler bizler için geride kaldı. Bizler duvarınızı kırmak yerine akustik cihazımız ile dinleme yaparak sorunlu borunun yerini birkaç dakikada tespit edebiliyoruz. Ayrıca kameralarımız ile de boruyu görüntüleyebiliyor ve yalnızca borunun çatlak kısmının üzerine işlem uyguluyoruz. Böylelikle kırılmış duvarlar ya da fayanslar ile uğraşmak gerekmiyor.

Su Sayacınızı Kontrol Edin

Belki de su sızıntısına yönelik hiçbir belirtisi yaşamıyorsunuzdur ancak son zamanlarda daha fazla su faturası ödediğinizi fark etmişsinizdir. Eğer böyle bir sızıntıdan şüpheleniyorsanız tüm su vanalarınızı kapatıp sayacınıza birkaç dakika bakın. Su vanaları kapalıyken dahi sayacınız dönüyor ise muhakkak bir su kaçağı söz konusudur. Bu kaçak duvar içinde de meydana gelebilir ve çok sonra belirti gösterebilir. Ancak siz bu belirtileri beklemeden bizleri arayın hemen önlem alalım. Çünkü duvar içi su sızıntıları yapınızın zamanda içten içe çürümesine yol açacaktır. Bizler duvarınızın üzerine tuttuğumuz termal kameralarımız ile hangi noktada su kaçağı olduğunu elimizle koymuş gibi buluruz.

 

ŞİMDİ ARA