İçeriğe atla

Su Akıntısı Bulma

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen arızaların birçoğu elde olmayan nedenlerle ortaya çıkmakta ve sizleri hem maddi açıdan hem de manevi açıdan oldukça zor duruma sokmaktadır.

 
Su tesisatı sistemi içerisinde neredeyse her türlü yapıda meydana gelen ve tüyleri diken diken eden sorunların başında su kaçakları yer almaktadır. Su kaçakları daha eskiden tarihi yapılarda meydana gelen ve daha çok banyoda görülen sorunlardan biri iken son zamanlarda artan inşaatlar ile birlikte yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır.
Zamana bağlı olarak kullanılan su borularda oluşan deformasyonların neden olduğu kaçaklarında tespit işlemi bir hayli zahmetli geçmekteydi.

Su borularının gözle görünür olmaması üzerinin beton veya seramikler ile örtülü olması, bu işlemi oldukça zor hale getirmekteydi.
Eski yapıların banyosunda daha sık görülen su kaçaklarında erken müdahale oldukça önem arz etmektedir. Meydana gelir gelmez alacağınız profesyonel yardım ile sorunu minimuma indirmeniz sizlerin yararına olacaktır.
İstanbul gibi büyük kentlerde yapılan yüksek inşaatlarda kullanılan su borularının kalitesinin düşük olması veya yanlış eğim verilmesi yeni binalarda da su kaçağının görülmesine neden olmaktadır.
Her anlamıyla sizlere büyük masraf çıkaran su kaçağının tespit yöntemi de büyük önem taşımaktadır.

 

Eskiden elde olmayan teknolojik cihazlardan dolayı meydana gelen en ufak su kaçaklarında bile uzun süren işlemler uygulanır ve tespit işlemi sizleri bir hayli yorardı. Üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan su borularının tespit işlemi yapılırken evvela üzerindekiler gelişigüzel teknikler ile kırılır, kırılan yerlerin altında kalan sağlam olan su boruları da çoğu kez bu işlemden etkilenerek masraflarınızı ikiye katlardı.

 
Günümüzde teknolojik cihazların çoğalması ile bu sorunların tamamı tarihin tozlu raflarına karışmıştır. Su kaçağını tek bir noktada tespit eden ve su sesine karşı duyarlı olan akustik dinleme adlı cihaz, su tesisatçı ustalarının işini epeyce bir kolaylaştırmıştır.

 

Eskiden günlerce süren su kaçağı bulma işlemi günümüzde dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir.

 

İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamızın da kullandığı akustik dinleme adlı cihaz ses çıkarmadan çalışmaktadır.

Su kaçağı problemi özellikle eski yapılarda sık sık karşılaşılan sorunların başında yer almaktadır. Eski binalarda kullanılan su borularının zaman içerisinde kullanım ömrünü yitirmesi ile beraber borularda oluşan çatlamalar su sızıntılarına bu su sızıntıları da su kaçağına yol açmaktadır.


Su kaçağı problemi tesisat sistemi içerisinde bilinen en zahmetli ve masraflı sorunların başında yer almaktadır. Eskiden sadece eski yapılarda görünen su kaçakları son zamanlarda yeni binalarda da kendini göstermeye başlamıştır. Üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan su borularında oluşan hasarlar gözle görünmezken, su kaçağı sorununun olup olmadığını anlamanın birkaç pratik yöntemi bulunmaktadır.
Ev ya da iş yeri dinlemeksizin her türlü yapıda meydana gelebilecek olan su kaçağında en önemli konu ise tespit işlemidir.

Su borularının gözle görünür olmaması özellikle tespit işlemini içinden çıkılmaz bir hale sokmaktadır.

Üzerindeki beton veya parkelerin kırılması sonucu tespit işlemi gerçekleştirmek mümkün olurken, bu işlem özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmiştir.

Beton ve seramiklerin kırılması sonucu tespit edilen arızalı su borusu tamir edildikten sonra, ev ya da iş yeriniz adeta savaş alanına dönmekte ve bu nedenle günlerce süren temizlik işleri yapmak durumunda kalırdınız. Ayrıca oluşan moloz yığınlarının atılması ve kırılan yerlerin yeniden tamir edilmesi gibi teferruatlar da sizleri epeyce bir zahmete sokmaktaydı.
Her geçen gün gelişen teknolojik cihazlar insan yaşamını biraz daha kolaylaştırırken, bilim insanları sektörlerin de işini kolaylaştıracak önemli cihazlara imza atmıştır. Özellikle su tesisatı sektörü için özel olarak tasarlanan, su sesine karşı hassas olarak geliştirilen akustik dinleme adı verilen cihaz, su tesisatçı ustalarının işini bayağı bir kolaylaştırmıştır.
Eskiden günlerce süren kırma dökme işleminin aksine, ses çıkarmadan dakikalar içerisinde noktasal olarak arızanın olduğu yeri tespit eden akustik dinleme, son zamanlarda icat edilen önemli cihazlardan biridir.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, alanında uzman su tesisatçı ustaları ile akustik dinleme adlı cihazı kullanarak sizlere aynı gün içerisinde servis olanağı sunmakta ve sunduğu bütün hizmetler için garanti de vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA