İçeriğe atla

Su Kaçağı

Akustik Dinleme Cihazı İle Kaçak Bulma

Evlerde karşılaşılan sorunlardan biri olan su kaçağı göz ardı edilmemesi gereken tamir edilmediğinde daha büyük sorunlara yol açan bir durumdur. Su kaçağı sorunu acilen çözülmesi gereken tesisat sorunu olarak ciddi boyutlarda zararları önlenmek için kontrol altına alınması için çeşitli yeni cihazlar bulunur. Akustik dinleme cihazı da kaçak bulmada etkili cihazlardan biri olarak en fazla yangın hidrant sistemlerinde tercih edilir. Bu cihazın nemölçer özellikte ve termal kameraya sahip olması su kaçağı tespitini kolaylaştırır. Kameralı sistem sayesinde toprak altında yer alan borulardaki kaçak sorunlarına çözüm getirilir. Cihazın toprak sağlama çubukları sayesinde su sesi aktarılarak çözüm yolu bulunmasını kolaylaştırır. Tesisat işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için hesaplamalar yapılır. Sistemde ne kadar kimyasal ilaç takviyesine ihtiyaç var ve ne kadar teknik malzeme gerekli belirlendikten sonra tamir aşamasına geçilerek plan uygulanır. Kimyasal ilacın verilmesi ise ısıya göre gerçekleştirilir. Su takviyesinin gerçekleştirildiği esnada barın sabitlenmesine kadar devam edilir.

Nokta Dedektör İle Su Kaçağı Tespiti

Görüntülü olarak su kaçağını tespit etmede en hızlı olan cihazlardan biri akustik dinleme cihazıdır. Noktasal tespit yapabilen dedektörlere gözle tespitin zor olduğu durumlarda başvurulur. Bu noktada termal kameralı sistemler, boyalı su, nemölçer cihazları ve akustik dinleme cihazı sızıntının kaynaklandığı noktayı bulabilir. Elektromanyetik su kaçağı cihazları, elektro akustik cihazı gibi teknolojik aletlerin de yardımıyla basitçe su kaçakları tespit edilerek kontrol altına alınır. Termal kameraların görüntülü tespit olanağı sunması ekibin yanılma payını ortadan kaldırarak su kaçağının yer aldığı noktayı basitçe belirler. Tespitin ardından tamir edilmek üzere bölgenin kırılması gerekiyorsa kırılarak yapıya en az zarar ile çözüm tekniği uygulanır.

Su kaçağının erken tespit edilmesi önemli olduğundan sızıntının başlangıcında mutlaka durum ele alınmalıdır. Sızıntı başlangıç seviyesinde iken anlaşıldığında daha kolay ve kısa sürede çözüm olanağı sunulur. Su sızıntısı belirtisi ilk fark edildiği zamanda firma ile iletişime geçilmesi halinde su kaçağının görülme yerleri olan temiz ve pis su tesisatına gerekli teknik uygulanır. Uzman kişiler tarafından muayenenin ardından uygulanan bu teknikler hasar verilmeden yapının yüzeyi korunarak gerçekleştirilir.

Su Kaçağı Tespiti Cihazlarının Fiyatı

Su kaçağı tespit cihazları günümüzde birçok firmanın edindiği tesisat sistemlerden biridir. Zamanla deforme olmuş ve çatlamış boruları bulmada tespit cihazları günümüzün en etkili sistemidir. Rutubet, su damlatma durumları su kaçağı problemlerinin belirtileri iken bunları kontrol altına almak için profesyonel destek gerekir. İş yerlerinde ya da dairelerde oluşan su kaçağı sorunu tespit cihazları ile algılanabilir. Bu cihazlar ile patlayan borunun yerini bularak ve noktasal veri alarak kırma ve dökme işlemleri olmaksızın tespit edilerek onarma aşamasına geçilebilir.

Su kaçaklarının kameralar ile izlenerek nerede oluştuğunun ve neyden kaynaklandığının bulunması cihazların kullanımına bağlıdır. Cihazları edinen firmalar ekibine gerekli eğitimi vermelidir ki tespit sonrası hata engellenmelidir. Su kaçağı servisi olarak il ve ilçelere kaçak tespiti, tıkanıklık giderme ve petek temizleme hizmetleri vermekteyiz. Bu hizmetleri verirken müşteri memnuniyeti çerçevesinde güvenilirlik esası etrafından şekillenen misyon ile hareket edilir. Kaçak su tespiti ardından anında müdahaleler ile başarılı bir süreci imza atılır. Gerek malzeme gerekse usta hatası durumları ile karşılaşmayacağınız ekibimiz ile sorunlarınızın kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz. Daha iyi yaşam için ev ve ofislerini koruyarak güvenilir hizmetin adresi olan firmamızı her türlü tesisat sorunu ve bakımı için tercih edebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Akustik dinleme cihazı, termal kameralı sistemler, su sızıntısı belirtisi, su kaçağı, kaçak su tespiti

Su Kaçağı Nasıl Belirti Verir ?

Su kaçağı çeşitli yapılarda karşılaşılma ihtimalinin bulunduğu problemlerden biridir. Ortaya çıktığında tedirginlik veren bu durumun çözümü için farklı yollar denenebilir. Su tesisatının yer aldığı her yapıda oluşabilen bu sorun günümüz teknik ekipmanları ile daha kolay çözülür. Teknik ekipmanların gelişmesi ve profesyonel cihazların geliştirilmesi ile su kaçağı korkulur bir durum olmaktan çıkar. Bir yapıda su kaçağı olup olmadığı nasıl anlaşılır? Su kaçağının varlığından birkaç şekilde şüphe duyulabilir. Su kaçağı nasıl belirti verir aşağıda verilmiştir.

 • Binada kötü bir koku uzun süredir devam ediyorsa,
 • Ağır kokunun beraberinde nemlilik de görülüyorsa,
 • Yüzeyin zemininde ya da duvarında ıslaklık, nemlilik gibi sızıntı belirtileri varsa binada yüksek ihtimalle su kaçağı sorunu bulunur.

Su Kaçağı Tespiti İçin Hangi Yönteme Başvurulur

Sıkıntının meydana geldiği yerin tespiti için farklı elektro manyetik özelliğe sahip cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde nem ölçülebilir. Sızıntının temas edebileceği komşulara gerekli bilgilendirilmelerin de yapılmasının ardından suyun akmaması için su vanası kapatılır. Su kaçağının neden oluştuğunu tespit etmek için ne yapmak gerekir sorusu konu hakkında merak edilenlerin başında gelir. Su tesisatı, bina donanımı ve binanın yapı iskeleti gibi bilgilere sahip olmayı gerektiren bir konudur. Su kaçağı gibi durumlarda en iyi çözüm profesyonel eller tarafından yapılandır. Organize eden firmamız ile iletişime geçerek su tesisat tamirinizi yaptırabilirsiniz.

Profesyonel çalışan firmalar su kaçağı tespit için çeşitli yöntemleri kullanır. En sık tercih edilen cihaz ise Akustik Dinleme Cihazıdır. Ses frekansları ile problemin tespitini en hızlı şekilde gerçekleştiren cihaz günümüzde manuel çalışan firmaların dışında yenilikçi her firmada bulunur. Bu aletle ses frekans dalgaları ölçülür ve kaçağın oluştuğu nokta belirlenir. Bir diğer tespit yolu ise görüntüleme kameralarıdır.

İç boruları ve kanalları görüntüleyen cihazlar ile su kaçaklarını tespit etmek kolaylaşmış durumdadır. Tıkanıklık bulunuyorsa bu durum kısa sürede tespit edilerek onarılma aşamasına geçiliyor. Bu cihazlar sayesinde sorunun neden kaynaklandığı hızlıca bulunabiliyor ve bu sayede müşterilerin aklındaki sorulara da kısa sürede cevap verilmiş oluyor. Su kaçağı tespit ekipleri termal kamera yöntemini kullanarak sıcak suyun bulunduğu yerlerdeki kaçakları kontrol edebiliyor. Isı tespiti yapılarak sorun giderilen bu yöntem de oldukça başarılı olanlardan. Bir diğer su kaçağı tespit cihazı ise nemölçerdir. Bu cihaz ile nemliliğin yoğunluk derecesi ölçülür. Bu sayede yapıdaki kaçak durumu kontrol altına alınır.

Su Kaçağı Tamiri İçin Kırmaya Son!

Su kaçağı komşudan şikâyet gelmesi ya da sıkıntıyı fark etme ile öğrenilir. Akıtan musluklar, duvardaki nemlilik ve kötü kokular su kaçağı belirtileridir. Aynı zamanda bu sorun duvarlarda ya da meydana geldiği zeminde küflenme yapabilir. Böyle durumlarda kırmadan tamir etmek mümkündür. İşin tabi ki uzman ekipler tarafından yapılması şarttır. Sorunun göz ardı edilmesi ve yardım alınmadan halledilmeye çalışması daha büyük sorunların baş göstermesine sebep olabilir. Uzman ekipler ise sorunun kaynağını kısa bir süre içerisinde bularak su kaçağı tamiri yapar. Teknolojinin getirdiği olanaklardan faydalanan şirketler, müşterilerini ek masraftan kurtararak sorunun tekrarlanmasını önleyecek şekilde tamir işlemlerini yaparlar. Üstelik su kaçağı tespitleri artık duvarı kırmadan da gerçekleşebiliyor. Manuel yöntemlerin yerine cihazlar kullanılarak sızıntının geldiği nokta net olarak belirlenebilir. Evlerdeki duvarları ve fayansların kırılmasına başvurulmadan uzman ekipler gerekli cihazlarla tespit yapabiliyor. Bu sayede yüklü bir masraftan kurtulan müşterilerimiz de su kaçağı tamiri için ekibimize güvenerek aynı sorunu tekrar yaşamamış olur.

Anahtar kelimeler: Su kaçağı nasıl belirti verir, Su kaçağının neden oluştuğunu tespit etmek için ne yapmak gerekir, su kaçağı tespit, su kaçağı tespit cihazı, su kaçağı tamiri

Garantili Su Kaçağı Tespiti

Dairede su kullanımı yapılmadığında ve vanalar kapatıldığında su saatinin hala çalışması su kaçağı probleminin oluştuğunu gösterir. Dairede ara sıra meydana gelen sızıntı durumu varsa kirli su kaçağının işaretidir. Binanın kullanımına bağlı olarak ufak hasarlardan kaynaklanan ve bar yükseldikçe ara ara kendini gösteren su kaçağı problemleri de olabilir. Kombi suyunda azalma ve daire duvarlarında kabartı gibi belirtiler var ise su kaçağı sorunun giderme yolu aramalısınız. Su kaçakları zaman zaman kalorifer tesisatlarında da oluşabilir. Bu gibi durumlarda işinde uzman firmalardan destek almak önemlidir. Kimyasal ilaçlarla kontrol altına alınabilen su kaçaklarını kapama cihazlar ile de gerçekleştirilebilir. Garanti kapsamında verilen hizmetler dâhilinde bu iki yöntem de sorunun nedenine bağlı olarak uygulanabilir.

Kimyasallar ile kapama yönteminde fayans ya da duvarı kırma gereği yoktur. Bu yöntemde fayans masrafından da kurtulmuş olursunuz. Sorunu kalıcı olarak ortadan kaldıran garantili bir yöntemdir. Kullanım sırasında sızmaların varlığı durumunda ise kirli su kaçakları oluştuğundan bu durumu da profesyonel ekiplerin gerekli teknik elemanlar ile kontrol altına alması gerekir. Bu teknolojilerden habersiz olarak müşteriler teknolojik olanaklardan faydalanmayan firmaları tercih edip gereksiz bir kırma işlemine müsaade eder ve fayans ücreti ödemek durumunda kalır.  Firmamız ise su kaçağı tespit cihazları kullanarak hem kısa sürede hem de hasarsız bir tamir süreci gerçekleştirir.

