İçeriğe atla

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Zaman zaman evlerde var olan tesisattan veya kırma-dökme gibi işlemlerin neden olması sonucunda su sızıntısı gerçekleşebilir. Günümüzde ilerleyen teknolojinin sağladığı faydalar ile artık su sızıntısı tespiti çok kolay yapılabilir ve önlemi önceden alınabilir. Klasik yöntemler ile sızıntının kaynağını tespit etmek ve sızıntı nedenini ortadan kaldırmak oldukça zordur. Bu sızıntıların nedeni tesisat borularından kaynaklı olan sızıntılardır. Üst katta biriken sular çatlaklardan taşarak alt kata doğru sızmaya başlar. Bu durum zaman içerisinde oldukça büyük sorunlara, görüntü kirliliğine ve rutubete yol açmaktadır. Kısacası yaşam standardını düşürmektedir. Özellikle de tesisat borularında var olan çatlak ve delikler sürekli varsa sızıntı da sürekli olarak var olacaktır. Banyo giderindeki su sızıntısı aralıklı olarak sizi rahatsız edecektir. Banyo tesisatında oluşan su kaçağı ise sürekli olarak sızıntıya yol açacaktır. Banyo fayans aralıklarında boşluklar varsa bu aralardan alt kata su sızması görülebilir. Su sızıntısı durumunu üst katta oturan kişinin fark etmesi oldukça zordur. Çünkü daire zemininde var olan izolasyon tesisat borusunun üst kısmında fazla iken alt kısmında azdır. Bunun vermiş olduğu sonuç ile birlikte de su sızıntısı en çok alt katta oturan kişileri rahatsız etmektedir. Bu durumdan mustarip olanlar su sızıntısı nasıl önlenir konusunda derin araştırmalar yapmakta ve çözüm aramaktadırlar.

Su Sızıntısı Tespit Etmek

Su sızıntısı olduğunu fark ettiğiniz anda en uygun kişilerden yardım almanız gerekir. Sızıntının nereden kaynakladığının tespiti için sızıntının olduğu yerlere küçük delikler delinmelidir. Bu deliklere minik kanallar çakılmalı ve bu minik kanalların da içerisine su basılmaktadır. Bu sayede, kanalların çatlağa ulaşıp ulaşmadığı kolay bir şekilde anlaşılır. Eğer minik boru çatlağa denk geliyorsa, buraya özel bir kimyasal enjekte edilir ve çatlak bu şekilde kapatılır. Bu sayede çatlaktan su sızması tamamen önlenir. Su sızıntısı önlemi bu şekilde rahatça alınabilmektedir.

Su Sızıntısına Modern Çözümler

Eğer çatlak kapatıldığında su kaçağı tespit edilmesine rağmen onarılamadıysa sızıntının yeniden olması mümkündür. Bu durumda su kaçağı tespit cihazlarını kullanmak gerekir. Bu konuda mutlaka bizler gibi profesyonel firmalardan yardım almanız ve işin uzmanları ile çalışmanız gerekecektir. Su kaçağı tespit cihazı kullanarak su kaçağını tespit etmek oldukça pratik bir işlemdir. Aynı zamanda modern olan bu cihaz ile kırma veya dökme işlemi yapmanıza da gerek kalmaz. Uzman ekiplerimiz, tesisatınızda var olan delik veya çatlağı cihazla kırmadan tespit eder ve sonra gerekli olan onarım işlemini yerine getirir. Bu işlem sırasında betonda veya fayansta kırma işlemi yapılmaz. Özel olarak geliştirilmiş olan akustik su kaçağı cihazları sayesinde hem size temizlik işi çıkmaz, ev evinizi bir süre terk etmek zorunda kalmaz, hem de en kısa süre içerisinde tekrardan evinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Maddi anlamda da kırılan beton veya fayans size oldukça pahalıya patlayacaktır. Teknolojik ve modern cihazlarımız sayesinde en pratik su kaçağı tespitini yapmakta ve yine en doğru önlemleri alarak size zaman ve iyi bir tesisat kazandırmaktayız.

Akustik su kaçağı cihazı mahalle arasında bulunan tesisatçılarda bulunmamaktadır. Bizler gibi işini profesyonellikle yapan ve bu alanda yapılan yenilikleri takip eden firmalardan bu modern hizmeti alabilirsiniz. Sorunun tespiti ve sızıntının önlenmesi için bizlerle irtibata geçebilir, uzman ekiplerimizin özel su kaçağı tespit cihazları ile adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Sorunu en kısa süre içerisinde çözecek olan ekibimiz, sizlere güler yüzlü hizmet kalitesini de yaşatacaktır. Hemen bizlerle iletişime geçmek için iletişim bilgilerimiz üzerinde yer alan telefon numarasını arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA