İçeriğe atla

Su Kaçağı Tamiratı ve Kaçak Bulma Teknikleri

Su tesisatı sistemi içerisinde gelişen bazı sorunlar yapılan bilinçsizce işlemlerden kaynaklanırken, elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan sorunlar da mevcuttur.

Yapı sistemi içerisinde yaptığınız bilinçsizce işlemlerden dolayı ortaya çıkan sorunların başında tıkanıklık problemleri yer alırken, elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan sorunların başında ise su kaçağı problemi yer almaktadır.

Su kaçağı yer altında kalan su boruların zaman içerisinde deformasyona uğraması sonucu borularda oluşan sızıntılar sonucu ortaya çıkmaktadır.

Oldukça can sıkıcı bir problem olan su kaçakları son zamanlarda daha sık meydana gelmeye başlamıştır.
Elde olmayan nedenlerden ötürü eski yeni dinlemeksizin her türlü yapıda baş gösteren bu problem, daha çok eski yapılarda meydana gelmektedir.

Su Kaçağı İstanbul Bulma ve Tamir işlemleri En Uygun Fiyatlarla

Su kaçağı probleminin ortaya çıkması

Banyo, mutfak ve tuvalet gibi gün içerisinde suyun yoğun olarak kullanıldığı alanlarda gün yüzüne çıkan bu sorun eskiden daha çok tarihi yapılarda meydana gelmekteydi ancak özellikle büyük şehirlerde artan inşaatlardan dolayı yeni binalarda da su kaçağı problemine rastlamak mümkün hale gelmiştir.

Yeni binalarda su kaçağının oluşma sebebi nedir?

Eski yapılarda ortaya çıkan sorunun nedeni bilinirken yeni binalarda ortaya çıkan bu sorun sizleri bir hayli üzmektedir.

Yeni yapılan binalarda oluşan sorunların iki farklı nedeni vardır. Bunlardan biri tesisat sistemi çekilirken tesisata verilen yanlış eğim, bir diğeri ise kullanılan malzemelerin kalitesinin düşük olmasıdır.

Bu problem oldukça uğraştıran bir sorun olduğundan nereden ve ne şekilde meydana geldiğine bakılmaksızın alanında uzman kadroya sahip bir firma ile iletişime geçirilmelidir.

 

Su Tesisatçısının Sertifikasına Dikkat Edin !

Özellikle tespit işlemi, tamir işleminden daha zahmetli olan bu problem için, sertifikalı su tesisatçı ustaları ile çalışmanız gerekmektedir.

Her geçen gün insan hayatını kolaylaştıran teknolojik gelişmelere bir yenisi daha eklendi.
Eskiden yapı sistemi içerisinde meydana gelen su tesisatı sorunlarında sizleri uğraştıran sorunlar günümüzde kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır.

Eskiden günlerce süren kırma dökme işlemi sonunda tamir edilen ve tam olarak randıman alınamayan tamir işlemi günümüzde bilim adamları tarafından üretilen özel cihazlar nedeniyle kısa süre içerisinde tamir edilmektedir.

Elde olmayan nedenlerle, kullanıma bağlı olarak su borularında meydana gelen patlamaların neden olduğu bu problemler erken müdahale isteyen sorunlardır.
Erken müdahale edilmemesi durumunda kısa süre içerisinde betonu delerek suyun gün yüzüne çıkmasına neden olmaktadır.

Su kaçağı belirtileri nelerdir?

Su borularında meydana gelen patlamaları anlamak için eve usta çağırmanıza gerek yoktur ancak bazı belirtiler ile karşılaştıktan sonra alanında uzman firmalardan yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Ev ya da iş yerinizdeki duvarlarda ıslaklık, kabarma, şişme, evde keskin rutubet kokusu, kombi barında sürekli düşüş, su faturalarında fahiş artışlar gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Yukarıda saymış olduğumuz belirtilerin tamamı su borularının patladığının işaretidir.

Su kaçağı bulma teknikleri

Günümüzde bu sorunu tespit etmede iki farklı teknik kullanılmaktadır.

Bunlardan ilki, eski usul denilen kırma dökme işlemidir. Gelişigüzel kırılıp dökülen yerlerin altında çoğu kez sağlam olan su boruları da zarar görmektedir.

Rastgele kırılan yerlerde oluşan molozları atılması, kırılan yerlerin yeniden tamir edilmesi ve temizlik işlemleri gibi teferruatlar özellikle de ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmiştir.

İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, en zahmetli sorunları bile teknolojik cihazlar ile ortadan kaldırmaktadır.
Avrupa’dan ithal edilen akustik dinleme adı verilen su sesine karşı duyarlı cihaz sayesinde en zorlu patlamaları bile dakikalar içerisinde tespit eden firmamız, alanında uzman kadrosu ile kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır.

Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamız, sizlere % 100 garantili hizmet sunmaktadır.

Firmamız İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasındaki bütün ilçe ve mahallelerine aynı gün içerisinde servis olanağı sunmaktadır.

Cihazla su kaçağı bulma tekniği

Daha önceden de başınıza gelmiş olan ve sizleri hem zaman açısından hem de maliyet açısından oldukça zor duruma sokan bu problemi günümüzde gelişen teknoloji sayesinde kısa süre içerisinde def etmeniz mümkündür.

Akustik dinleme adlı cihaz ile noktasal tespit edilen patlamayı alanında uzman ustalarımız kısa bir süre içerisinde tamir etmektedir. Bir veya iki seramiğin altı kırılarak arızalı olan su borusu tamir edilmektedir.

 

Eskiden teknoloji ve bilim alanındaki yetersizlikler birçok alanda olduğu gibi su tesisatı sorunlarında da sizleri epeyce bir yormaktaydı. Elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan su tesisatı sorunlarının özellikle tespit işleminde yetersiz teknolojik donanımlardan dolayı oldukça zorluk yaşardınız.

 

Tesisat sisteminin en zorlu sorunu olan su kaçaklarında meydana gelen en ufak bir sorunda bile günlerce süren kırma dökme işlemi ile uğraşırdınız. Bu nedenle bu problemin adını duyduğunuzda bile tüyleriniz diken diken olmaktadır.

Daha önceden de herkesin başından geçmiş olan bu problem, günümüzde daha pratik yollarla da tamir edilmektedir.

Su kaçağı sorunu

Ev ve iş yerinizin, banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerinde sık sık karşılaştığınız bu sorunlar, suyun yoğun olarak kullanıldığı yerlerde gündelik yaşantınızı da oldukça güç duruma sokmaktadır. Patlayan su boruları gözle görünmediğinden bu problemin tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli geçmektedir.
İstanbul su tesisatçı firmamız, teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek ve bu gelişmelere hızla ayak uydurarak sizleri bu problemden kurtaracak önemli bir gelişmeye imza atmıştır.

Su kaçağı eskiden nasıl tespit edilirdi?

Eskiden hatırlayacağınız üzere, günlerce süren kırma dökme işlemi yapılır ve gelişigüzel yapılan kırmaya bağlı olarak sorun oluşur.

Eskiden teknoloji ve bilim alanındaki yetersizlikler birçok alanda olduğu gibi su tesisatı sorunlarında da sizleri epeyce bir yormaktaydı.

Elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan su tesisatı sorunlarının özellikle tespit işleminde yetersiz teknolojik donanımlardan dolayı oldukça zorluk yaşardınız.

Tesisat sisteminin en zorlu sorunu olan su kaçaklarında meydana gelen en ufak bir sorunda bile günlerce süren kırma dökme işlemi ile uğraşırdınız.

Bu nedenle bu problemin adını duyduğunuzda bile tüyleriniz diken diken olmaktadır.
Daha önceden de herkesin başından geçmiş olan bu problem, günümüzde daha pratik yollarla da tamir edilmektedir.

Firmanız su kaçağı bulma hizmetini nasıl gerçekleştirmektedir ?

İstanbul kırmadan dökmeden noktasal su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız en zorlu sorunların bile üstesinden kısa süre içerisinde gelmektedir. Akustik dinleme adlı su sesine karşı duyarlı cihaz sayesinde en zahmetli sorunları bile kısa süre içerisinde tespit etmektedir.

Kırmadan noktasal olarak tespit işlemi yapan firmamızın uzman kadrosu titiz bir çalışma yürüterek tamir işlemini de bir ya da iki seramiğin altından sizlere % 100 garanti vererek gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA