İçeriğe atla

Pis Su Giderlerindeki Kaçakları Bulma

Son zamanlarda artan nüfus ile birlikte ortaya çıkan barınma ihtiyacını karşılamak için yapılan inşaatlar zaten yetersiz olan alt yapı sistemine daha fazla zarar vermektedir. Her geçen gün artan nüfusa bağlı olarak yapılan yeni binalarda meydana gelen en önemli sorun su kaçağı problemidir.
Herkesin başından geçmiş olan ve neredeyse herkesin korkulu rüyası haline gelmiş olan su kaçakları oldukça uğraştırıcı bir süreçten sonra tamiri gerçekleşmektedir. Tespit işlemi uzmanlık isteyen su kaçaklarına tek başınıza çözüm olmanız neredeyse imkansızdır. Bunun nedeni ise kullanılan su borularının gözle görünür olmamasıdır. Yer altında kalan ve koruma amacıyla üzerine beton ve seramik dökülen su borularındaki sızıntıları ancak alanında bilgi ve deneyim sahibi bir su tesisatçı firması ile anlaşarak ortadan kaldırabilirsiniz.


Eski binalarda da meydana gelen su kaçakları problemlerinin ana nedeni, kullanılan su borularının zaman içerisinde tahribata uğrayarak, sızıntı yapmasıdır. Su kaçakları nerede ve ne şekilde meydana gelirse gelsin yapmanız gereken öncelikli işlem, klasik yöntemler kullanmayan kendini teknolojik gelişmelere uyarlamış bir su tesisatçı firması ile anlaşmak olmalıdır.
Eskiden teknolojideki yetersizliklerden dolayı meydana gelen su tesisatı arızalarının tamir işlemi klasik yöntemler ile gerçekleşmekte yani kırma dökme işlemi ile yapılmaktaydı. Yardım talep ettiğiniz su tesisatı ustaları rastgele kırma dökme işlemi uygulayarak sizlere hizmet vermekte ve bu işlem sonucunda da sizleri daha fazla masrafa sokmaktaydı.
Gelişigüzel kırılan betonların altında kalan sağlam olan su boruları da bu işlemden etkilenir ve yaptığınız masraflar ikiye, üçe katlanırdı.
Alanında bilgi ve deneyim sahibi uzman su tesisatı ustaları ile çalışan ve sizlere bir telefon kadar yakın olan İstanbul su tesisatçı firmamız diğer sorunlarda olduğu gibi, bu işlem karşısında da sizlerin yanında yer alarak sizleri bu sıkıntıdan kısa süre içerisinde kurtaracaktır.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, su sesine karşı hassas olarak geliştirilen akustik dinleme adı verilen cihaz ile en zorlu su kaçaklarını bile kısa süre içerisinde ortadan kaldırarak sizlere garantili hizmet vermektedir.

 

Su tesisatı sistemi içerisinde elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan ve sizleri bir hayli uğraştıran sorunların başında su kaçağı yer almaktadır. Su kaçağı problemi eski yeni dinlemeden her türlü yapıda meydana gelen ve sizleri hem maddi olarak hem de zaman açısından oldukça sıkıntıya sokmaktadır.
Ev, işyeri, okul, hastane gibi tarihi yapılarda meydana gelen su kaçakları, son zamanlarda özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır. Yeni binalarda kullanılan düşük kalite su boruları veya yanlış eğim su kaçaklarına neden olurken, tarihi yapılarda meydana gelen su kaçaklarının nedeni olarak tahribata uğramış su boruları gösterilmektedir.
Su kaçaklarına nerede rastlarsanız rastlayın yapmanız gereken en temel iş, alanında uzman bir su tesisatçı firması ile anlaşarak sorunu minimum süre içerisinde tamir etmek olmalıdır. İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, bu konuda sizlerin yanında olacaktır.
Adından sıkça söz ettiren ve yaptığı işlemler ile İstanbulluların gönlünde taht kuran firmamız, diğer tüm sorunlarda olduğu gibi su kaçağı bulma konusunda da sizlerin yanında yer alacaktır.
Su borularının gözle görünür olmaması nedeniyle, su kaçağı sorunu ile tek başınıza mümkün etmeniz zor bir hal almaktadır bu nedenle alanında uzman bir su tesisatçı firması ile anlaşmanız sizlerin yararına olacaktır. Erken müdahalesi gerçekleşmeyen su sızıntıları duvar diplerinde birikerek yapınızda daha ciddi sorunlara da neden olmaktadır.
Duvar diplerinde biriken su sızıntıları zaman içerisinde evinizdeki duvarlarda ıslaklığa, evde keskin rutubet kokusuna, su faturalarında artışa, kombi barında sürekli düşüşe neden olacaktır.
Su vanaları kapalı olmasına rağmen su sızıntılarına bağlı olarak su sayacınız hızla dönmeye devam edecek ve paranız boşa akmış olacaktır.
Teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı cihazı kullanan firmamız, en zahmetli su sızıntılarını bile kısa süre içerisinde noktasal olarak tespit ederek sizlere garantili hizmet sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA