İçeriğe atla

Makale

Yeni Teknolojiler İle Su Kaçağı Bulma

Su kaçakları genellikle apartman dairelerinde ve eski yapılar da ortaya çıkan bir tesisat problemidir. Tesisatlarda bulunan boruların kırılması ya da çatlaması gibi durumlarda su sızıntısı yapması kendini ilk olarak nem ile gösterir. Özellikle duvar ve tavalarda ortaya çıkan nem olası bir su sızıntısının en belirgin özelliğidir. Elbette su sızıntılarının tek belirtisi nem oynamaktadır. İşte su sızıntısı ile karşı karşıya olduğunuzun belirtileri,

 • Her şeyden önce su faturanız diğer zamanlara nazaran daha fazla gelmeye başlar,
 • Tüm babaları kapatmış olmanıza rağmen su satıcınız hala hareket halindedir,
 • Su kullanan elektronik cihazlarınızın yeterli temizlik hizmeti sağlamaması,
 • Fayansların derz dolgularında meydana gelen renk değişimleri,
 • Tavan ve duvarlarda küflenme ve sarımsı bir renk oluşumu,
 • Nemi seven böceklerin türemesi,
 • Ortamda küf ve rutubet kokusunun hakim olması,

Tüm bunlar ya da birkaçı söz konusu ise muhakkak uzman bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekmektedir. Bizler yıllardır tesisat hizmeti veren ve teknolojiyi yakından takip eden nadir firmalardan biriyiz. Müşterilerimizin bize en çok güvenlerinin nedeni ise aynı gün içinde hizmet veriyor olmamızdır.

Kırmadan Dakikalar İçinde Tespit

Su kaçağı tespiti dendiğinde aklınıza kırılmış ve param parça olmuş döşemeler gelebilir. Aslında bu durum son derece doğaldır. Çünkü eski sistem su sızıntısı tespiti tüm döşemelerin kırılması suretiyle yapılırdı. Ancak artık döşeme üzerinden boruları görüntülemek mümkün. Termal kameralar ile su borularınızı artık döşemelerinizi kırmadan görebiliyoruz. Böylelikle size de ekstra bir iş yükü ve maliyet çıkmamış oluyor. Aynı gün içinde gelerek dakikalar içinde tespiti yapıyoruz. Onarım da en usta çalışanlarımız tarafından aynı gün içinde sağlanmış oluyor. Böylelikle eski sistem su sızıntısı tespitinde kullanılan teknikleri sizler üzerinde oluşturduğu korkuyu yok ediyoruz.  Çünkü artık tesisat teknolojileri geliştirildi ve bizler de bu gelişimi yakından takip eden bir firmayız.

İşyerlerinize de Aynı Gün Hizmet Güvencesi

Su sızıntıları yalnızca evlerde meydana gelmez. Özellikle pasajların içinde yer alan işletmeler de sık sık su kapaklarından şikayetçidir. Çünkü bu yerlerde bulunan tesisatlar son derece eskidir. Özellikle işyerinize girdiğinizde burnunuza keskin bir rutubet kokusu geliyor ise muhakkak su tesisatınızın kontrol edilmesi gerekmektedir. Bizler yalnızca evlere değil işyerlerine de hizmet veriyoruz. Üstelik tesisat probleminiz nedeni ile işlerinize ara vermenize artık gerek kalmıyor. Çünkü bizler kırma ve dökme gibi ilkel yöntemler kullanmadığımız için gürültü yapmıyoruz. Su sızıntısını dakikalar içinde tespit ediyor ve yalnızca sorunlu boru üzerindeki döşemeyi kaldırıyoruz. Bu da ne sizlere ne de çalışanlarınıza asla zarar vermiyor. Eğer rutubet kokusundan ve kabarık gelen faturalardan bıktıysanız hemen bizleri arayın. Aynı gün içinde gelelim ve su sızıntısı tespiti için gerekli işlemi başlatalım. Üstelik bizler piyasa şartlarına gire en uygun fiyatları sizlere sunuyoruz.

Orijinal Parça Değişimleri

Su sızıntısına neden olan etken genellikle kırık ya da çatlak borulardır. Ancak boruların birleştirilmesinde kullanılan kaynak malzeme zamanla aşınır ise bu da su sızıntısına neden olmaktadır. Her iki durumda da tesisatınızın bir onarım işleminden geçmesi şarttır. Bizler tesisat konusunda yılların tecrübesine sahip eğitimli bir firmayız. Eğer tesisatınızdaki problem parça değişimi gerektiriyor ise içiniz rahat olmalıdır. Çünkü bizler hem borularınız hem de onların kaynak noktaları için her zaman orijinal parçalar ile onarım işlemi gerçekleştiriyoruz. Böylelikle yeniden bir su sızıntısı yasama olasılığınızı yok ediyoruz.

 

Kameralar İle Su Kaçağı Tespiti

Herkes hayatının bir noktasında tesisat sorunu yaşamıştır. Bu bazen su sızıntısı bazen de tıkanıklık olabilir. Tıkanıklıklar bir yana su sızıntıları çok ciddi sonuçlar doğurabilen problemlerdir. Çünkü eğer su sızıntıları önlenmez ise su baskınları ortaya çıkabilir ki bu da ortamda bulunan tüm eşyaların sular içinde kalmasına yol açar. Bu sebeple sızıntılara erken müdahale edilmesi önemlidir. Peki bu erken müdahale için hangi belirtiler önem arz eder? İşte yanıtı,

 • Bulaşık ve çamaşırlarınız yeterince temizlenmez. Çünkü makinalarınıza yeterli miktarda su girmez,
 • Duvarlarınızın bazılarında kabarcıklar, küflenmeler ve sarımsı lekeler gözlemleyebilirsiniz. Hatta bazen ıslaklık dahi oluşabilir.
 • Fayanslarınızın aralarında bulunan beyaz dolgular küflenmeye bağlı renk değiştirebilir. Aynı şey seramiklerinizin arasındaki silikonlarda da gözlemlenebilir,
 • Su faturalarınızı karşılaştırdığınızda son zamanlarda her zamanki rutin ödemelerinizin üzerinde ödemeler yaptığınızı gözlemleyebilirsiniz,
 • Evinizin koridor, çocuk odası ya da salon gibi alakasız bölgelerinde su sızıntıları tespit edebilirsiniz,
 • Alt kat ya da yan komşunuz sizden su sızdığından şikayet edebilir,
 • Evin içinde lağım ya da rutubet gibi kötü kokular hakim olur,
 • Kör sinek ya da hamam böceği gibi canlılar evinizde görülmeye başlar,

Bunlar su sızıntılarının en önemli belirtilerindendir. Ancak su sızıntıları elektrik sistemine sızar ise durum çok daha büyük boyutlara taşınır. Örneğin elektronik cihazlarınız elektrik kaçırabilir, bozulabilir hatta lambalar patlayabilir. Bu nedenle su sızıntılarına erken müdahale çok önemlidir. Bizler tesisat konusundaki her sorununuz için sizlere destek veriyoruz. Cihaz ile su kaçağı bulan firmalardan biriyiz ve bunu en iyi şekilde yaptığımızı gönül rahatlığı ile dile getirebiliriz.

Büyük Su Kaçaklarının Tespiti

Genellikle işyerlerinde bulunan tesisatların daha karmaşık ve büyük bir yapıya sahip olması, su kaçaklarının da daha etkili olmasına yol açar. Örneğin tuvaletler kullanılamaz hale gelir hatta su içeriye dolar. Bu tip durumlarda hemen bizimle iletişime geçmelisiniz. Çünkü bizler kısa sürede gelir ve tespiti dakikalar içinde yaparız. Böylelikle su daha fazla yere ulaşmadan ve etkisini büyütmeden önlem alınmış olur. Termal kameralarımız sayesinde borularınızın iç yüzeyini kontrol edebilir ve problemin tam olarak nereden kaynaklandığını görüntüleyebiliriz. Ayrıca borularınızda tıkanıklık söz konusu ise buna da yine aynı gün önlem alırız. Kırmadan ve dökmeden yaptığımız su kaçağı tespiti sayesinde sizlere de ekstradan bir masraf çıkmaz. Çalışanlarınıza izin vermenize ve gürültü nedeniyle ara vermenize gerek kalmaz. Çünkü kısa sürede yapmış olduğumuz bu tespit oldukça sessiz gerçekleşecektir. Sorunlu boru bulunduktan sonra yine kırma işleminden faydalanmıyoruz. Yalnızca borunun üzerindeki tabakayı kaldırıyor ve onarımı gerçekleştiriyoruz. Hemen ardından aynı şekilde monte işlemi yaparak sistemi eski hali ile sizlere devrediyoruz.

Lisanslı Ürünler İle Tespit

Piyasada akustik cihaz ya da termal kamera kullandığını iddia ederek hüsran bir hizmet sunan onlarca firma bulunuyor. Ya kullandıkları cihazlar gerçek olmuyor ya da yetersiz eğitim nedeni ile kullanmayı bilmiyorlar. Bu tip durumlarda etrafın kırılması kaçınılmazdır. Sizler hizmet alacağınız tesisat firmasını önceden araştırmalı ve kullandığı cihazların lisansını sorgulamalısınız. Özellikle akustik cihazlar son derece kullanımı zor olan cihazlardır. Bu cihazları kullanabilmek için kapsamlı bir eğitimin alınması şarttır. Bizler bünyemizdeki her çalışanımıza bu eğitimleri uzmanlarından veriyoruz. Böylelikle hata payımız 0 oluyor. hem sizlerin vaktinden çalmıyoruz hem de fazladan masraf oluşturmuyoruz. Ayrıca kullanmış olduğumuz termal kamera ve akustik cihazlarımızın tamamı son teknoloji olup, lisanslı ürünlerdir.

 

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Kırmadan su kaçağı tespiti denmesinin nedeni, su kaçaklarının önceden kırma ve dökme yöntemleri ile bulunmasıydı. Yani su kaçağına neden olan boruyu bulmak için döşemeler ve duvarlar kırılır, boru bulunana kadar bu işleme devam edilirdi. Dolayısıyla bu çok büyük maliyetleri de beraberinde getirirdi. Bu sebeple de insanlar üzerinde su sızıntıları büyük bir korku oluşturmaya başladı. İnsanlar yüksek faturalar ödemeye ve rutubete dayanmaya razı oldular. Ancak tüm bu sorunlar artık geçmişte kaldı. Çünkü günümüzde kırmaya gerek duymadan su kaçağı tespiti yapmak artık mümkün. Geliştirilen termal kameralar bizlere yüzey üzerinden de boruları görüntüleyebilmemizi sağlamakta. Dolayısıyla borular görüntülenebildiği için kırık ya da çatlaklar da görüntülenebilmekte. Böylelikle sorunun olduğu bölge açılmakta ve onarım işlemi gerçekleştirilmekte. Dakikalar içinde halledilebilen bu sorun, tesisat teknolojileri sayesinde mümkün oluyor. Bizler de tesisat teknolojilerini etkin bir şekilde kullanan tesisat firmalarından biriyiz. Hem su kaçaklarında hem de tıkanıklıklar da bu cihazlardan destek alıyoruz. Böylelikle kırmaya gerek duymadan tespit ve onarımı sağlıyoruz. Üstelik aynı gün içinde hizmet güvencesi ile.

Dakikalar İçinde Su Kaçağı Tespiti

Eski sistem kırarak su kaçağı bulma işlemleri saatlerce sürerdi. Hatta büyük yapılarda günlerce sorunlu boru aranırdı. Tabi kırılan zemin sağlam borulara da zarar vermekteydi. Ancak geliştirilen bu cihazlar sayesinde su kaçaklarını bulmak artık yalnızca dakikalar alıyor. Termal kameralar yüzeyin üzerinden boruları gösterebiliyor. Akustik cihazlar ise suyun hareketlerine duyarlı olduğu için, kaçağın tespitini yaparken yol gösteriyor. Böylelikle yalnızca dakikalar içinde tespit işlemi sağlanmış oluyor. Bizler su kaçaklarınızı yalnızca tespit etmiyor, aynı zamanda onarıyoruz da. Onarım işlerini üstlenen ustalarımız yılları deneyimine sahip tecrübeli kişilerden oluşuyor. Aynı gün içinde hem t4espit hem de onarım işlemlerini üstlenen firmamız, aynı gün içinde birden fazla eve ya da işyerine hizmet götürüyor. Eğer sizler de su kaçakları ile başınızın dertte olduğunu düşünüyorsanız endişeye kapılmayın ve hemen bizleri arayın. Aynı gün içinde gelen ekibimiz sorununuzu kökünden halletsin.

Ek Maliyetlere Katlanmayın

Eski sistem su kaçağı bulma tekniklerini hala kullanmakta olan firmalar bulunuyor. Ancak bu size pahalıya mal olacaktır.  Çünkü kırılan fayanslarınızın yerine yenilerini yaptırmak, duvarlarınızı ördürtmek ve sıvatmak, tezgahlarınızı yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz maliyetli operasyonlara katlanmanıza gerek yok artık. Çünkü bizler son teknoloji tesisat cihazları ile hizmetinizdeyiz. Çağırın ve dakikalar içinde gelip sizleri bu sorundan kurtaralım. Ayrıca tıkanıklık açma işlemlerinde de kendiniz giderlerinizi yabancı cisimler ile açmaya çalışmayınız. Bu borularda daha fazla tıkanıklığa neden olacaktır. Bizleri arayın ve aynı cihazlarımız ile tıkanıklık açma hizmetlerimizden faydalanın. Sorunlu boruyu görüntüleyerek tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra onarım işlemi için aksiyona geçiyoruz. Böylelikle en büyük tıkanıklıklardan dahi aynı gün kurtulabiliyorsunuz.

Suyun Aktığı Yer Sorunlu Bölge Olmayabilir

Eskiden bu yana yanlış bilinen bir durum söz konusu. Genellikle tesisatçıların pek çoğu suyun sızdığı noktayı kazarlar. Ancak su her zaman sorunlu noktadan dışarıya çıkmaz. Duvar içine akan su boşluk bulduğu her noktadan çıkabilir. Dolayısıyla bu nokta sorunun olduğu nokta olmayabilir. Bu nedenle de duvarlardaki delikler büyütülür, büyütülür. Biz deneyimli firmalardan destek alırsanız ne vakit kaybedersiniz ne de fazladan boya, badana, sıva ya da fayans masrafına girersiniz. Çünkü bizler tesisat konusundaki en ince ayrıntılara dahi hakim bir firmayız. Bu bilgimizi teknoloji ile de birleştiriyor ve sizlere mükemmel biz müşteri deneyimi yaşatıyoruz.

ŞİMDİ ARA