Su Kaçağı Belirtileri

Evde ya da işyerlerinde karşılaşılan su kaçağı problemi tavanların sararması, pis kokunun oluşması, yüzeyde renk değişmeleri, sararma ve su damlacıklarının oluşması şeklinde belirtiler ile anlaşılır. Su kaçağı şüphesinde yetkili ve güvenilir bir firma aranarak randevu alınarak acil kontrol altına alınması gerekir. Yer neresi olursa olsun İstanbul ilinde su kaçağı problemi için her noktaya gidilerek sorun çözülebilmektedir. Tesisat kaçak problemlerinde ilgili numaralardan firmamıza ulaşarak servis noktalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Su kaçağı tamiri işlemleri için ilk olarak şebeke suyu kontrol edilmesinin ardından sızdırma testlerinden geçirilir. Eğer sorun bulundu ise akustik dinleme cihazı yardımıyla soruna el atılarak kısa sürede çözüm teknikleri uygulanır. Su kaçağı sorunu tek bir bölgede meydana gelebilirken fayans arasında da görülebilir ve onarımı daha zor olabilir. Bu durumlarda ise cihazlardan yardım alınarak en etkili çözüm uygulanır. Sorunun cihazlar ile belirlenemediği durumda ise kamera sisteminden yardım alınarak lavabo ve ana giderlerin kontrolü gerçekleştirilir. Sıcak su izolasyon kaçakları da kontrol edilerek sorunu bulmada su tesisat teknolojisinden yararlanılır. Bu teknoloji kullanılarak deneyimli ve başarılı ekibimizin sunmuş olduğu kaliteli hizmetten faydalanabilirsiniz.

Su Kaçağı Sorunun Çözümü

Su kaçağı problemi tespit edildi ise çözüm aşamasına geçilir. Bu aşamada borular kontrol edilir ve değiştirilmesi gerekiyor ise gerekli işlem yapılır. Boruda delik ya da çatlak oluşma gibi durumlarda ise kimyasallar ile yapıştırılarak çözüm sağlanır. Su kaçağı tamiri esnasında hasarlı boru onarılırken borunun yer aldığı bölge ve borunun durumundan hareketle işlem yapılır. Atık su tesisatlarında kaçak oluşma durumunda gözlem kameralarını kullanmak oldukça etkili bir yöntem olur. Gider kısmı içerisinden gönderilen kamera sisteminin bulunduğu cihaz ile boru içyapısı kolayca gözlemlenebilir. Ekranda görüntüleme özelliği sayesinde fotoğraf ve video çekebilme özelliklerine sahip bir sistemdir.

Yangın hidrant sistemlerinde meydana gelmiş olan su kaçağı problemlerinde su kaçağı tespit cihazları etkili yöntemlerdir. Nem  ölçer özellikteki bu cihazlar ile toprak altında oluşan su kaçağı dahi kolayca tespit edilebilir. Bu durumlarda hasara bağlı olarak ihtiyaç miktarında kimyasal uygulanarak sorun çözülebilir. Su seviyesinin sabitlenmesi sorunun kontrol altına alındığının göstergesidir.

Anahtar kelimeler: su kaçağı problemleri, su kaçağı, tesisat kaçak, su izolasyon kaçakları, su kaçağı tamiri.

Robot Cihazı İle Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçağı tespiti esnasında sorunlu bölgeyi bulmak kısa sürede kaliteli bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Gelişmiş cihazlar bu imkânı sunarken tesisat su kaçağının kırılarak tamir edilmesi de ortadan kalkar. Bu sayede gereksiz maliyetten kurtulmak da mümkün hale gelir. Günümüzde su kaçağını bulmak için geliştiren cihazlarla beraber bölgenin yer tespiti gerçekleştirilir. Su kaçağının meydana geldiği yer bölgesel ya da noktasal olarak tespit edilebilir. Oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanan tespit işlemlerinin ardından gerekli malzemelerin ve tekniklerin kullanılması ile beraber robot cihazı ile su kaçağı bulma gerçekleştirilmiş olur. Kapsamlı bir taramanın ardından ise dış alandaki su sıkıntısına müdahale yapılarak ortadan kaldırılır.

İçme suyu borular su kaçakları için elverişlidir denilebilir. Bu noktalarda kaçak kullanımın da bir sonucu olarak su sızıntıları meydana gelebilir. Bu sızıntılar nedeniyle oluşan ses ise akustik dinleme cihazı sayesinde tespit edilerek boruya temas edilmeden dinleme çubukları yardımıyla algılanır. Algılanan sesler çalışma ortamında alçak ya da yüksek frekanslar vererek filtrelemeden geçer ve bu şekilde dinlenir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespit Etme

Su kaçağı oluşmasının ana sebepleri arasında su borularının hasar görmesi, yıpranması ve tıkanması durumudur. Cihazla kırmadan su kaçağının oluştuğu bölgenin bulunabilmesi için sadece su kaçağı cihazının bulunması yeterli olmayabilir. Bu nedenle özellikle ciddi miktarda su kaçağının bulunmadığını ilk önce kişi kendisi tespit ederek firma araştırması yapmalıdır. Bir türlü kontrol altına alınamamış su kaçağı geçmişi durumlarında yardım alınacak firmayı seçmek daha da önemli hale gelecektir. Kırmadan su kaçağı tespiti için, kaliteli bir firma ile iletişime geçilmeli ve profesyonel yardım alınmalıdır. Firmanın geçmişi, servis ağları, su kaçağı tespitinde tercih ettiği cihazlar vb. noktalara dikkat edilerek firma tercihi yapılmalıdır. Fazla ucuz fiyatlı yapılan su kaçağı firmalarından uzak durarak kaliteli hizmetten yararlanmak mümkündür.

Su kaçağı tıkanıklık bulma ve giderme tesisat ekibi olarak bölgesel ve noktasal çözümler getirme anlamında oldukça uzman şekilde çalışmaktayız. Borulara zarar verilmeden titiz bir çalışma yürütülerek müşteri problemleri en kısa sürede çözüme kavuşturulur. Tıkanık boruların açılmasında özel olarak geliştirilmiş cihazlardan yardım alınarak sorunlar ortadan kaldırılır. Tıkanıklığı yeniden oluşması önlenerek açma makineleri ile hizmet garanti kapsamında gerçekleştirilir. Su kaçağının oluştuğu bölge termal kamera ile görüntülenerek kesin çözümler getirilir. Tıkalı bölgeler ise özel spiraller yardımıyla en kısa sürede açılır. Bu esnada yüksek donanımlı cihazlar ve kimyasallar kullanılır. Tesisat çalışanları tıkanıklığı açarken kırmadan süreci başlatır ve bölgenin tespitinin arından noktasal su kaçağı giderme yöntemi uygulanır.

Su kaçağı, tesisat sorunları arasında en önemlisi ve başta gelenidir. Tesisat sorunlarını gidermede eski yöntemlerin terk edilmesiyle beraber günümüz tarzı zahmetsiz ve modern teknikler ve ekipmanlar kullanılır. Teknolojik cihazlar ile beraber soruna odaksal ve kolay çözüm getirilir. Tesisat ekipleri tarafından su kaçağı bulma işlemleri duvarlara zarar vermeden ve müşterinin fazla zamanını almadan kolayca gerçekleştirilir ve tamir edilir.

Ev ve işyerlerinde sık karşılaşılan problemlerden biri olarak su kaçaklarının tamir sonrasında hasar bırakmaması da önemli bir noktadır. Hem görünüm olarak yapıda herhangi bir estetik sorununa yol açmaz hem de sorunun ortadan kaldırılmasında su kaçağı tespit cihazı kalıcı çözümler getirir.  Tesisat borularındaki damlatma sorunu sonrasında noktasal müdahaleler yapabilen tesisat ekipleri tercih edilebilir. Profesyonel müdahaleler sonucunda su kaçağı kalıcı şekilde kontrol altına alınmış olur.

Özel Cihazlar ile Su Kaçağı Tespiti

Günümüzde oldukça sık bir şekilde, ev ve iş yeri gibi birçok mekânda yaşanabilen bir aksaklık olan su kaçakları ev ve iş yeri sahiplerine zarar vermektedir. Hem maddi hem de manevi kayıplara sebep olmakta olan bu kaçaklar, artık kâbus olmaktan çıkmaktadır. Nitekim bu su kaçaklarının tespiti ve onarım işlemlerini en profesyonel şekilde yerine getirebilecek firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar, talepler üzerinde evlere ve iş yerlerine gitmekte, son model cihazları ile kontroller sağlayıp en uzaktaki kaçak noktasının dahi çıkış noktası tespitini yapabilmektedir. Su kaçaklarının tespitini yapabilen bu firmalar, yine sahip olduğu ekipmanlar aracılığı ile kaçakların çıkış noktasına ulaşıp onarımını sağlayabilecektir. Bu onarım ve kaçak noktasına ulaşım için de geniş kazılar yapma gereği de duyulmamaktadır. Nitekim bilgisayar destekli cihazlar sayesinde kaçağın çıkış noktası tam olarak belirlenebilmekte hem de o noktadan açılma sağlanıp ufak bir aralık ile soruna kalıcı nitelikli bir çözüm getirilebilmektedir.

Su Kaçaklarının Tespiti İçin Kullanılan Cihazlar ve Özellikleri

Su kaçakları, farklı birçok olay ya da durum sonrasında yaşanabilmektedir. Bu ufak bir sızıntı boyutunda olabildiği gibi büyük bir su baskını şeklinde de olabilmektedir. Büyük sızıntıları fark etmemek mümkün değildir. Ancak ufak sızıntılar fark edilmeyebilir. Bunun fark edilmesi için firmaların özel cihazlarına ihtiyaç duyulabilmektedir.

 • Normalinden yüksek meblağlarda faturalar ödemekteyseniz,
 • Evin çeşitli alanlarında sızıntı ya da kararmalar görüyorsanız,
 • Evin tesisat kontrol daha önce duymadığınız sesler duyuyorsanız, firmalara başvuruda bulunabilir ve kontrol sağlatabilirsiniz.

Su kaçakları konusunda destek ve tamir hizmeti vermekte olan firmalar, en derinlerdeki, uzaklardaki kaçakları bile tespit edebileceklerdir. Özellikle bilgisayar destekli cihazlar bu noktaların tespitini oldukça rahat bir şekilde sağlatabilecektir. Bu cihazlar, oldukça faydalı hizmetleri de beraberinde getirecektir. Bunun başında da tamirat esnasında fayans ya da parkelerin zarara uğraması gelmektedir. Nitekim firmalar oldukça küçük bir nokta üzerinden kaçak noktasına ulaşabilecek hizmet özelliklerine sahip olabilmektedir.

 • Kameralı cihazlar
 • Bilgisayar destekli cihazlar
 • Akustik dinleme cihazlar, firma yetkililerin tespit ve tamirat için kullanmakta olduğu cihazlardır.

Bahsetmiş olduğumuz cihazların her biri ile doğru tespit ve onarımlar sağlanabilmekle birlikte, genel tercih kamera ve bilgisayar sistemi ile çalışmaları yürüten cihazlar üzerinde olmaktadır. Bu cihazlar aracılığı ile gerçek kaçak noktasının yeri hem kısa sürede hem de en doğru olacak şekilde belirlenebilecektir. Üstelik bu cihazlarla verilen hizmet maddi bakımdan da sizleri zorlamayacaktır.

Bilgisayar Destekli ve Kameralı Cihazlar ile Kaçak Bulma ve Tamir Sağlama

Bilgisayar ve kamera destekli tespit cihazları, birçok firma tarafından su kaçaklarının bulunması ve onarımı için kullanılan cihazlar olmaktadır. Bu cihazlar ile kaçak noktasına en yakın yerin tespiti yapılmakta ve belirlenen nokta ve gösterilen güzergâh üzerinden kaçak noktasına ulaşım sağlanmaktadır. Bu ulaşımın sağlanması işleminde ufak miktarda açılma yapılacağı için fayans ve parke gibi döşemelerin zarar görmesi de engellenebilecektir. Aralık üzerinden noktaya ulaşan makineler ile gerekli işlem adımların uygulaması sağlanabilecektir.  Özellikle termal kamera kaçak yönünü doğru bir şekilde bulmayı sağlayacağından ötürü gereksiz alan açılımı yapılmasına da gerek kalmayacaktır. Firmaların 7/24 sağlayabildiği bu hizmetler için ihtiyacınız olan her an destek talebinde bulunabilir ve problemin çözümünü sağlatabilirsiniz. Firmalar, bu hizmeti sizlere verirken bütçenizi de düşünerek en üst düzey ve en ekonomik nitelikli hizmeti de verebilecektir. Tüm bunlar için firmalar ile bağlantı kurabilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti konusunda geliştirilen teknolojiler artık kırmadan su kaçağı tespiti yapmayı mümkün kılmaktadır. Cihazla yapılan su kaçağı tespitlerinde fazladan bir masraf çıkartmadan sorunlu bölgeyi bulmak için yalnızca teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu sayede su kaçağı olan kısmı kırarak bulmak yerine modern yöntemler kullanılır. Bu durumda hem maddi hem de manevi anlamda size olumlu olarak yansır. Günümüzde geliştirilmiş olan cihazlar, su kaçağı bulmak için yalnızca hasara yol açan bölgenin yer tespitini yapabilmek için geliştirilmiştir. Su kaçağı olan yeri hem bölgesel hem de noktasal anlamda tespit etmek için maliyet ve zaman açısından en uygun olan yöntemdir. Firma olarak kapsamlı dış tarama konusunda gerekli olan su kaçağı tespit cihazı ve gerekli olan diğer ekipmanlara sahip olmanın gururu içerisindeyiz.

En İdeal Yöntem İle Su Kaçağı Tespiti

Su borularından gelen su sızıntısından veya kaçak kullanımdan kaynaklanan ses sorunlarından akustik olarak dinleme sağlayan sensorlar sayesinde kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Bu sistem sayesinde boruya daha temas etmeden dinleme çubukları sayesinde temas ile algılanma sağlanır. Algılanan bu sesler çalışma ortam olanaklarına bağlı olarak yüksek veya alçak frekans filtrelemesine tabii tutulur ve kulaklık ile dinlenir. Bu sayede en kısa süre içerisinde su kaçağı tespiti en doğru şekilde sağlanır. Kırmaya gerek kalmaz. Firma olarak su kaçağı tespiti yapmak için tek bir cihaz kullanmıyoruz. Birbirinden farklı teknolojik cihazları bünyemizde bulundurarak sizler için en ideal olan cihazı kullanıyoruz. Sizler de su kaçağı tespiti yaptırmadan önce, firmanın fiyatından ziyade bu işte sahip olduğu geçmişe, tecrübeye ve donanıma baktığınız sürece su kaçağı konusunda en kaliteli hizmeti bulabilirsiniz. Ucuz yöntemler ile su kaçağı tespiti yaptırmak size zaman içerisinde daha pahalıya patlayabilir. Özellikle de kırma işlemi yaparak su kaçağı tespiti yaptırmak maddi anlamda beton ve fayans masrafına yol açtığı gibi görüntü kirliliğine de neden olacaktır.

Su Kaçağı Tespitinde Kullandığımız Teknolojik Çözümler

Firma olarak birbirinden farklı su kaçağı teknolojik cihazları kullanmakta ve sizlere modern hizmeti sunmaktayız. Cihazlarımız içerisinde yer alan ürünlere baktığımızda;

 • Kanal veya boru görüntüleme kameraları; bu kameralar sayesinde atık su borularınızın içleri görüntülenebilir ve pimaş hattında yer alan tüm sorunlar tespit edilebilir. Özelikle su kaçaklarında ve su sızıntısı durumlarında kullanılan teknolojik görüntüleme cihazımızdır.
 • Akustik dinleme cihazı; su kaçağı konusunda en popüler cihazlardan biridir. Su kaçağı olan kısmı en hızlı şekilde tespit etmeye yarar. Noktasal olarak su kaçağını tespit eder. Bu cihaz uzun süren bir eğitimin ardından personellerimiz tarafından kullanılır.
 • Termal Kamera; termal kameralar ısıyı hedef alan cihazlar olduklarından dolayı özellikle sıcak su tesisatlarının geçtiği boruları, kalorifer tesisatlarındaki kaçakların tespitinde kullanılır. Su sızıntısı olan alanlarda termal kameralara çok iş düşer. Termal kamera, akustik dinleme cihazının öncesinde kullanılan teknolojik cihazdır. Bu sayede su kaçağı noktasal olarak iki cihazımızın da tetkiki sonucunda belirlenir.
 • Nem Ölçer; su kaçağının bulunduğu ortamda bağıl nem miktarını referans olarak tespit etmek için kullanılan cihaz nem ölçerdir. Bazı su kaçağı tespiti yapan firmalar bu cihaza gerek duymasa da, gerekli olunan durumlarda hemen kullanmak için cihazlarımız arasında yerini almıştır.

Sizlere tam donanımlı olarak, kırmadan en uygun yollarda su kaçağı tespiti yapabilmek için tüm bu cihazları bünyemizde bulunduruyoruz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere hemen ulaşabilir ve u kaçağı kaydı oluşturarak ekiplerimizin hemen adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

İstanbul Su Kaçağı Bulma Servisi

Su kaçağı bulma işlemi için eski yöntemler yerine elektronik cihazlar kullanılarak tıkalı bölge kamera ile izlenerek tespit edilmektedir. Borunun boyutuna göre işlem yapılmakla beraber hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmadan tespit süreci işlemektedir. İstanbul su kaçağı tespit servisi ile yapınızda oluşan kırma gerekmeyen sızıntı problemi için evinizi kırıp dökmeden ya da tesisat yenileme durumunda kalmadan sorun ile baş edilebilir. Su kaçaklarının genelde alt komşuya su damlaması ya da komşunun duvarında rutubet oluşması şeklinde hissedilmesi şeklinde anlaşılmaktadır. Su nedeniyle oluşan bu sorunlara teknolojik çözümler getirilmesi kaynağı hızlıca bulunur. Son sistem boru görüntüleme ile kameralar kullanılır ve sorunlu bölgenin tespiti gerçekleşir. Eski yöntemlerde yapı kırılırken şimdi sorunlu noktalar kolay yoldan bulunmaktadır. Tadilat süreci ise su kaçağı bulma işleminin ardından garantili şekilde gerçekleştirilmektedir. İstanbul ilinde su kaçağı problemlerinin kısa sürede gidermek isteyenler 7/24 servis olanağımızdan yararlanabilir.

Su Kaçağı Tamir Fiyatları

Su kaçağı için tercih edilen firmanın fiyatlarından ziyade tamir için kullandığı su kaçağı cihazı ve teknikleri öğrenmekte fayda vardır. Firmanın kullandığı yöntem, firmanın bulunduğu yer ve açık adres bilgileri, rapor ve fatura sistemim gibi ayrıntılara dikkat edilerek tesisat problemlerinizi giderebilirsiniz. Aynı zamanda firmanın numarasını sabit numara olup olmadığı, verdiği hizmetlerin kalitesi ve müşteri memnuniyetinin bulunup bulunmadığına dikkat edilmelidir.

Garantili hizmet veren bir firma olarak fatura ile hizmetimiz belgelenmektedir. Alanında yetkili ve başarılı bir ekiple çalışmaktan gurur duyan bir firma olmakla beraber su kaçağı sorunlarınıza hızlı çözüm üretilmektedir. Kırmadan su kaçağını bulmanın beraberinde ilaçlı kapatıcılar kullanılır. Bu ilaçlar kombi su gideri sorunları ve kalorifer kaçakları için oldukça etkili olmaktadır. İlacın başlıca görevi ise hava ile temas ettiğinde kristalleşerek delik ya da çatlak borular üzerinde anında etki göstermesidir. Bu işlem sonrasında müşterilerimizden de olumlu geri dönüşler alarak hizmet kalitemizi arttırmış olmaktan gurur duymaktayız.

Su kaçağı gibi hassas olmayı gerektiren problemlerin söz konusu olması cihazların da hassas işleyen ve donanımlı olmasını gerektirmektedir. Uygun su kaçağı tespit cihazı kullanımı ile kısa sürede tamir edilmektedir. İstanbul uygun fiyatlı ve kaliteli su kaçağı tespiti için servis hizmetlerini sunarken garantili ve kapsamlı bir şekilde yürütülmektedir. Tam kontrol yapılarak temiz su borusu, kirli su borusu, su borularında kaçak tespiti gerçekleştirilmektedir. Çözüm merkezi olan firmamız İstanbul ilinde uygun fiyat garantisi ile tesisat onarımı sağlarken müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmetlerinizi günden güne genişletmektedir.

Su Borularının Bakımı ve Kontrolü

Evlerde duvarlarda bulunan boru ve musluk gibi tesisatta oluşan sorunlar genellikle doğru yapılmayan ve bakımı eksik kalan borularda meydana gelir. Boruların bakımının yapılmaması ise takınma, pis koku, su kaçağı sorunlarını beraberinde getirir. En sık görülen gider tıkanıkları gibi sorunların üstesinden gelmek için su borusu bakımı düzenli olarak yapılmaktadır. Kalorifer tesisatında meydana gelen problemlerden biri olan su boruları tıkanması, devir daim yapması gereken suyun zaman içerisinde balçıklanması ve kireçlenmesi ile şikâyetlere yol açabilir. Bu şikâyetler arasında evin ısınmaması, kombinin açık olması fakat peteklere yeterli ısının gitmemesidir. Önlemenin yolu ise petekleri temizlemektir. Petek temizleme servisi olarak İstanbul’da hizmet yürütülmektedir. Isınma sistemlerinin ömrünü uzatmanızda sizlerin yanında olan firmamız ısınmama, kombinin son derecede açık olmasına rağmen peteklerin ısınmaması gibi sorunlarınızın önüne geçmektedir. Tüm bu sorunlar başınıza geldi ise petek temizleme hizmetlerinden yararlanarak sorunu kontrol altına alabilirsiniz.

Gider Tıkanıklığı Nedenleri ve Önlemleri

Giderlerin neden tıkandığı sorusuna birbirinden farklı cevaplar verilebilmektedir. Mutfak ve banyo giderleri, sıklıkla kullanılan alanlar olduklarından dolayı tıkanıklığın en çok görüldüğü alanlardır. Gider tıkanıklığı nedenleri ve önlemleri ise merak edilen konular arasında yerini almıştır. Öncelikle gider tıkanıklığının tek bir nedeni yoktur. Kalitesiz malzeme, yanlış döşenen tesisat gibi unsurlar gider tıkanıklığına neden olabilir.

Firma olarak uzun yıllardır tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti yapma gibi sorunlara çözüm üretmekteyiz. Giderlerin tıkanması konusu ise en sık karşılaşılan tıkanma sorunları arasında yerini almaktadır. Tıkanan giderler aynı zamanda su kaçağına ve su sızıntısına neden olduğundan dolayı birbirleri ile yakından ilişkilidirler. Modern cihazların kullanılması ve teknolojinin de takip edilmesi ile birlikte sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmekteyiz.

Gider Tıkanıklığı Nedenleri Nelerdir?

Gider tıkanmasının birbirinden farklı nedenleri mevcuttur. Bu nedenler arasında en sık karşılaştıklarımızı sizler için bir araya topladık. İşte gider tıkanıklığına neden olan nedenler;

 • Yemeklerden sonra bulaşık yıkarken tabaklarda kalan yemek artıkları
 • Sebze ve meyve gibi gideri tıkayabilecek unsurlara sahip olan yiyeceklerin dikkatsiz yıkanması
 • Lavabo giderinin eğimsiz olması
 • Mutfak giderlerine dökülen yağlar
 • 90 derecelik dirseklerin kullanılması
 • Lavabo giderinin çöküntüye uğraması
 • Yapı inşaat halinde iken giderlerin içerisine çimento, harç ve inşaat atıklarının dökülmesi

Tüm bu etmenlerin birinin sürekli olarak yapılması veya birkaçının yapılması durumu özellikle giderlerin tıkanmasına yol açar. Gider boruları yapısının eğimsiz olması ve lavabo içerisine dökülen şeylerin borunun dibine çökerek orada zaman içerisinde sertleşmesi, çoğalması tıkanıklığa yol açar. Bu durum sonucunda ise tamamen tıkalı olan borudan pislikler akıp gidemez ve burada birikerek gider tıkanıklığına, su sızıntısına ve çatlaklara neden olur.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider tıkanıklığı ile ilgili birbirinden farklı yöntemler geliştirilmiş olsa bile, hiçbiri robot cihazlar kadar etkili bir şekilde gider tıkanıklığına kesin çözüm sunmamaktadır. Yaygın olarak lavabo açmak için kullanılan kimyasal ürünler de geçici olarak çözüm olabilir. Ancak firmamız bu yöntem yerine kalıcı olan teknolojik yöntemleri tercih etmektedir. Kimyasal ürünler ile gider açmak, reaksiyon sırasında ani sıcaklık yükselmesine neden olacağından dolayı ve yüksek miktarda asit ortaya çıkacağından dolayı, insan vücudu için soluma sırasında zararlı olmaktadır. Aynı zamanda cilde temas etmesi de oldukça tehlikelidir. Bu konuda işin uzmanından yardım almanız daha doğru olacaktır. Gider tıkanıklığı sonucu sertleşen tabakayı def etmek için sistem gerekir. Bu sistem de kanal açma kapama makinesi denile bir robot makinesi ile mümkündür. Bu makinenin sahip olduğu helezon yaylar ve uç kısmındaki açma aparatları salınarak, makinenin bu yayı ve uçtaki ucu çevirerek ileri doğru itmesine ve sert tabakayı parçalamasını sağlar. Tüm bu işlemler sonucunda tekrar tıkanma olmaması için kamera sistemi ile boru içleri görüntülenir. Görüntüsünü almış olduğumuz boru içlerini sizler de görebilirsiniz. Firmamız garantili bir şekilde çalıştığı için kuşkuya yer bırakmamaktadır. Açılmış olan giderleriniz, borunuzda herhangi bir eğim sorunu yoksa çökme veya tıkanma gibi tekrardan sorunlar ile karşılaşmanız durumunda ücretsiz olarak size hizmet sunmaktayız. Firmamızı sahip olduğu robot cihazlar en zorlu gider tıkanması sorunlarının bile üstesinden kısa sürede gelecektir. Bizleri iletişim bilgilerimiz üzerinden arayarak servis kaydı oluşturabilir ve en kısa süre içerisinde ekibimizin kapınızda olmasını sağlayabilirsiniz. İstanbul içerisinde tüm ilçelere hizmet vermekteyiz. En kaliteli, en hesaplı ve en hızlı gider tıkanıklığı çözüm hizmeti almak için doğru adreste bulunuyorsunuz.

Gider Açma Hizmeti Nedir?

Evin çeşitli noktalarında birtakım tıkanıklar yaşanabilmektedir. Tıkanıklığın yaşandığı bölgeye göre sorun değişebilecektir. Bu mutfaktaki bir tıkanıklık olabildiği gibi banyo üzerinde de olabilmektedir. Gider noktalarının tıkanması ile yaşanan bu urumu çözümü bulunabilmekte, kullanılan cihazlar ile hem gider sorununun tespiti yapılıp hem de tıkanıklığa çözüm getirilebilmektedir. Bu noktada önemli olan gider sorununun kalıcı bir şekilde çözümünün sağlanabilmesidir. Nitekim kısa süreli çözümler ya da yeterli önlemin alınmaması, aynı sorunla yeniden karşılaşmanıza neden olabilecektir. Bu hem zaman hem de para kaybı yaşamanıza da neden olacaktır. Gider sorununun büyük bir sorun olması durumunda firmalara ulaşmak elzem olacaktır. Küçük problemler evde alınacak önlemler ile çözümlenirken büyük gider sorunları için mutlak surette desteğe ihtiyaç duyulacaktır. Gerekli önlemlerin alınmaması su tesisat noktalarına da zarar verebileceğinden dolayı ihmal edilmemeli ve firmalardan gider açma hususunda destek talebinde bulunulmalıdır. Firmalar, bu sorunu tekrara yaşamanızı engelleyebilmek adına en üst düzey hizmetini kullanacaktır.

Gider Tıkanıkları İçin Evde Alınabilecek Önlemler

Gider problemleri, banyo, mutfak gibi alanlarda yaşanabilen sorunlar olmaktadır. Bu durum çoğunlukla mutfak lavabolarında görülmektedir. Lavabo içerisine atılan çeşitli atıklar, mutfak giderinin tıkanmasına ve ciddi sorunların yaşanabilmesine neden olabilmektedir. Tabii banyo lavabolarına ya da klozetlere atılan cisimler de aynı sorunların yaşanmasına neden olabilecektir. Bu gibi alanlara cisim atışın engellemek sorunu baştan engelleyecektir. Gider sorunun yaşanması halinde yine evde alınabilecek ufak çaplı yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemler ile de sorunun çözümü sağlanabilecektir.

 • Gider açmak adına üretilmiş kimyasalların tıkanık olan bölgeye uygulanması
 • Tıkanıklık açmaya yardımcı pompa vb. temizlik araçlarının kullanımı
 • Evde bulunan karbonat, sirke gibi ürünlerle giderdeki tıkanıklığın aralanmasını sağlamak evde alınabilecek önlemleri oluşturur.

Bunların yanı sıra, su gider borularının sökülerek temizlenmesinin sağlanması da ufak çaplı sorunlarda büyük yardımcı olabilecektir. Bu işlemleri yaptığınız halde soruna çözüm getiremediyseniz, sorun ciddi ve büyük olabilmektedir. Bu noktada da yapılacak en doğru işlem bu konuda hizmetleri bulunan firmalara hizmet talebini iletmek olacaktır. Firmalar, özel cihazları aracılığı ile gider tıkanıklığı sorununa en etkili ve kalıcı nitelikli uygulamayı sağlayacaktır.

Firmalardan hizmet alan bireyler, özel cihazlar aracılığı ile ev eşya ve ortamının zarar görmesini engellemeden işlemlerin uygulanabilmesini sağlatabilecektir. Bu sayede sorunun kısa sürede belirlenmesi mümkün olacak ve sorun belirlenerek en uygun yöntemin rahatlıkla uygulatılabilmesi sağlanacaktır. Özel cihazlarla uygulanan gider açma yöntemleri, sorunun bir kez daha yaşanmaması için gerekli önlemler alınarak yürütülecektir.

Gider Tıkanıklarını Önleyebilmek İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Gider tıkanıklığı sorunu özellikle mutfak lavaboları ve klozet, banyo kabini gibi alanlarda yaşanabilmektedir. Bu sorunun yaşanmasında bireylerin de payı olabilmektedir. Bu alanlara atılan ya da kaçırılan atık ve cisimler gidere ulaştığında tıkanıklık oluşacak ve su akışı engellenecektir. Bunu yaşamamak adına birtakım önlemler alınabilir.

 • Mutfak lavabolarına, banyo küvetlerine takılan tıpalar ve bunların sürekli temizlenmesi
 • Düzenli aralıklarla lavabo ve klozet açıcılarının kullanılması
 • Lavabolara atıkların atılmasını engellemek, alınabilecek önlemleri oluşturmaktadır.
 • Kaynar su uygulaması yapmak
 • Evde bulunan karbonat ve sirke ile karışım hazırlayıp tıkalı alana dökmek
 • Demir askı ve tel gibi gider açma aletlerinin temin edilip kullanılması

Kolaylıkla temin edebileceğiniz ürünler ve gösterdiğiniz hassasiyetler ile sorunun yaşanmasına engel olabileceksiniz. Bu yöntemlerin ufak gider sorunlarında işe yaradığı unutulmamalı ve daha ciddi problemlerde müdahalede bulunmak yerine firmalarla iletişim kurulmalıdır.

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su tesisatının olduğu her mekânda su kaçağı gibi durumlar yaşanabilir. Ev, iş yerleri, okullar, ofis ortamları vb birçok yerde bu sorun yaşanabilmektedir. Özellikle alt yapısı olmayan, kalitesiz malzemeler ile kurulmuş, işçiliği zayıf tesisat döşemelerinde su kaçağı görünme oranı daha fazla olmaktadır. Bu kaçakların olması ciddi maddi zararlara yol açabilmektedir. Ev, ofis ve iş yerlerinin su baskınına sebep olarak eşya ve daireye zarar çıkarması, yüksek su faturasına neden olması gibi zararlı durumlar, su kaçağı sebebiyle yaşanabilmektedir.  Bu noktada kaçak olmadan önlem almak ve tesisat döşemesi yapılacağı zaman alt yapısı güçlü bir döşeme sağlamak daha önemli olmaktadır. Ev, ofis vb su tesisatı olan dairelerin, tesisat kontrollerinin de yapılması, olası zararların önüne geçilebilmesinde yardımcı olacaktır. Kaçak olması sonrasında yapılacak olanlar, alınacak önlemlerden daha zor olmaktadır. Hem çıkardığı zorluk hem de maddi zararlar bu zorlukları oluşturmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Ev, ofis ya da iş yerlerinizde su kaçağının olup olmadığını nasıl anlarsınız?  Su kaçaklarının iki şekilde yayılması söz konusu olmaktadır. Bunlardan biri küçük sızıntılar şeklinde olan su kaçaklarıdır. Bu tür kaçakları fark etmek zor olmaktadır. Nitekim sızıntılar fayans ve parke aralarından sızarak küçük akıntılar şeklinde yayılırlar. Diğer bir kaçak çeşidi de yoğun akıntı şeklinde olan su kaçaklarıdır. Bunu fark etmek zor olmayacaktır. Evdeki su baskınlarının kaynağı, yoğun su kaçaklarından kaynaklanmaktadır.

 • Su tesisatının döşeli olduğu mekândan hoş olmayan kokuların gelmesi
 • Duvarlar üzerinde ya da tavanda oluşmuş damlacık veya kabarcıkların görünmesi
 • Daha önceki aylara oranla oldukça yüksek gelen su faturaları
 • Sular kapalı olduğu halde su sayacının hareket etmesi
 • Bulaşık makinesinin ya da çamaşır makinesinin temizliği sağlamaması, köpüklü kalması gibi nedenlerle su kaçağının varlığını tespit edebilirsiniz.

Daha öncede bahsetmiş olduğumuz gibi küçük sızıntıları fark etmek kolay olmayabilir, dikkatli olunarak ve tesisat kontrolü sağlatılarak öğrenilebilmektedir. Ancak ileri derecedeki kaçaklar hemen fark edilecektir. Küçük ya da büyük su kaçağı durumlarının yaşanmasını istemeyiz, bu sebeple kontrol sağlamalı ve şüpheler halinde teknik destek talep etmeliyiz.

Su Kaçakları Nasıl Tamir Edilebilmektedir?

Su kaçağının tespitini alanında uzman ekipler kolayca yapabilmekte ve özel cihazları sayesinde sorunun çözümünü sağlayabilmektedirler. Erken bir yardım talebinde bulunmanız maddi açıdan zorlanmanızın önüne geçebilecektir. Bu sebeple mekân sahibinin dikkatli olması önem arz etmektedir.  Su sızıntısı olduğunu düşündüğünüz ya da bildiğiniz alanda tespit için destek talep ettiğinizde ekip, özel cihazları yardımıyla kaçağın olduğu alanı tespit edecektir. Bu kaçak çok yüzeysel bir noktada olabildiği gibi, daha derinlerde de olabilir. Ancak kaçak derinliği ne olursa olsun, özel cihazlar çıkış noktasının tespitini sağlayabilecek ve müdahalede bulunabilecektir.

Su kaçakların müdahalesi için farklı yöntemler denenebilir, su kaçağın derinliği ve kaçak noktası ile ilgili olmaktadır. Ufak bir açıklıkla kaçağın olduğu noktaya erişim sağlanabildiği gibi, daha büyük kazılar yapılarak da kaçağa ulaşılabilmektedir. Gerekli alanın kazı işlemini yapan firma yetkilileri, kaçağın olduğu noktaya ulaştıklarında değişim ya da onarım sağlanabilecektir.

Yaşadığınız sızıntı ya da yoğun su kaçağı gibi durumlarda kendiniz müdahalede bulunmadan su kaçağı onarımında bulunacak olan firmalara yönelmelisiniz. Nitekim bu firmalar, sizleri maddi sıkıntıya sokmadan kaçak sorununu kökten çözebilecektir. Maddi açıdan sizleri zorlayacak olan su kaçaklarında daha fazla zarara uğramamak ev ve eşya güvenliğini sağlamak için bu işlemi sağlamalı, destek talebinde bulunmalısınız.

ŞİMDİ ARA