İçeriğe atla

Su Kaçakları Korkulu Rüyanız Olmaktan Çıkıyor

Belki de pek çok insan su kaçaklarını başlarına gelebilecek en kötü olay olarak tanımlar. Çünkü su kaçakları hem ortamı e eşyaları mahveder, hem bünyeyi hem de cebi yorar genellikle su sızıntıları söz konusu olduğunda ıslaklık tespiti yapılır. Islaklık tespit edildikten sonra da bu nokta balyozlar yardımı ile kırılır. Eğer ıslaklığın altında bulunan boruda herhangi bir sorun yok ise boruyu takip eden hat üzerindeki tüm mermer ve fayanslar kırılır. Kısacası borunun sorunlu noktası tespit edilene kadar bu işleme devam edilir. Bu işlem bazen saatlerce sürebilir bazen de günlerce. Çünkü tesisat dediğimiz şey oldukça yoğun bir boru sisteminden oluşmaktadır. Bu nedenle sorunlu borunun bulunması uzun sürmektedir: aslında uzun sürmekteydi. Çünkü artık tüm bu saydığımız işlemlerin hiçbirine gerek kalmıyor. Artık bir cihazla hiçbir noktayı kırmadan sorunlu boruyu tespit etmek çok basit. Nasıl mı? Termal kameralar sayesinde. Yani bu sistemler bizlere tesisatı zemin üzerinden de görebilmemizi sağlıyor. Böylelikle sorunun tam olarak nerede olduğunu ilişkin deneme yanılma yöntemi kullanmamıza neden olmuyor. Elbette bu durum hem zamandan hem de maliyetten kazanmanızı sağlıyor. Bu yeni nesil kamera ile su kaçağı bulma uygulamasından her firmanın yaralanmadığını bilmenizde de fayda bulunuyor.

 Yüksek Su Faturalarına Dur Deyin

Hiç ‘eskiden bu kadar su faturası ödemiyordum’ dediğiniz oldu mu? Son zamanlarda su faturanız cebinizi her zamankinden daha mı fazla yakıyor? Komşularınıza nazaran size çok daha yüklü faturalar mı geldiğini düşünüyorsunuz? O halde bu gidişata dur demelisiniz. Öncelikle unutmamalısınız ki her su kaçağı yüzeyde sızıntı yapmaz. Yani bazı boruların su sızıntıları duvar içine gerçekleşebilir. Sizler de bunu fark edemezsiniz. Bu su sızıntıları genellikle yapınızın içten içe çürümesine neden olur. Abi bu durumda zelzele gibi ufak çaplı bir sallantıda dahi yapınızın ciddi zarar görmesine neden olur. Yani yüksek gelen su faturalarınızın sebebi duvar içine akan bir sızıntıdan kaynaklı olabilir. Artık yüksek faturalar ödemeye bir dur demenizin zamanı geldi. Hemen bizleri arayın ve su sızıntısı olup olmadığını detaylı bir şekilde kontrol edelim. Tesisatınızın tüm noktasına göz gezdirelim ve sorunu nokta atışı yaparak bulalım. Elbette yalnızca geriye onarım kalıyor ki bizler bu konuda da ustayız. Bünyemizde çalışan her ustamız eğitimli ve tesisat konusunda bilgili kişilerdir.

Eşyalarınız Mahvolmadan Arayın
su sızıntılarında en çok zarar gören eşyalar arasında beyaz eşya ve mobilyalar bulunur. Beyaz eşyalar sürekli sıvı temasından dolayı küflenirler. Mobilyalar ise ahşap oldukları için çürürler. Bu eşyaların çürümesi ya da paslanması için illa her gün su sızıntısına maruz kalmak durumunda değildir. Bir kez suya maruz kaldıklarında dahi bu oluşumların meydana geldiğini söylemek mümkün. Tabi bu noktada su sızıntısı tüm evi kapladığında değil, fark edildiği ilk an önlenmelidir. Yani evinizin alakasız bir noktasında ıslaklık sezinlediyseniz, faturanız yüksek geliyorsa, vanalarınız kapalı olmasına rağmen su sayacınız dönüyorsa ya da ev ve işyerinizde kötü bir koku hakim ise hemen bizleri arayınız. Bizler uzman ekibimiz ile birlikte gelir ve kirli su sızıntısı olan noktayı hemen tespit ederiz. Böylelikle su eşyalarınıza ulaşmadan önlem almış oluruz. Hem eşyalarınızın çürümesine engel oluruz hem de su faturanızın yüksek gelmesini engelleriz. Eğer sızıntıya neden olan konu bir tıkanıklık ise tespitini yapar ve onarımı gerçekleştiririz. Gerek boru değişimlerinde gerekse yamamalarda her zaman birinci kalite ürünler kullanırız.

Su Kaçakları Korkulu Rüyanız Olmaktan Çıkıyor” üzerine 2 yorum

  1. caner der ki:

    Selam benim evim biraz eski olduğu için komple tesisatın değişmesi lazımdı artık bu kaçınılmazdı ilgili firmayla iletişime geçtim telefondan başlayan güzel samimi ilgileri ve evime geldikten sonraki özenle yaptıkları çalışma ne kadar uzman bir kadroyu firmalarında barındırdıklarının birer göstergesidir teminatıdır. firmanızdan ne kadar memnun kaldığımı söylesem abartıyo dersiniz ama paranızın hakkını sonuna kadar veriyorsunuz helali hoş olsun

    Cevapla
  2. Hüseyin der ki:

    Su kaçağı korkulu rüya olmaktan çıkıyor başlıklı bir makale yayınlamışsınız ama malesef bizim hala korkulu rüyamız 🙂 boşuna neden su faturasını yüksek ödeyelim işinde iyi deneyimli uzmanlaşmış kadrosuyla güzel hizmet veren bir ekibime ihtiyacımız bulunuyor.O firma siz misiniz? Sizden bana ulaşmanızı bekliyorum tedirgin ediyor beni bu durum endişemi giderecekseniz harika olur ücret konusunda hiçbir sıkıntım yok yeterki halledin şu işi gerisinin çokta benim için önemli olmadğını bildirmek isterim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA