İçeriğe atla

Garantili Su Kaçağı Tespiti

Dairede su kullanımı yapılmadığında ve vanalar kapatıldığında su saatinin hala çalışması su kaçağı probleminin oluştuğunu gösterir. Dairede ara sıra meydana gelen sızıntı durumu varsa kirli su kaçağının işaretidir. Binanın kullanımına bağlı olarak ufak hasarlardan kaynaklanan ve bar yükseldikçe ara ara kendini gösteren su kaçağı problemleri de olabilir. Kombi suyunda azalma ve daire duvarlarında kabartı gibi belirtiler var ise su kaçağı sorunun giderme yolu aramalısınız. Su kaçakları zaman zaman kalorifer tesisatlarında da oluşabilir. Bu gibi durumlarda işinde uzman firmalardan destek almak önemlidir. Kimyasal ilaçlarla kontrol altına alınabilen su kaçaklarını kapama cihazlar ile de gerçekleştirilebilir. Garanti kapsamında verilen hizmetler dâhilinde bu iki yöntem de sorunun nedenine bağlı olarak uygulanabilir.

Kimyasallar ile kapama yönteminde fayans ya da duvarı kırma gereği yoktur. Bu yöntemde fayans masrafından da kurtulmuş olursunuz. Sorunu kalıcı olarak ortadan kaldıran garantili bir yöntemdir. Kullanım sırasında sızmaların varlığı durumunda ise kirli su kaçakları oluştuğundan bu durumu da profesyonel ekiplerin gerekli teknik elemanlar ile kontrol altına alması gerekir. Bu teknolojilerden habersiz olarak müşteriler teknolojik olanaklardan faydalanmayan firmaları tercih edip gereksiz bir kırma işlemine müsaade eder ve fayans ücreti ödemek durumunda kalır.  Firmamız ise su kaçağı tespit cihazları kullanarak hem kısa sürede hem de hasarsız bir tamir süreci gerçekleştirir.

Su Kaçağı Belirtileri

Evde ya da işyerlerinde karşılaşılan su kaçağı problemi tavanların sararması, pis kokunun oluşması, yüzeyde renk değişmeleri, sararma ve su damlacıklarının oluşması şeklinde belirtiler ile anlaşılır. Su kaçağı şüphesinde yetkili ve güvenilir bir firma aranarak randevu alınarak acil kontrol altına alınması gerekir. Yer neresi olursa olsun İstanbul ilinde su kaçağı problemi için her noktaya gidilerek sorun çözülebilmektedir. Tesisat kaçak problemlerinde ilgili numaralardan firmamıza ulaşarak servis noktalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Su kaçağı tamiri işlemleri için ilk olarak şebeke suyu kontrol edilmesinin ardından sızdırma testlerinden geçirilir. Eğer sorun bulundu ise akustik dinleme cihazı yardımıyla soruna el atılarak kısa sürede çözüm teknikleri uygulanır. Su kaçağı sorunu tek bir bölgede meydana gelebilirken fayans arasında da görülebilir ve onarımı daha zor olabilir. Bu durumlarda ise cihazlardan yardım alınarak en etkili çözüm uygulanır. Sorunun cihazlar ile belirlenemediği durumda ise kamera sisteminden yardım alınarak lavabo ve ana giderlerin kontrolü gerçekleştirilir. Sıcak su izolasyon kaçakları da kontrol edilerek sorunu bulmada su tesisat teknolojisinden yararlanılır. Bu teknoloji kullanılarak deneyimli ve başarılı ekibimizin sunmuş olduğu kaliteli hizmetten faydalanabilirsiniz.

Su Kaçağı Sorunun Çözümü

Su kaçağı problemi tespit edildi ise çözüm aşamasına geçilir. Bu aşamada borular kontrol edilir ve değiştirilmesi gerekiyor ise gerekli işlem yapılır. Boruda delik ya da çatlak oluşma gibi durumlarda ise kimyasallar ile yapıştırılarak çözüm sağlanır. Su kaçağı tamiri esnasında hasarlı boru onarılırken borunun yer aldığı bölge ve borunun durumundan hareketle işlem yapılır. Atık su tesisatlarında kaçak oluşma durumunda gözlem kameralarını kullanmak oldukça etkili bir yöntem olur. Gider kısmı içerisinden gönderilen kamera sisteminin bulunduğu cihaz ile boru içyapısı kolayca gözlemlenebilir. Ekranda görüntüleme özelliği sayesinde fotoğraf ve video çekebilme özelliklerine sahip bir sistemdir.

Yangın hidrant sistemlerinde meydana gelmiş olan su kaçağı problemlerinde su kaçağı tespit cihazları etkili yöntemlerdir. Nem  ölçer özellikteki bu cihazlar ile toprak altında oluşan su kaçağı dahi kolayca tespit edilebilir. Bu durumlarda hasara bağlı olarak ihtiyaç miktarında kimyasal uygulanarak sorun çözülebilir. Su seviyesinin sabitlenmesi sorunun kontrol altına alındığının göstergesidir.

Anahtar kelimeler: su kaçağı problemleri, su kaçağı, tesisat kaçak, su izolasyon kaçakları, su kaçağı tamiri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA