İçeriğe atla

Zeminden su çıkmasının sebepleri

Zeminden su çıkmasının sebepleri

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen su kaçağı problemi ister ev olsun ister işyerinde belirli başlı bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle bu problem karşısında erken müdahale edilmesi gerekmektedir. Erken müdahale edilmesi durumunda olası ciddi problemlerin de önüne geçilmektedir.

Ev ya da işyerinizdeki zeminden su çıkmasının sebepleri arasında su kaçağı olduğu bilinmektedir.

Su borularından sızan sular zaman içerisinde fayans aralarından ya da beton diplerinden gün yüzüne çıkmaktadır. Bu nedenle bu problem ortaya çıkar çıkmaz konusunda uzman ve güçlü referans sahipleri su tesisatçı firmaları ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Su tesisatı sorunlarında yaptığınız hatalı işlemlerden biri de panik halinde sokaktaki su tesisatçısından yardım istemek olmaktadır.

Sokak aralarında, merdiven altlarında amatörce hizmet veren firmalar günümüz teknolojisindeki gelişmelere rağmen hâlâ eski usul teknikleri kullandıklarından sizleri oldukça masrafa sokmaktadır.

Zeminden su çıkmasının zararları

Su kaçağı problemi çoğu kez alt katınızda oturan komşunuzun evine su sızması ile anlaşılmaktadır.

Zeminden çıkan sular alt katınızda oturan komşunuzun evine de sızmaktadır. Sizden kaynaklanan hata yüzünden kısa süre içerisinde evi berbat bir hal alan komşunuz bu işlemden hoşnut olmayacağı gibi soluğu doğru sizin evinizde alır ve aranızda ciddi tartışmalar yaşanarak komşuluk ilişkileriniz zedelenmektedir. Komşunuz ile aranızdaki ilişkilerin zedelenmemesi ve minimum masraf ile bu sorundan kurtulmak için vakit kaybı yapmaksızın uzman su tesisatçı firmamızdan yardım almanız gerekmektedir.

Su kaçağı bulma teknikleri

Klasik yöntemler ile yapılan tespit işleminde günlerce süren bir kırma dökme işlemi uygulanır. Elde olmayan teknolojik cihazlardan dolayı tek tek evdeki bütün seramik ve betonu kıran ustalar çoğu kez sağlam olan su borularına da zarar verirlerdi ve daha tespit işleminde bile masraflarınız katlanırdı.

Ayrıca kırılan yerlerde oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik işlemleri gibi teferruatlar sizleri oldukça yormaktadır.

Ev hanımlarının korkulu rüyası olan bu problemler, günlerce hatta bazen haftalarca sürmekte ve bütün planınızı alt üst etmekteydi.

Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamız, en zahmetli sorunları bile teknolojinin son harikası olan cihazlar ile gerçekleştirmektedir.

Kırmadan su kaçağı bulma ve tamiratı

Kırmadan dökmeden noktasal olarak zeminden çıkan suyu tespit eden Ersoylar su tesisatçı firmamız sizlere bir telefon kadar yakındır.

Avrupa’dan özel olarak getirtilen akustik dinleme adlı cihaz ile sizlere hizmet veren firmamız, ses çıkarmadan çalışan bu cihaz sayesinde ne size ne de çevrenizdekilere rahatsızlık vermemektedir.

Akustik dinleme ile noktasal olarak tespit edilen yerde titiz bir çalışma yürüten ustalarımız, tamir işleminde de fazladan tek bir seramik bile kırmamaktadır.

İstanbul’un bütün ilçe ve mahallelerine hizmet veren firmamız, Bahariye, Yel değirmeni ve Göztepe gibi semtlere aynı gün içerisinde servis imkanı sunmaktadır. 

 

ŞİMDİ ARA