İçeriğe atla

Su Kaçağı Belirtisi Sonrası Yapmanız Gerekenler ?

Su kaçağı belirtisi sonrasında yapmanız gerekenler oldukça kolay işlemlerdir.

Rutubet,nemlenme gibi belirtiler gördüğünüzde su kaçağı var demektir. Bu gibi durumlarda kameralı ve yeterli donanımlara sahip kurumsal firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Kaçaklarda önemli olan kırmadan yeni tadilat masrafları çıkarmadan sorundan kurtulmalısınız.

Kaçak Sonrası Tespit ve Tamir için Teknolojiden Yardım Alın !

Bilim ve teknoloji alanın her geçen gün biraz daha gelişmesi insan hayatını da önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Eskiden uzun ve zorlu geçen sorunların tamamı teknolojik cihazlar sayesinde kolay bir hale gelmiştir.
Yapı sistemi içerisinde meydana gelen en zahmetli sorunlardan olduğu bilinen su tesisatı sorunlarında eskiden hatırlayacağınız gibi uzun ve zorlu işlemler uygulanırdı.

Bu sorun bütün plan ve programlarınızın alt üst olmasına neden olmaktaydı.

Su tesisatı sisteminde meydana gelen ve sizleri oldukça yoran sorunların başında hiç şüphe yok ki su kaçağı yer almaktadır.
Bu problem, yer altında kalan su borularının zaman içerisinde tahribata uğraması sonucu borulardan sızan suların birikip gün yüzüne çıkması ile anlaşılmaktadır.

Fayans aralarından sızan sular, çoğu kez duvar diplerinden alt katınızda oturan komşunuzun evine de sızmaktadır.

 

Kaçağın Erken Tespit Edilmesi ve Tamir için Bir Servis Çağrılması

Sizden kaynaklanan sorun nedeniyle evi berbat bir hal alan komşunuzla aranızda ciddi tartışmalar da yaşanabilmektedir.
Bu nedenle bu soruna erken müdahale etmenizde sizler için yarar olacaktır.

Erken müdahale edilmemesi durumunda bütün duvarlar ıslanacağından sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını bulmanız da zorlaşacaktır. Bu nedenle genelde tek tek seramik veya betonların kırılması gerekmektedir.

Elektronik Cihazlı Su Tesisatçılarından Yardım Alın !

Eskiden alet yetersizliği nedeniyle yapılan bu işlemler günümüzde her ne kadar tarihe karışsa da işi bilmeyen amatör su tesisatçıları hâlâ bu işlemi kullandıklarından sizleri oldukça yormaktadır.

Özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası olan bu probleminde tespitinde yapılan rastgele kırma işlemleri sonucu oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi teferruatlar ev kadınlarının bütün programını alt üst etmektedir.
Eskiden daha çok tarihi yapılarda meydana gelen bu problemler günümüzde kullanılan kalitesi düşük su boruları nedeniyle yeni binalarda da kendini göstermektedir.

Su tesisatı sorunu nereden ve nasıl gelirse gelsin yapmanız gereken en akıllıca işlem İstanbul noktasal olarak su kaçağı bulma firmamızı aramak olmalıdır.
Firmamız sizlere aynı gün içerisinde servis imkanı vermekte ve tespit işleminde de akustik dinleme diye tabir edilen su sesine karşı duyarlı cihaz ile gerçekleştirmektedir.

Akustik dinleme ile tespit edilen yerde noktasal olarak çalışma yürüten ustalarımız, tamir esnasında da fazladan tek bir seramiğinizi bile kırmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA