Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Yöntemler

Su kaçağı her 10 kişiden 7’sinin yaşamış olduğu bir problemi teşkil etmektedir. Eski yapılardan, yanlış döşemelerden, eksik ve kalitesiz tesisat döşeme malzemesi kullanımından kaynaklanabilen bu durumlar, maddi kayıplara yol açabilmektedir. Bu nedenlerin yanı sıra doğal afet sebepleri ile de tesisat patlamaları yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda, profesyonel hizmet standartlarına sahip olan firmalar, destek ve yardım hizmeti sunarak sorunlara çözümler getirebilmektedir. Bu sayede mekân sahipleri, daha az zararla sorunun kalıcı çözümlerine kavuşabilecektir. Bu gibi durumlar konusunda hizmet vermekte olan firmalar, su kaçaklarının tespiti, kaçakların en az zararla tespitinin ve onarımının sağlanması hizmetlerini vermektedir. Firmaların bu işlemlerin yapılabilmesini sağlayacak üst düzey hizmet araçları bulunmaktadır. Bu araçların bir kısmı bilgisayarlı sisteme sahipken bir kısmı da makine düzeyindeki tespit ve onarım araçlarını oluşturmaktadır. Kaçak tespiti ve onarımını sağlamak üzere ilgili mekâna gelen yetkililer, tespit sonrasında uygun yöntemi belirleyip uygulamayı gerçekleştirecektir. Üstelik bu hizmetler, bütçeleri zarara uğratmayacak nitelikte hizmetler olmaktadır. Daha büyük zararlar yaşamamak adına önerimiz rutin tesisat kontrollerini sağlamanız şeklinde olacaktır.

Su Kaçaklarının Tespiti

Su kaçakları çeşitli alanlarda ve çeşitli nedenlerden ötürü oluşabilmektedir. Bunun tespitini en iyi şekilde yapacak olanlar su kaçakları üzerine hizmetleri bulunan firmalar olmaktadır. Bu firmalar, şikâyetin yapıldığı mekâna gelerek özel cihazları aracılığı ile kaçak noktasını ve nedenini belirlemekte ve onarım için en uygun yöntemi kullanmaktadır. Bu gibi durumlar için en çok tercih edilen ve uygulanan sistem bilgisayarlı sistem olmaktadır. Bu özel araç sayesinde en derindeki kaçak noktasının tespiti dahi yapılabilmektedir. Üstelik hata payı da oldukça düşüktür. Su kaçak tespiti yapan firmalar, kaçağa en yakın yolu bularak çözümü en az zararla sağlayabilmektedir. Bu sayede kaçağın büyüklüğüne göre ufak bir aralık ya da tek fayans aralığı açılarak kaçak noktasına erişim sağlanabilmekte ve sorunun çözümü için uygulama sağlanabilmektedir. Bu yöntem sayesinde hem mekân zemini zarara uğramayacak hem de mümkün olan en kısa sürede kaçak onarım işlemleri sağlanabilecektir.

Su Kaçaklarında Uygulanmakta Olan Yöntemler Nelerdir?

Su kaçaklarının tespiti ve tamiri üzerine hizmetler sunmakta olan firmalar, bu hizmetlerin yürütülebilmesi için farklı ve donanımlı araçların kullanımını sağlamaktadır.

  • Bilgisayarlı sistemle çalışan araçlar
  • Termal kamera sistemi
  • Akustik dinleme cihazları gibi araçlarla kaçakların çıkış noktalarının bulunması ve onarım için gerekenlerin yapılmasının sağlanması mümkün olabilmektedir.

Bilgisayarlı ve kameralı sistemler, kaçakların bulunmasında en doğru sonucu verebilecek nitelikte olan cihazlar olmaktadır. Bu cihazla yapılan işlemlerde hata payı yok denecek kadar az olmaktadır. Bu yöntemlerin yanı sıra akustik dinleme cihazları aracılığı ile de kaçak tespitinin yapılabilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak çoğunlukla bilgisayarlı ve kameralı cihazlar tercih edilmekte ve yetkililer tarafından kullanılmaktadır.

Su Kaçaklarının Fark Edilmesi Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Su kaçakları her zaman fark edilebilir düzeyde olmayabilir. Bazı kaçaklar yavaş yavaş yayılmakta ve bina, mekân zeminleri üzerinde zarara yol açabilmektedir. Bu sebeple ev ya da dükkân sahiplerinin biraz daha dikkatli olması şüpheler yaşaması halinde yetkililere bu hususta başvurması gerekecektir. Bu, daha ciddi zararların yaşanmaması için önem arz etmektedir.

  • Yüksek faturaların gelmesi
  • Suyun daha az akması
  • Su çıkış noktalarından gelen ve daha önce olmayan seslerin duyulması
  • Evin ya da mekânın çeşitli alanlarında görülen kararmalar, su kaçaklarının olabileceğinin göstergesi olmaktadır.

Bunları yaşamakta iseniz, firmalardan hizmet talebinde bulunarak kaçak olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Hakkında sukcagibulma

Aradığınız içerik bulunamadı.

İstanbul Su Tesisat Ustası

Su tesisatı döşeme işlemleri yapan bazı firmaların yapmış olduğu hatalar zaman içerisinde müşterilerin mağdur olmasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİMDİ ARA