İçeriğe atla

Petek Temizlik Merkezi

Kalorifer radyatörlerinin, peteklerinin ısıyı yeterince yansıtamadığı, iletemediği durumlarda peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Bu işlem ise profesyonel eller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Petek temizlik merkezi personeli, uygun kimyasallar kullanarak ve radyatörlerinizi sökmeden kısa süre içinde işi tamamlayacaktır. Oysa sorunu kendiniz çözmeye çalıştığınızda ya da diğer yöntemleri kullanan ustalardan yararlandığınızda farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Peteklerin sökülmesi, uygun kimyasalların kullanılmaması ya da kullanılan kimyasalların sağlık sorunlarına yol açması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Üstelik bu yöntemler sorunuzun çözülmesini sağlamayabilir. Dolayısıyla petek temizliği işinin profesyoneller tarafından, petek temizlik ustası personeli tarafından yapılması yerinde olacaktır. Böylece daha önemli sorunlarla karşılaşmadan, ısınma problemi yaşayabileceğiniz kış aylarını beklemeden önleminizi almış olursunuz.

Petek temizliğinin yapılması için bazı belirtilerin ortaya çıkmasını bekleyebilirsiniz. Farklı odalardaki peteklerin aynı ısıyı sağlayamaması ya da petek yüzeyinin sadece bir kısmının, üst kısmının ısındığı ve alt bölümünün soğuk kaldığı durumlarda petek temizliği yapılması gerekecektir. Yani ısıtma sisteminizde bu tip sorunlar olduğunu gözlemliyorsanız petek temizliği yaptırmanız uygun olur.  Ama petek temizliği yaptırma amacıyla, Sistem Tesisat ile temasa geçmek için bu durumların meydana gelmesini beklememeniz uygun olur. Genellikle her iki yılda bir, gerekli olduğunu düşünüyorsanız her yıl yaptıracağınız petek temizliği ile ısıtma sisteminizin beklenen performansı sergilemesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem kış aylarında ısınma problemleri ile karşılaşmamayı hem de yakacak sağlamak için katlanmak zorunda olduğunuz maliyetlerin önemli miktarda düşmesini sağlayabilirsiniz. Bu tasarruf miktarı ise faturalarınızın %40’ına kadar çıkabilir. Ama normalde %20 gibi bir seviyede kalacaktır. Bu da 6-8 ay kullanılan petekleriniz nedeniyle ödediğiniz faturaların birkaç tanesi kadar tasarruf etmeniz anlamına gelecektir. Yani petek temizlik uzmanı tarafından verilen hizmetten faydalanmak için ödediğiniz miktarın birkaç katı kadar tasarruf elde etmiş olursunuz. Üstelik yapılan bakım ısıtma sisteminizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kısacası petek temizliği yaptırarak kış aylarını konforlu bir şekilde geçirmeyi garantilemiş ve önemli miktarda maddi tasarruf yapmış olursunuz.

İşin diğer yönü ise petek temizliğinin yapılması için gerekli olan süreyi ayırmaktır. Bu da çok önemli olmayacak. Çünkü petek temizlik merkezi tarafından kullanılan yöntem sayesinde iş çok kısa bir süre içinde tamamlanacak. Kullanılan petek temizleme makinesi ve petek temizliği için özel olarak üretilmiş olan kimyasallar sayesinde, petekleri yerinden sökmeden işi yapmak mümkün olacak. Yani hem garantili bir sonuç hem de para tasarrufu yapmak için sadece 1 saat gibi bir zaman ayırmanız gerekecek. Bu bir saat ve iş için ödeyeceğiniz para, kış aylarında ısınma problemleri ile karşılaşmanızı önleyecek ve ısınma amacıyla katlandığınız maliyetlerin önemli ölçüde düşmesini sağlayacak. Dolayısıyla kafanızın bu konuda rahat olmasını istiyorsanız, petek temizliğini uygun aralıklarla ve düzenli olarak yaptırmanız yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA