İçeriğe atla

Su Kaçakları Sizi Korkutmasın

Su kaçakları hiç kimsenin yaşamak istemeyeceği bir tesisat problemidir. Çünkü su kaçakları çoğu zaman hayatı felç eden sonuçlar ortaya çıkarır. Özellikle de kış aylarında meydana gelen su kaçakları hem boruların donmasına hem de kaloriferin v peteklerin etkilenmesine yol açar. Su kaçakları konusunda hızlı davranmak her zaman daha profesyonel sonuçlar ortaya çıkarır. Banyonuzdaki fayanslarda oluşan renk değişimleri, kalorifer suyunun azalması, su faturasının anormal yüksek gelmesi, duvar ve zeminlerde sızıntıların olması su kaçaklarının en büyük işaretlerindendir. Bu tarz durumlarda asla beklenmemeli ve hemen harekete geçilmelidir. Bizler su kaçağı tespitleri konusunda uzman olan bir ekibiz. Her çalışanımız tesisat konusunda deneyimli ve eğitimli kişilerdir.

Nasıl Tespit Gerçekleştiriyoruz?
bizi diğer tesisat firmalarından ayıran en önemli özelliğimiz tesisat teknolojilerini kullanıyor olmamızdır. Yani eski sistem kırma ve dökme yöntemlerini asla kullanmıyor, duvar ve zeminlerinize su kaçağı bulurken zarar vermiyoruz. Çünkü kullandığımız termal kameralar kırmadan da sorunlu boruyu tespit edebilmemizi sağlıyor. böylelikle sizler kırılmış zemin ve duvarlarınızı yeniden onarmak için ekstra bir masrafa katlanmak zorunda kalmıyorsunuz. Su kaçağı bulma konusunda diğer bir farkımı ise her daim aynı gün içinde hizmet veriyor olmamızdır. İşin ciddiyetinin farkında olan donanımlı ekibimiz bir telefonunuz ile hemen geliyor ve aynı gün içinde sorunu ortadan kaldırıyor.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçakları eğer duvarların içinde gerçekleşiyor ise duvar yüzeyinde renk değişimi ve küflenme meydana gelir. Ayrıca duvar yüzeyi baloncuklar şeklinde kabarabilir. Eğer su kaçağı uzun süredir devam ediyor ancak duvar içinde olduğu için dikkate almıyorsanız rutubet ile de karşılaşmanız olasıdır. Bunun yanı sıra nemi seven kalorifer ce gümüş böceklerinin sayısında artış olacaktır. Evi kaplayan koku eğer lağım kokusuna benziyor ise gider borularından birinde meydana gelen bir kırık ya da çatlak söz konusu olabilir. Bu da önlemi alınmaz ise uzun süren bir lağım problemine yol açacaktır.

Eski Sistem Tekniklerden Uzak Durun

Günümüzde hala kırma sureti ile sorunlu boruyu arama tekniğini kullanan firmalar ve ustalar bulunuyor. Bu uygulama biçimi çeşitli demir aletler ve balyozlar ile sağlanır. Yani tesisattaki kırık ya da çatlak boru tespit edilirken diğer borularda bu kırmanın şiddeti ile ciddi zarar görürü. Üstelik kırılan duvar ve zeminlerin de haddi hesabı yoktur. bu nedenle kırma yöntemi ile su kaçağı tekniklerini kullanan usta ve firmalardan uzak durulmalıdır. Çünkü yeni nesil uygulamalar sayesinde buna artık gerek duyulmuyor. Akustik cihazlar duvar yüzeyinden de su akıntısını kontrol edebiliyor. Sizler de duvarlarınızı, zemininizi ya da tesisatınızı yeniden onarmanın masrafına girmiyorsunuz. Bizler teknolojik cihazlarımız sayesinde birkaç saat içinde su sızıntısından iz bırakmıyoruz. Üstelik kırma ve dökme gibi eski sistem teknikleri asla kullanmıyoruz.

Su Kaçakları Sizi Korkutmasın” üzerine 2 yorum

  1. fatih der ki:

    Firmanıza google üzerinden araştırmalarım sonucunda ulaşmış bulunmaktayım henüz yeni taşınmış olduğumuz evde tuvalet borularının değişmesi gerektiğini düşünmekteyiz şuan için bir problemi bulunmuyor lakin gözle görüldüğünde oldukça eski olduğu aşikar yani bunu görmemek için kör olmak lazım dolayısıyla baştan biz tedbirimizi önlemimizi alalım ki sonradan bize daha çok masraf çıkartacak bir problemle karşılaşmayalım ilgi gösterip bana dönüş sağlarsanız boruların değişmesini size yaptırmak isteriz.

    Cevapla
  2. Sinan der ki:

    İlginize alaknıza müteşekkiriz efendim şikayetim konusunda benimle ilgilenip aynı şekilde ücret konusundada çok sıkıntı çıkartmayıp halletmeleri beni muhteşem şekilde kendilerine çekmeleri yani daha ne denilebilirki.Yorum yapmakta bile zorlanıyorum yani insanlar yanlış anlayacak yalakalık yapıyor falan diyede inanın değil arkadaşlar hakikaten büyük bir özveri ile yapan bu firmaya ben teşekkür etmeyimde kim etsin çok çok memnun kaldım bundan sonra en ufak bir problemimde kapınızı çalacağım benden kurtulamazsıınz 😀

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA