İçeriğe atla

Su Sızıntısı

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Zaman zaman evlerde var olan tesisattan veya kırma-dökme gibi işlemlerin neden olması sonucunda su sızıntısı gerçekleşebilir. Günümüzde ilerleyen teknolojinin sağladığı faydalar ile artık su sızıntısı tespiti çok kolay yapılabilir ve önlemi önceden alınabilir. Klasik yöntemler ile sızıntının kaynağını tespit etmek ve sızıntı nedenini ortadan kaldırmak oldukça zordur. Bu sızıntıların nedeni tesisat borularından kaynaklı olan sızıntılardır. Üst katta biriken sular çatlaklardan taşarak alt kata doğru sızmaya başlar. Bu durum zaman içerisinde oldukça büyük sorunlara, görüntü kirliliğine ve rutubete yol açmaktadır. Kısacası yaşam standardını düşürmektedir. Özellikle de tesisat borularında var olan çatlak ve delikler sürekli varsa sızıntı da sürekli olarak var olacaktır. Banyo giderindeki su sızıntısı aralıklı olarak sizi rahatsız edecektir. Banyo tesisatında oluşan su kaçağı ise sürekli olarak sızıntıya yol açacaktır. Banyo fayans aralıklarında boşluklar varsa bu aralardan alt kata su sızması görülebilir. Su sızıntısı durumunu üst katta oturan kişinin fark etmesi oldukça zordur. Çünkü daire zemininde var olan izolasyon tesisat borusunun üst kısmında fazla iken alt kısmında azdır. Bunun vermiş olduğu sonuç ile birlikte de su sızıntısı en çok alt katta oturan kişileri rahatsız etmektedir. Bu durumdan mustarip olanlar su sızıntısı nasıl önlenir konusunda derin araştırmalar yapmakta ve çözüm aramaktadırlar.

Su Sızıntısı Tespit Etmek

Su sızıntısı olduğunu fark ettiğiniz anda en uygun kişilerden yardım almanız gerekir. Sızıntının nereden kaynakladığının tespiti için sızıntının olduğu yerlere küçük delikler delinmelidir. Bu deliklere minik kanallar çakılmalı ve bu minik kanalların da içerisine su basılmaktadır. Bu sayede, kanalların çatlağa ulaşıp ulaşmadığı kolay bir şekilde anlaşılır. Eğer minik boru çatlağa denk geliyorsa, buraya özel bir kimyasal enjekte edilir ve çatlak bu şekilde kapatılır. Bu sayede çatlaktan su sızması tamamen önlenir. Su sızıntısı önlemi bu şekilde rahatça alınabilmektedir.

Su Sızıntısına Modern Çözümler

Eğer çatlak kapatıldığında su kaçağı tespit edilmesine rağmen onarılamadıysa sızıntının yeniden olması mümkündür. Bu durumda su kaçağı tespit cihazlarını kullanmak gerekir. Bu konuda mutlaka bizler gibi profesyonel firmalardan yardım almanız ve işin uzmanları ile çalışmanız gerekecektir. Su kaçağı tespit cihazı kullanarak su kaçağını tespit etmek oldukça pratik bir işlemdir. Aynı zamanda modern olan bu cihaz ile kırma veya dökme işlemi yapmanıza da gerek kalmaz. Uzman ekiplerimiz, tesisatınızda var olan delik veya çatlağı cihazla kırmadan tespit eder ve sonra gerekli olan onarım işlemini yerine getirir. Bu işlem sırasında betonda veya fayansta kırma işlemi yapılmaz. Özel olarak geliştirilmiş olan akustik su kaçağı cihazları sayesinde hem size temizlik işi çıkmaz, ev evinizi bir süre terk etmek zorunda kalmaz, hem de en kısa süre içerisinde tekrardan evinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Maddi anlamda da kırılan beton veya fayans size oldukça pahalıya patlayacaktır. Teknolojik ve modern cihazlarımız sayesinde en pratik su kaçağı tespitini yapmakta ve yine en doğru önlemleri alarak size zaman ve iyi bir tesisat kazandırmaktayız.

Akustik su kaçağı cihazı mahalle arasında bulunan tesisatçılarda bulunmamaktadır. Bizler gibi işini profesyonellikle yapan ve bu alanda yapılan yenilikleri takip eden firmalardan bu modern hizmeti alabilirsiniz. Sorunun tespiti ve sızıntının önlenmesi için bizlerle irtibata geçebilir, uzman ekiplerimizin özel su kaçağı tespit cihazları ile adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Sorunu en kısa süre içerisinde çözecek olan ekibimiz, sizlere güler yüzlü hizmet kalitesini de yaşatacaktır. Hemen bizlerle iletişime geçmek için iletişim bilgilerimiz üzerinde yer alan telefon numarasını arayabilirsiniz.

Yeni Teknolojiler İle Su Kaçağı Bulma

Su kaçakları genellikle apartman dairelerinde ve eski yapılar da ortaya çıkan bir tesisat problemidir. Tesisatlarda bulunan boruların kırılması ya da çatlaması gibi durumlarda su sızıntısı yapması kendini ilk olarak nem ile gösterir. Özellikle duvar ve tavalarda ortaya çıkan nem olası bir su sızıntısının en belirgin özelliğidir. Elbette su sızıntılarının tek belirtisi nem oynamaktadır. İşte su sızıntısı ile karşı karşıya olduğunuzun belirtileri,

 • Her şeyden önce su faturanız diğer zamanlara nazaran daha fazla gelmeye başlar,
 • Tüm babaları kapatmış olmanıza rağmen su satıcınız hala hareket halindedir,
 • Su kullanan elektronik cihazlarınızın yeterli temizlik hizmeti sağlamaması,
 • Fayansların derz dolgularında meydana gelen renk değişimleri,
 • Tavan ve duvarlarda küflenme ve sarımsı bir renk oluşumu,
 • Nemi seven böceklerin türemesi,
 • Ortamda küf ve rutubet kokusunun hakim olması,

Tüm bunlar ya da birkaçı söz konusu ise muhakkak uzman bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekmektedir. Bizler yıllardır tesisat hizmeti veren ve teknolojiyi yakından takip eden nadir firmalardan biriyiz. Müşterilerimizin bize en çok güvenlerinin nedeni ise aynı gün içinde hizmet veriyor olmamızdır.

Kırmadan Dakikalar İçinde Tespit

Su kaçağı tespiti dendiğinde aklınıza kırılmış ve param parça olmuş döşemeler gelebilir. Aslında bu durum son derece doğaldır. Çünkü eski sistem su sızıntısı tespiti tüm döşemelerin kırılması suretiyle yapılırdı. Ancak artık döşeme üzerinden boruları görüntülemek mümkün. Termal kameralar ile su borularınızı artık döşemelerinizi kırmadan görebiliyoruz. Böylelikle size de ekstra bir iş yükü ve maliyet çıkmamış oluyor. Aynı gün içinde gelerek dakikalar içinde tespiti yapıyoruz. Onarım da en usta çalışanlarımız tarafından aynı gün içinde sağlanmış oluyor. Böylelikle eski sistem su sızıntısı tespitinde kullanılan teknikleri sizler üzerinde oluşturduğu korkuyu yok ediyoruz.  Çünkü artık tesisat teknolojileri geliştirildi ve bizler de bu gelişimi yakından takip eden bir firmayız.

İşyerlerinize de Aynı Gün Hizmet Güvencesi

Su sızıntıları yalnızca evlerde meydana gelmez. Özellikle pasajların içinde yer alan işletmeler de sık sık su kapaklarından şikayetçidir. Çünkü bu yerlerde bulunan tesisatlar son derece eskidir. Özellikle işyerinize girdiğinizde burnunuza keskin bir rutubet kokusu geliyor ise muhakkak su tesisatınızın kontrol edilmesi gerekmektedir. Bizler yalnızca evlere değil işyerlerine de hizmet veriyoruz. Üstelik tesisat probleminiz nedeni ile işlerinize ara vermenize artık gerek kalmıyor. Çünkü bizler kırma ve dökme gibi ilkel yöntemler kullanmadığımız için gürültü yapmıyoruz. Su sızıntısını dakikalar içinde tespit ediyor ve yalnızca sorunlu boru üzerindeki döşemeyi kaldırıyoruz. Bu da ne sizlere ne de çalışanlarınıza asla zarar vermiyor. Eğer rutubet kokusundan ve kabarık gelen faturalardan bıktıysanız hemen bizleri arayın. Aynı gün içinde gelelim ve su sızıntısı tespiti için gerekli işlemi başlatalım. Üstelik bizler piyasa şartlarına gire en uygun fiyatları sizlere sunuyoruz.

Orijinal Parça Değişimleri

Su sızıntısına neden olan etken genellikle kırık ya da çatlak borulardır. Ancak boruların birleştirilmesinde kullanılan kaynak malzeme zamanla aşınır ise bu da su sızıntısına neden olmaktadır. Her iki durumda da tesisatınızın bir onarım işleminden geçmesi şarttır. Bizler tesisat konusunda yılların tecrübesine sahip eğitimli bir firmayız. Eğer tesisatınızdaki problem parça değişimi gerektiriyor ise içiniz rahat olmalıdır. Çünkü bizler hem borularınız hem de onların kaynak noktaları için her zaman orijinal parçalar ile onarım işlemi gerçekleştiriyoruz. Böylelikle yeniden bir su sızıntısı yasama olasılığınızı yok ediyoruz.

 

Akustik Dinleme Cihazları İle Su Kaçağı Tespit

Akustik cihazlar suyun akışına hassasiyet gösteren cihazlardır. Boruların içinden giden suların tıkandığı ve yavaşladığı noktaları bu cihazlar il tespit etmek kolaydır. Bir diğer su sızıntısı tespiti için kullanılan cihazlar da termal kameralardır. Boruların için kontrol etmeye yarayan bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın ve sızıntının nerede olduğu dakikalar içinde tespit edilebilir. Bu cihazların kullanılıyor olması pek çok avantajı da beraberinde getirir. İşte bunlardan bazıları,

 • Eski sistem kırma tekniği kullanılmadığı için tesisatın sağlam borularına da zarar gelmemiş olur,
 • Su sızıntı ve tıkanıklık tespitleri bu cihazlar sayesinde birkaç dakikada gerçekleşir,
 • Su kaçaklarının tespiti ya da tıkanıklık açma gibi tesisat sorunlarında ev ya da işyerlerinizi boşaltmak zorunda kalmazsınız,
 • Tıkanıklığa neden olan cismi ya da tortuyu görebilme şansınız olur ve buna bağlı daha geniş önlemler alabilirsiniz,
 • Su sızıntısı ya da tıkanık açma gibi işlemler yapılırken işlerinizi yarıda bırakmak zorunda kalmazsınız,
 • Aynı gün içinde hem tıkanıklık hem de sızıntı sorunundan kurtulmuş olursunuz,
 • Seramik ya da fayanslarınız bu işlemler sırasında asla zarar görmez ve sizlerde bu yapılarınızın tamiratı için ekstradan bir maliyete katlanmak zorunda kalmazsınız

Bizler Sistem Tesisat olarak kullanmış olduğumuz tesisat teknolojileri sayesinde sızıntı, kaçak ve tıkanıklıklarınızı aynı gün içinde açıyoruz. Hem su baskını ya da lağım taşkını gibi tehlikeler ile karşı karşıya kalmamış oluyorsunuz hem de ekonomik fiyatlara bu sıkıntıdan kurtulmuş oluyorsunuz.

Gider Borularındaki Tıkanıklıklara Çözüm

Pimaş gider boruları tıkanmaya en müsait borulardır. Çünkü mutfak ve tuvaletlerde gidere kaçan yabancı cisimler bu boruların tıkanmasına yol açar. En sık karşılaşılan belirtileri arasında ise taşma söz konusu olur. Bu tip problemlerde erken önlem almak lağım taşkını gibi en istenmeyen tesisat sorunlarının önüne geçmeye yardımcı olur. Eğer ev ya da işyerinizde hoş olmayan bir koku hakimse, klozetlerdeki pislikler gitmek bilmiyorsa ya da lavabolarınız taşıyorsa hemen bizleri arayın. Termal kameralarımız ile pimaş borularınızın içlerini kontrol eder ve tıkanıklığın tam olarak nerede olduğunu tespit ederiz. Pimaş tıkanık açma hizmetleri veren ekibimiz günün her saati sizlere hizmetlerini sunar. Çözüm odaklı ustalarımız sayesinde bu sorundan tamamen kurtulursunuz. Hem ev hem de işyerlerinizde kullanılamayan tuvalet ve lavabolara dur demenin zamanı. Etraf kırılıp dökülecek korkusu ile hareket etmenize gerek yok. Çünkü bizler eskiden kalan bu yöntemleri asla kullanmıyoruz, kullanmaya gerek duymuyoruz. Çünkü son teknoloji sistematik cihazlarımız ile hem çok kısa sürede tespit sağlıyoruz hem de aynı gün onarım hizmet sunabiliyoruz. Böylelikle hem su kaçağı onarımlarınız hem de tıkanık açma işlemleriniz günlerce sürmemiş oluyor.

Koku ve Rutubete Son

Su sızıntısının olduğu her ortamda rutubet de vardır. Evinize ya da işyerinize girdiğinizde keskin bir rutubet kokusu burnunuza dolar. Bu hem sağlığınız hem de psikolojiniz açısından hoş olmayan bir durumdur. Üstelik su sızıntıları yalnızca rutubete neden olmaz. Özellikle duvar içine akan sular zamanla yapınızın içten içe çürümesine yol açar. Böceklenme oluşur ve su ile çalışan eşyalarınızda bozulmalar meydana gelir. Örneğin bulaşık ya da çamaşır makinanızın yeterince temiz yıkamamasının nedeni az su ile çalışması olabilir. Duvar içine akan sular bu cihazlarınıza yeterli miktarda su gitmesini engeller. Tabi bunu anlamak için bir su kaçağı tespiti firması ile çalışmanız gerekecektir. Siz de bu tip bu kaçaktan şüpheleniyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve sonuç odaklı hizmet almanın keyfini yaşayın.

Kolay Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Evinizde ya da işyerinizde meydana gelen su kaçakları için bazen iş bırakırsınız, bazen belli bir süre farklı yerlerde konaklamak durumunda kalırsınız, bazen tüm eşyalarınızı yenilemek zorunda hissedersiniz. Aslında su kaçağı konusunun sürekli ertelenme sebebi de budur. Ancak tüm bu durumlar artık geçmişte kaldı. Çünkü su kaçağı tespiti sırasında ne sizin ortamı terk etmenize gerek kalıyor, ne gürültüden dolayı işinize ara vermenize gerek kalıyor, ne de eşyalarınız zarar görüyor. Çünkü devir artık cihazla su kaçağı bulma devri. Yani gelişmekte olan teknoloji sayesinde hiçbir nokta kırılmadan su kaçağı tespiti yapmak artık çok kolay. Görüntüleme cihazları sayesinde sorunlu borunun tam olarak nerede olduğu ve sorunun nereden kaynaklandığı bulunabiliyor. Böylelikle bu boruyu bulmak için eski sistem kırma ve dökme yöntemleri kullanılmamış oluyor.

Neden Biz?

Su kaçağı tespiti anlamında hizmet verdiğini iddia eden her firmaya güvenmemelisiniz. Çünkü bu firmaların pek çoğu kötü niyetli yapılanmalar olabilir ya da eski sistem tespit işlemlerini kullanıyor olabilir. Eski sistem kırma ve dökme yöntemi bir noktada başarıya kavuşacaktır. Ancak bu süre zarfında sizin evinizi terk etmeniz, işinize kısa bir süreliğine ara vermeniz, tüm döşemelerinizi yenilemeniz gerekebilir. Hatta su kaçağı tespit işlemleri eğer mutfakta yapılmış ise mutfağınızı boşaltmanız ve tezgahlarınızı yenilemeniz de gerekecektir. Elbette bunun belli bir maliyeti olduğunu unutmamalısınız. Bizler ise her zaman Güleryüz ve ekonomik fiyatı politika edinmiş bir firmayız. Ayrıca yenilikleri yakından takip eder ve sizlere daha kısa yoldan ama daha etkili nasıl hizmet sunarız bunu düşünürüz. Bizler kullanmış olduğunuz tesisat teknolojileri sayesinde borularınızın içini dahi görüntüleyebiliyoruz. Böylelikle tıkanıklığa ya da sızıntıya neden olan boruyu dakikalar içinde tespit edebiliyoruz. Kısacası bizler çalışırken sizler de rutin yaşantınıza devam edebilirsiniz. İşyerinizde müşterilerinizi ağırlamaya evlerinizde ise günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Çünkü bizler kırma gibi ilkel yöntemler kullanmadığımız için gürültü de çıkarmamaktayız. Ayrıca kısa sürede tespit ettiğimiz sorunu yine aynı gün çözüme kavuştururuz. Böylelikle günlerce su sızıntısı tespiti yapılmasını beklemenize gerek kalmaz.

Etkili ve Güvenli Yöntemler İle Tıkanık Tespiti

Tıkanıklıklar da aynı borularda meydana gelen tesisat sorunlarıdır. Genellikle tuvalete peçete ya da pet atmak, mutfak lavabosuna yemek kırıntıları ve çay tortuları atmak tıkanıklıkların başrolündedir. Tabi bu tıkanıklıklar genellikle toplu yaşam alanlarında daha fazla meydana gelir. Ayrıca boruların zamanla kireçlenmesi ve tortu oluşturması da tıkanıklıkların zeminini hazırlar. Bu noktada gitmek bilmeyen sular, kötü kokular ve taşan sıvılar başınızın belası olur. Tabi teknoloji dendiğinde akla ilk gelen tesisat firması olarak tıkanık açma konusunda da aynı tesisat teknolojilerinden faydalanıyoruz. Hiçbir noktaya zarar vermeden direkt kameralarımız ile borularınızın iç yüzeyini görüntülüyoruz. Tıkanıklığa neden olan noktayı tespit ettikten sonra onarım işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu tıkanıklık lağımda dahi meydana gelse her zaman etkili ne net sonuçlar alıyoruz. Hizmet garantisi ile hareket ediyor tıkanıklığı kökünden yok edeceğimizi temin ediyoruz. Artık taşan lavabolara, banyo ve tuvaletlerde gitmek bilmeyen sulara ve kötü kokulara veda edin. Çünkü yapmış olduğumuz cihazla tıkanık tespiti sonrası etkili bir onarım işlemine başlıyoruz. Ayrıca sizlere de tıkanıklığa neden olan bölgeyi gösterip, bilinçlendiriyoruz. Bu sayede tıkanıklık konusunda daha hassas olmanızı sağlıyoruz. Aslında bir tesisat firmasından daha fazlasına sahip olduğumuzu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Tesisatınızın güvenli ve uzman ellerde tamirat görmesini isterseniz hemen bizleri arayın. Bizler hizmet garantisi ile hareket eden uzman bir firmayız.

 

Su Kaçaklarına Özel Kırmadan Tespit

Su kaçakları bundan birkaç yıl önceye kadar döşemeler kırılarak bulunurdu. Çünkü tesisatta bulunan kırık ya da çaylak boru ancak bu şekilde tespit edilebilirdi. Hatta bu yöntemi hala kullanan tesisat firmalarının varlığından söz etmek de mümkün. Ancak teknoloji artık tesisat sistemleri için de gelişiyor. Yani artık kırmadan da su sızıntısı tespiti yapmak mümkün. Nasıl mı? Termal kameralar ve akustik cihazlar ile. Termal kameralar genellikle tıkanıklıklarda da kullanılan ve boru sistemini döşeme üzerinden de gösteren bir teknolojidir. Akustik cihazlar ise duvar ya da döşeme yüzeyinden de suyun akışına karşı hassasiyet gösteren bir teknolojidir. Dolayısıyla bu aletler ile su sızıntısına nokta atışı yapılır. Sorunlu boru tespit edildikten sonra da geriye yalnızca onarım işlemleri kalmaktadır. Onarım işlemi esnasında ise yalnızca sorunlu borunun altında bulunduğu birkaç seramik ya da fayans kaldırılır.

Fazladan Masrafa Girmeye Son

Kırmadan su sızıntısı tespiti yapmak günümüzde çok fazla firmanın kullandığı bir uygulama değil. Çünkü bu teknolojilerin kullanımı için belli bir maliyete katlanılması gerekiyor. Bizler uzun yıllardır tesisat sektöründe hizmet veren ve yenilikleri yakından takip eden bir firmayız. Bu nedenle her türlü tesisat teknolojisini de denemeye değer buluyoruz. Bu cihazlar sayesinde su sızıntısı üzerine nokta atışı yapıyor ve sizleri hiç bekletmeden hemen aksiyon alıyoruz. Başka hiçbir tesisat noktasından bulamayacağınız aynı gün hizmet güvencesi sayesinde her gün onlarca daha fazla müşteriye hizmet götürüyoruz.

Su Kaçaklarına Kesin Çözüm

Su kaçaklarınızı önlemek için yapılabilecek herhangi bir müdahale yoktur. Belki mutfak lavabolarına ve tuvaletlere yabancı cisim atmamak riski hafifletebilir. Ancak genel anlamda su kaçaklarını önlemek mümkün olmasa dahi kaçak söz konusu olduğunda onarmak mümkündür. Yalnızca birkaç dakika içinde kaçağın tespiti yapılır ve hemen tamirat işlemi başlatılır. Saat kaç olursa olsun herhangi bir su kaçağı ile karşı karşıya kaldığınızda hemen bizler ile iletişime geçin. Bizler kısa sürede gelerek kaçağa karşı hemen aksiyona geçeriz. Böylelikle her taraf su altında kalmadan sorun kökünden halledilmiş olur. Sizleri mesai saatlerine kadar bekleten ve her tarafı kırıp dökerek tamirat yaptığını iddia eden ekiplerden ya da ustalardan uzak durun. Çünkü kırma yöntemi kullanıldığında tesisatın sağlam noktaları da darbeler nedeniyle zarar görür. Bu da ilerleyen zamanlarda yeni bir su sızıntısı ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Donanımlı ve uzman ekibimiz ile birlikte gelelim ve su sızıntısı probleminizi kökünden halledelim.

Pis Su Kaçaklarına Net Çözüm

Pis su sızıntıları genellikle mutfak ve tuvaletlerde meydana gelen kirli su kaçaklarıdır. Bu kaçaklar genellikle tesisatın o noktasında bulunan herhangi bir borunun yırtılmasından ya da çatlamasından meydana gelmektedir. Bu durum acil önlem alınması gereken bir konudur. Çünkü pis su kaçakları eğer önlem alınmaz ise lağım taşkını gibi çok daha ciddi ve kötü sonuçlara yol açacaktır. Ayrıca bu durumun işyerlerinde meydana gelme riski çok büyüktür ve kendini ilk olarak kötü koku ile belli eder. İş bırakma durumuna kadar gelebilen bu su sızıntıları en acil müdahale edilmesi gereken tesisat sorunlarıdır. Eğer sizler de evinizde ya da işyerinizde kötü koku, gitmek bilmeyen pislikler ve ıslaklık seziyorsanız olası bir pis su sızıntısı ile karşı karşıyasınız demektir. Eğer lağım taşkınlarına maruz kalmak istemiyorsanız hemen bizlerle iletişime geçin. Bizler su sızıntılarınızın boyutu ve türü ne olursa olsun her zaman destek veriyoruz.

Kameralar İle Su Kaçağı Tespiti

Herkes hayatının bir noktasında tesisat sorunu yaşamıştır. Bu bazen su sızıntısı bazen de tıkanıklık olabilir. Tıkanıklıklar bir yana su sızıntıları çok ciddi sonuçlar doğurabilen problemlerdir. Çünkü eğer su sızıntıları önlenmez ise su baskınları ortaya çıkabilir ki bu da ortamda bulunan tüm eşyaların sular içinde kalmasına yol açar. Bu sebeple sızıntılara erken müdahale edilmesi önemlidir. Peki bu erken müdahale için hangi belirtiler önem arz eder? İşte yanıtı,

 • Bulaşık ve çamaşırlarınız yeterince temizlenmez. Çünkü makinalarınıza yeterli miktarda su girmez,
 • Duvarlarınızın bazılarında kabarcıklar, küflenmeler ve sarımsı lekeler gözlemleyebilirsiniz. Hatta bazen ıslaklık dahi oluşabilir.
 • Fayanslarınızın aralarında bulunan beyaz dolgular küflenmeye bağlı renk değiştirebilir. Aynı şey seramiklerinizin arasındaki silikonlarda da gözlemlenebilir,
 • Su faturalarınızı karşılaştırdığınızda son zamanlarda her zamanki rutin ödemelerinizin üzerinde ödemeler yaptığınızı gözlemleyebilirsiniz,
 • Evinizin koridor, çocuk odası ya da salon gibi alakasız bölgelerinde su sızıntıları tespit edebilirsiniz,
 • Alt kat ya da yan komşunuz sizden su sızdığından şikayet edebilir,
 • Evin içinde lağım ya da rutubet gibi kötü kokular hakim olur,
 • Kör sinek ya da hamam böceği gibi canlılar evinizde görülmeye başlar,

Bunlar su sızıntılarının en önemli belirtilerindendir. Ancak su sızıntıları elektrik sistemine sızar ise durum çok daha büyük boyutlara taşınır. Örneğin elektronik cihazlarınız elektrik kaçırabilir, bozulabilir hatta lambalar patlayabilir. Bu nedenle su sızıntılarına erken müdahale çok önemlidir. Bizler tesisat konusundaki her sorununuz için sizlere destek veriyoruz. Cihaz ile su kaçağı bulan firmalardan biriyiz ve bunu en iyi şekilde yaptığımızı gönül rahatlığı ile dile getirebiliriz.

Büyük Su Kaçaklarının Tespiti

Genellikle işyerlerinde bulunan tesisatların daha karmaşık ve büyük bir yapıya sahip olması, su kaçaklarının da daha etkili olmasına yol açar. Örneğin tuvaletler kullanılamaz hale gelir hatta su içeriye dolar. Bu tip durumlarda hemen bizimle iletişime geçmelisiniz. Çünkü bizler kısa sürede gelir ve tespiti dakikalar içinde yaparız. Böylelikle su daha fazla yere ulaşmadan ve etkisini büyütmeden önlem alınmış olur. Termal kameralarımız sayesinde borularınızın iç yüzeyini kontrol edebilir ve problemin tam olarak nereden kaynaklandığını görüntüleyebiliriz. Ayrıca borularınızda tıkanıklık söz konusu ise buna da yine aynı gün önlem alırız. Kırmadan ve dökmeden yaptığımız su kaçağı tespiti sayesinde sizlere de ekstradan bir masraf çıkmaz. Çalışanlarınıza izin vermenize ve gürültü nedeniyle ara vermenize gerek kalmaz. Çünkü kısa sürede yapmış olduğumuz bu tespit oldukça sessiz gerçekleşecektir. Sorunlu boru bulunduktan sonra yine kırma işleminden faydalanmıyoruz. Yalnızca borunun üzerindeki tabakayı kaldırıyor ve onarımı gerçekleştiriyoruz. Hemen ardından aynı şekilde monte işlemi yaparak sistemi eski hali ile sizlere devrediyoruz.

Lisanslı Ürünler İle Tespit

Piyasada akustik cihaz ya da termal kamera kullandığını iddia ederek hüsran bir hizmet sunan onlarca firma bulunuyor. Ya kullandıkları cihazlar gerçek olmuyor ya da yetersiz eğitim nedeni ile kullanmayı bilmiyorlar. Bu tip durumlarda etrafın kırılması kaçınılmazdır. Sizler hizmet alacağınız tesisat firmasını önceden araştırmalı ve kullandığı cihazların lisansını sorgulamalısınız. Özellikle akustik cihazlar son derece kullanımı zor olan cihazlardır. Bu cihazları kullanabilmek için kapsamlı bir eğitimin alınması şarttır. Bizler bünyemizdeki her çalışanımıza bu eğitimleri uzmanlarından veriyoruz. Böylelikle hata payımız 0 oluyor. hem sizlerin vaktinden çalmıyoruz hem de fazladan masraf oluşturmuyoruz. Ayrıca kullanmış olduğumuz termal kamera ve akustik cihazlarımızın tamamı son teknoloji olup, lisanslı ürünlerdir.

 

Su Kaçakları Tespiti Firması

Yıllardır tesisat anlamında her türlü bakım, yapım ve onarım hizmetlerini sunmaktayız. Su sızıntısı tespiti dendiğinde de akla ilk gelen firma olmanın onurunu yaşıyoruz. Nedeni ise her zaman yenilikçi ve profesyonel olmamız. Çünkü bizler su sızıntıları için kullanılan eski tip tekniklerin hiçbirini kullanmıyoruz. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve bu doğrultuda sizler daha faydalı nasıl hizmet sunarız bunu düşünüyoruz. Kazanmış olduğumuz müşteri güveni ve memnuniyetini de arkamıza alarak, her geçen gün biraz daha fazla hizmet ağımızı genişletiyoruz. Bizleri tercih etmeniz için pek çok neden olsa dahi en önemlilerini sıralamak gerekirse,

 • Yenilikçi su sızıntısı tespiti işlemlerimizde kırma yöntemlerini kullanmıyoruz,
 • Sizleri fazladan bir döşeme masrafına sokmuyoruz,
 • Bizler tespit işlemi ile uğraşırken sizlerin ortamı terk etmesine gerek kalmıyor,
 • Teknolojik cihazlarımız sayesinde tespit ve onarım yaparken asla gürültü çıkarmıyoruz,
 • Tespit işlemi gerçekleştirildikten sonraki aşamada, onarım sırasında muhakkak sizlere danışarak aksiyon alıyoruz,
 • Sizleri tesisat konusunda bilgilendiriyoruz,
 • İşyerlerinizdeki su sızıntılarına en hızlı şekilde önlem alır ve müşterilerinizin bu hissetmemesi için özen gösteriyoruz,
 • Her zaman ulaşılabilir ve hızlıyız,
 • Eğitimli, profesyonel ve güler yüzlü bir ekip ile hizmet sunuyoruz,
 • Uyguladığımız fiyat politikası her zaman ekonomik,

Tüm bu özelliklerimiz sayesinde her gün onlarca müşteriye daha ulaşıyoruz. Eğer sizler de su sızıntısı gibi bir sorun ile karşı karşıyaysanız ve bunun için işinin ehli bir firma arıyorsanız hemen bizler ile iletişime geçin.

Su Kaçağı Tespiti İçin Geliştirilen Teknoloji Nedir?

Su kaçağı tespiti için daha önce kırma yöntemleri kullanılmaktaydı. Ancak bu yöntem her anlamda büyük bir maliyet ve zaman kaybına yol açmaktaydı. Hatta pek çok insan küçük çaplı su sızıntıları için evlerine ya da işyerlerine usta çağırmaktan kaçınırdı. Elbette teknolojinin gelişimi tesisat sektörünü de etkiledi. Çünkü artık kırma yöntemlerinin kullanılmasına gerek yok. Artık zeminin ya da duvarların üzerinden de tesisat borularını görüntülemek mümkün. Bunun için kullanılan termal kameralar bizlere sızıntının tam olarak nerede olduğunu gösteriyor. Ayrıca bir diğer teknolojik cihaz ise akustik aletlerdir. Bunlarda suyun sesine hassasiyet duyan cihazlardır. Yani suyun hangi noktadan çıktığını ve ne yöne aktığını bu cihazlar sayesinde tespit etmek oldukça basittir. Ayrıca tüm bu tespit işlemleri sırasında harcanan vakit ise dakikaları geçmemektedir. Yani birkaç saat içinde hem tespit hem de onarım gerçekleştirilmiş olur. Sizler de uzun vakitler alan ve maliyetli olan su sızıntısı tespit işlemlerine katlanmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca tespit işlemi sırasında mekanı terk etmenize de lüzum kalmaz.

Su Kaçaklarını Önlemek Neden Önemlidir?

Su kaçakları başta masum sızıntılar gibi görünebilir. Ancak yüzeye çıkan suların her zaman daha fazlası duvar için akmaktadır. Bu da zamanla duvarın çürümesine, küflenmesine ve dökülmesine yol açar. Ayrıca ortamda keskin bir rutubet kokusu hakim olur. Eğer bu kaçak pis su kaçağı ise durum daha da içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Ayrıca su kaçağının olduğu noktada nem böceklerinin sayısında bir artış olacak bu da ortamın hijyenine balta vuracaktır. Tabi en önemlisi bu sızıntıların çıktığı nokta aşındığında meydana gelir. Borulardan sızan sular her geçen gün biraz daha artar ve baskına neden olur. Bu durum ev ya da işyerinizdeki eşyalarınızın mahvolmasına neden olacaktır. Bu nedenle ski sistem su kaçağı tespitlerinde kullanılan teknikleri bir kenara bırakın ve hemen bizleri arayın.

 

Termal Kameralar İle Su Kaçağı Tespiti

Zaman zaman alt kat komşunuz sizlerden su sızdığını iletebilir. Belki sizin bulunduğunuz katta böyle bir sorun yoktur. Ancak alt kata taşan bir su var ise bunun sizden kaynaklandığını söylemek de zor değildir. Ayrıca zamanla su faturanızın daha yüksek gelmeye başlaması, çamaşır ya da bulaşık makinalarınızın temiz yıkamaması ve sık bozulması, banyo ve tuvaletlerinizde bulunan fayansların dolgularında meydana gelen renk değişimleri, tavan ve duvarlarınızda kabartıların oluşması ya da renk değişimleri, evinizde alakasız böceklerin türemesi ve kombi suyunuzun azalması olası bir su kaçağı ile karşı karşıya olduğunuzu gösterir. Eğer göz ile görülebilen ve sürekli akan bir su fark ettiyseniz hemen bu suyun üzerine kumaş parçaları koyabilir ve suyun alt katlara ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Sonraki aşama ise elbette bizleri aramak. Bizler Sistem Tesisat firması olarak kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti konusunda uzmanız. Tüm bu sorunlarınızdan çok kısa bir süre içinde, hem de hiçbir döşemeniz zarar görmeden kurtulmak istiyorsanız hemen bizleri arayın.

Pis Su Sızıntıları İçin Teknolojik Kameralar

Kanal görüntüleme kameraları pimaş gibi pis su gideri boruları görüntülemeye yarar. Su sızıntısı her zaman temiz olmayabilir. Özellikle mutfak, banyo ve tuvaletlerdeki pimaş borulardan sızan suların pek çoğu kirli su sızıntısıdır. Bu su sızıntısı temiz suya göre çok daha büyük boyutlarda felaketlere yol açar. Örneğin evde kökü ve keskin bir koku hakim olur, lağım taşkını söz konusu olabilir ve eşyalarınız mahvolur. Bu tıkanıklıklar için kullandığımız kanal görüntüleme cihazları bizlere sorunun tam olarak nerede olduğunu gösteriyor. Borularda meydana gelen yırtılma, kırılma ya da çatlama gibi problemler için kullandığımız bu sistem, bizlere kısa sürede sorunu ortadan kaldırma imkanı sunuyor. Bu aletleri kullanan personellerimiz kapsamlı bir eğitimden geçerek işe başlıyor. Böylelikle hiçbir şeyi şansa bırakmamış oluyoruz. Pimaş borularınızda meydana gelen hem tıkanıklık hem de su sızıntısı problemlerinizde her zaman yanınızdayız.

Temiz Su Sızıntıları İçin Akustik Dinleme Cihazları

Temiz su sızıntıları da yine tuvalet, banyo ve mutfaklarda görünmektedir. Temiz suyun geldiği boruların zarar görmesi ile ortaya çıkmaktadırlar. Bizler temiz su sızıntıları için akustik dinleme cihazları kullanmaktayız. Bu cihazlar sayesinde kısa sürede tespit işlemi gerçekleştiriyoruz. Zemin üzerinde ve personelin kulağında bulunan iki farklı parça bizlere su sızıntısının tam olarak hangi bölgede olduğunu gösteriyor. Temiz su sızıntısı tespiti için de kullanılan eski sistem kırma teknikleri artık tarih olmuş durumda. Bizler su kaçakları ve tıkanıklık açma konusunda deneyimli olan ekibimiz sayesinde aynı gün hizmet güvencesi sunuyoruz. Günün her saati bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Sıcak Su Kaçakları İçin Geliştirilen Termal Kameralar

Su kaçakları için sıkça kullanılan diğer bir teknolojik aletler de termal kameralardır. Su sızıntısı eğer sıcak ya da ılık ise genellikle kalorifer borularından kaynaklanıyor olabilir. Bu tip su sızıntısı tespitlerinde sıcak suya duyarlı olan termal kameralardan destek alınmaktadır. Görüleceği üzere her tip su sızıntısı için farklı teknikler uygulanmaktadır. Böylelikle eski sistem, her tip su kaçağı için kullanılan kırma tekniği tarih oluyor. Sağlam olan tesisatınıza ya da kalorifer borularınıza zarar vermeden termal kameralar ile tespit işlemi sağlıyoruz. Akabinde akıntıya neden olan borunun üzerinde bulunan kısmı kaldırıyor ve onarımı gerçekleştiriyoruz. Elbette tüm bu işlemleri uygulayabilmek için sizlerin de onayını alıyoruz. Kaliteli ve doğru bir su sızıntısı tespiti için hemen bizleri arayın.

Kırmadan Su Kaçak Tespiti Yapan Tesisat Firması

Su kaçakları genellikle eski yapılarda ortaya çıksa da yeni yapılarda da zaman zaman aynı sorun meydana gelebiliyor. Bunun en önemli nedenleri arasında ise kalitesiz borular yer alıyor. Çünkü inşaat firması maliyetten kısmak amacıyla korozyona ve ısıya dayanıklı olmayan borular kullanabiliyor. Bu da zamanla borularda aşınma meydana getirebiliyor. Aşınmaya bağlı yırtılma, kırılma ya da çatlama gibi sorunlar su kaçaklarını meydana getiriyor. teknoloji henüz bu kadar gelişmemişken su kaçaklarının tespiti tüm döşemeler kırılarak yapılırdı. Çünkü suyun tam olarak nereden geldiğini bulmak için sorunlu boruya ulaşmak gerekirdi. Hatta bu sızıntı mutfaklarda ise tezgahlar dahi kırılırdır. Beyaz eşyalar mutfaktan çıkarılır hummalı bir kırma işlemi başlatılırdı. Ancak teknoloji geliştikçe tesisat alanında da bazı cihazlar verilmeye başlandı. Özellikle termal kameralar, suyun akışına hassasiyet gösteren akustik cihazlar ve boru içi kameralar sayesinde artık borulardaki sorunu tespit etmek daha kolay bir hale geldi. tabi her tesisat firması gelişime ayak uyduramamakta. Eski sistem devam eden tesisat firmalarının varlığından söz etmek hala mümkün. Ancak bizler Sistem Tesisat firması olarak gelişime ayak uydurabilen nadir tesisat firmalarından biriyiz. Bu sayede çok sayıda müşterimize erişebiliyor ve aynı gün hızlıca tespit işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Kırmadan su kaçağı tespiti yapmak müşteri memnuniyetini kazanmamızı sağlamıştır.

Su kaçaklarını anlamak nasıl mümkün olur?

Su kaçakları her zaman suyun yüzeye çıkması ile kendini göstermez. Özellikle duvar içi gizli su kaçakları ve çok az miktarda akan su kendini uzun süre gizleyebilmektedir. Ancak belli bir süre sonra belirtileri ortaya çıkar. Bu belirtilerden en sık karşılaşılanları ise şöyledir,

 • Banyolarda ve mutfaklarda bulunan fayansların aralarında bulunan derz dolguları renk değiştirmeye ve küflenmeye başlar,
 • Duvarlarda genellikle küf renginde ve sarımsı bir renk değişimi oluşur,
 • Yine duvarlarda kabartılar ve nem gözlemlenir,
 • Çamaşırlarınız deterjanlı kalır ve temiz yıkanmaz,
 • Evinizde rutubet ve küf kokusu ortaya çıkar, dışarıda unuttuğunu ekmek ya da yemekleriniz çabuk bozulur,
 • Evlerinizde hamam böceği, gümüş böceği ya da nemi seven diğer böcekler türemeye başlar,
 • Alt kat komşunuz sizden su geldiği konusunda şikayetlerde bulunur,

Özellikle apartmanlarda meydana gelen su sızıntılarının hangi daireden kaynaklandığını bulmak zordur. Aslında zordu demek daha doğru olur. Çünkü artık bu cihazlar sayesinde tespit aşaması dakikalar sürüyor. Cihazla su kaçağı tespiti yapan firmamız aynı gün içinde sorunun hangi boru ve daireden kaynaklandığını bulabilir. Böylelikle vakit kaybetmeden önlem alınmış olur ve kısa sürede sorun ortadan kaldırılır. Bu kaçaklara neden olan borunun değişimi gerekir ise onu da firmamız üstlenmektedir. Çelik ve korozyona dayanıklı borularımız sayesinde bir daha asla su sızıntısı yaşamamanızı sağlıyoruz.

Su Faturalarınızı Karşılaştırın

Bu belirtilerden bir ya da birkaçını yaşıyor ancak sorunun kendi dairenizde olup olmadığını bilemiyor musunuz? O halde su faturalarınıza tekrar bir göz atmanızda fayda var. çünkü su kaçaklarının en sık neden olduğu konulardan biri de yüksek faturalara sebep olmalarıdır. Yani gizli su kaçakları genellikle sizlere yüksek faturalar getirir. Eğer geçmiş dönemlerde ödediğiniz tutarları biliyor ya da faturalarınızı saklıyorsanız bunları karşılaştırarak da sorunun sizde olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Eğer son zamanlarda daha fazla su faturası ödemeye başlamışsanız sorun muhtemelen sizlerden kaynaklanıyordur. Bu tarz bir durumda endişeye kapılmayın ve hemen bizler ile iletişime geçin. Bizler kısa sürede tespit işlemini sağlar ve profesyonel ustalarımız ile onarım işlemine geçeriz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Kırmadan su kaçağı tespiti denmesinin nedeni, su kaçaklarının önceden kırma ve dökme yöntemleri ile bulunmasıydı. Yani su kaçağına neden olan boruyu bulmak için döşemeler ve duvarlar kırılır, boru bulunana kadar bu işleme devam edilirdi. Dolayısıyla bu çok büyük maliyetleri de beraberinde getirirdi. Bu sebeple de insanlar üzerinde su sızıntıları büyük bir korku oluşturmaya başladı. İnsanlar yüksek faturalar ödemeye ve rutubete dayanmaya razı oldular. Ancak tüm bu sorunlar artık geçmişte kaldı. Çünkü günümüzde kırmaya gerek duymadan su kaçağı tespiti yapmak artık mümkün. Geliştirilen termal kameralar bizlere yüzey üzerinden de boruları görüntüleyebilmemizi sağlamakta. Dolayısıyla borular görüntülenebildiği için kırık ya da çatlaklar da görüntülenebilmekte. Böylelikle sorunun olduğu bölge açılmakta ve onarım işlemi gerçekleştirilmekte. Dakikalar içinde halledilebilen bu sorun, tesisat teknolojileri sayesinde mümkün oluyor. Bizler de tesisat teknolojilerini etkin bir şekilde kullanan tesisat firmalarından biriyiz. Hem su kaçaklarında hem de tıkanıklıklar da bu cihazlardan destek alıyoruz. Böylelikle kırmaya gerek duymadan tespit ve onarımı sağlıyoruz. Üstelik aynı gün içinde hizmet güvencesi ile.

Dakikalar İçinde Su Kaçağı Tespiti

Eski sistem kırarak su kaçağı bulma işlemleri saatlerce sürerdi. Hatta büyük yapılarda günlerce sorunlu boru aranırdı. Tabi kırılan zemin sağlam borulara da zarar vermekteydi. Ancak geliştirilen bu cihazlar sayesinde su kaçaklarını bulmak artık yalnızca dakikalar alıyor. Termal kameralar yüzeyin üzerinden boruları gösterebiliyor. Akustik cihazlar ise suyun hareketlerine duyarlı olduğu için, kaçağın tespitini yaparken yol gösteriyor. Böylelikle yalnızca dakikalar içinde tespit işlemi sağlanmış oluyor. Bizler su kaçaklarınızı yalnızca tespit etmiyor, aynı zamanda onarıyoruz da. Onarım işlerini üstlenen ustalarımız yılları deneyimine sahip tecrübeli kişilerden oluşuyor. Aynı gün içinde hem t4espit hem de onarım işlemlerini üstlenen firmamız, aynı gün içinde birden fazla eve ya da işyerine hizmet götürüyor. Eğer sizler de su kaçakları ile başınızın dertte olduğunu düşünüyorsanız endişeye kapılmayın ve hemen bizleri arayın. Aynı gün içinde gelen ekibimiz sorununuzu kökünden halletsin.

Ek Maliyetlere Katlanmayın

Eski sistem su kaçağı bulma tekniklerini hala kullanmakta olan firmalar bulunuyor. Ancak bu size pahalıya mal olacaktır.  Çünkü kırılan fayanslarınızın yerine yenilerini yaptırmak, duvarlarınızı ördürtmek ve sıvatmak, tezgahlarınızı yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz maliyetli operasyonlara katlanmanıza gerek yok artık. Çünkü bizler son teknoloji tesisat cihazları ile hizmetinizdeyiz. Çağırın ve dakikalar içinde gelip sizleri bu sorundan kurtaralım. Ayrıca tıkanıklık açma işlemlerinde de kendiniz giderlerinizi yabancı cisimler ile açmaya çalışmayınız. Bu borularda daha fazla tıkanıklığa neden olacaktır. Bizleri arayın ve aynı cihazlarımız ile tıkanıklık açma hizmetlerimizden faydalanın. Sorunlu boruyu görüntüleyerek tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra onarım işlemi için aksiyona geçiyoruz. Böylelikle en büyük tıkanıklıklardan dahi aynı gün kurtulabiliyorsunuz.

Suyun Aktığı Yer Sorunlu Bölge Olmayabilir

Eskiden bu yana yanlış bilinen bir durum söz konusu. Genellikle tesisatçıların pek çoğu suyun sızdığı noktayı kazarlar. Ancak su her zaman sorunlu noktadan dışarıya çıkmaz. Duvar içine akan su boşluk bulduğu her noktadan çıkabilir. Dolayısıyla bu nokta sorunun olduğu nokta olmayabilir. Bu nedenle de duvarlardaki delikler büyütülür, büyütülür. Biz deneyimli firmalardan destek alırsanız ne vakit kaybedersiniz ne de fazladan boya, badana, sıva ya da fayans masrafına girersiniz. Çünkü bizler tesisat konusundaki en ince ayrıntılara dahi hakim bir firmayız. Bu bilgimizi teknoloji ile de birleştiriyor ve sizlere mükemmel biz müşteri deneyimi yaşatıyoruz.

ŞİMDİ ARA